Mickya
04.01.05,07:09
Zákazník nám ešte v apríli omylom uhradil zálohovú faktúru z osobného účtu.
Pýta sa, či nie je možné mu vystaviť k tejto platbe PPD?
Ako to spraviť, veď ja nemôžem 2x zaznamenať príjem? Podľa mňa nie je možné z mojej strany nič spraviť.
Poradíte mi?
Ďakujem
Viera
04.01.05,06:14
Vrátiť platbu v hotovosti ako chybnú cez VPD a znova prijať cez PPD ako úhradu faktúry.
Mickya
04.01.05,06:31
Ďakujem Vierka.
Môžeš mi ešte, prosím, potvrdiť alternatívu, že si to on preženie cez pokladňu? A pre istotu priloží k tomu jeho osobný výpis z účtu?
Ďakujem
Viera
05.01.05,12:26
Ďakujem Vierka.
Môžeš mi ešte, prosím, potvrdiť alternatívu, že si to on preženie cez pokladňu? A pre istotu priloží k tomu jeho osobný výpis z účtu?
Ďakujem
Neviem čo presne myslíš tým, že "on to preženie cez pokladňu".
Určite bude mať v pokladni VPD - úhradu tvojej faktúry.
A či si prijme do firemnej pokladne aj súkromné peniaze, ktoré si mu ty vrátila, je len na ňom. Ale v prvom rade to musíš mať v poriadku ty, čiže by som od neho požadovala písomnú žiadosť na vrátenie chybnej platby, kde popíše celú záležitosť a uvedie aj číslo účtu, z ktorého to omylom zaplatil. A na základe nej mu ty vrátiš peniaze.
Mickya
07.01.05,07:36
Myslela som to tak, že ja nebudem v mojom účtovníctve nič meniť. Ale on si priloží vo svojom účte VPD + jeho osobný účet. Myslím, že by s tým nemal mať problém, ak je naozaj zjavné, že službu použil pre firmu a nie pre svoje osobné účely.
alexxandra
09.01.05,13:01
Ahojcek :-) Ak mu raz vystavis prijmovy a vydavkovy diklad, potom si to samozrejme musis prehnat aj cez svoje uctovnictvo. Vierka ti dobre radi. Takze ak to mas prijate to omylom ako 221/324, tak das vydavkovy akoze vratenie zalohy 324/211 a zaroven prijmovy prijatie zalohy 211/324. Aj ta ziadost je dobry napad,nech to mas v suchu. Pre tvoje uctovnictvo si dolezita ty,nie jeho neporiadok. V kazdom pripade,ak nejake doklady vydas,musis si ich do uctovnictva dat. papa :-)
Paula
09.01.05,13:07
Ja platby z osobného účtu riešim priložením kópie bank.výpisu.