moniq81
24.01.07,06:05
Ahojte poraďáci,

chcem sa na niečo opýtať. Pracujem v Alfe a DPH počítam celý rok s koeficientom. V decembrom DP treba vyplniť aj riadok 19 rozdiel medzi odpočítanou daňou a daňou vypočítanou za kalendárny rok. Dá sa na Alfu spoľahnúť, že to vypočíta správne??? Ja som počítala celý rok s koeficientom 0,99 a aj za celý rok mi vyšiel takýto koeficient. Alfa mi tam vypočítala rozdiel - 5. Ako si to mám skontrolovať /čo z DP sčítať a násobiť koeficientom/???

Ďakujem
ekopo
24.01.07,05:57
V prvom rade účtovník sa má spoľahnúť sám na seba a na svoje vedomosti, tie mu žiadny software nenahradí. Po nejakom čase určite zistí, čo software dokáže a čo nie. Samozrejme údaje musia byť korektne "nahodené". Treba mať stále na pamäti úvodnú formuláciu pri inštalovaní softwaru: zhotoviteľ softwaru nezodpovedá za prípadné škody spôsobené používaním softwaru. Za posledné týždne mám pri čítaní niektorých príspevkov pocit, že sa vytrácajú účtovníci a nastupujú "účtovníci".
Ale to som bol mimo témy.
moniq81
25.01.07,05:04
Ďakujem PÁN účovník,

ale to nie je odpoveď na to, čo som sa pýtala. Ty si nikdy nezačínal??? A nikto Ti nepomáhal??? Keby som sa to nechcela naučiť a robiť to správne, nie len slepo veriť programu myslíš, že by som sa unúvala písať sem??? Prečo sa asi pýtam ako si to mám skontrolovať, ak mi je to jedno???
Ešte na záver: Som začiatočník, chcem sa učiť a tým, že mi niekto bude vykrikovať, že som hlúpa lebo to neviem a som len "účtovník" ma uráža. Na mudrovanie je dosť úradníkov na štátnych úradoch. Myslela som, že porada je o tom, že si v boji s nimi a s ich mienkou pomáhame!!!
ekopo
26.01.07,14:59
Ďakujem PÁN účovník,

ale to nie je odpoveď na to, čo som sa pýtala. Ty si nikdy nezačínal??? A nikto Ti nepomáhal??? Keby som sa to nechcela naučiť a robiť to správne, nie len slepo veriť programu myslíš, že by som sa unúvala písať sem??? Prečo sa asi pýtam ako si to mám skontrolovať, ak mi je to jedno???
Ešte na záver: Som začiatočník, chcem sa učiť a tým, že mi niekto bude vykrikovať, že som hlúpa lebo to neviem a som len "účtovník" ma uráža. Na mudrovanie je dosť úradníkov na štátnych úradoch. Myslela som, že porada je o tom, že si v boji s nimi a s ich mienkou pomáhame!!!
1. povolaním som účtovník a nie účovník
2. reagoval som na vetu v Tvojom príspevku "dá sa na Alfu spoľahnúť, že to vypočíta správne?" ., " Alfa mi tam vypočítala rozdiel"
3. keď Ti niekto niečo vykrikoval, tak ja som v príspevku nič také neuviedol
4. Porada nie je o boji so štátnymi úradníkmi
5. účtovník sa pri častých zmenách v zákonoch vždy učí
6. posledná veta v mojom príspevku bola: ale to som bol mimo témy

tak neviem prečo si reagovala tak podráždene.
moniq81
30.01.07,08:37
Ospravedlňujem sa za preklep PÁN ÚČTOVNÍK,
to čo ma na tvojom príspevku najviac podráždilo je, že si mi neodpovedal na to, na čo som sa v ňom pýtala. Takých, ktorí dokážu povedať mimo tému viac ako k téme máme aj v našej firme dosť. Tak čo dočkám sa odpovede alebo mi nevieš pomôcť :-(!!!
ekopo
30.01.07,10:01
Akú odpoveď chceš? Či sa dá na Alfu spoľahnúť, že niečo vypočítala správne? Alebo čo s čím máš skotrolovať? Problém koeficient je trochu komplikovanejší a každý sa rieši individuálne. Prečítaj si príspevky na Porade, bolo ich tu plno. A na záver: ak dlhšie robíš zo SW /ako píšeš/ tak by si už mala vedieť čo dokáže a čo nie, keď tam je funkcia na prepočet koeficientu, tak tam nieje asi zo srandy. Potom Tvoja otázka je zbytočná. Ale o tom som už písal.