daska64
24.01.07,09:02
Prosím o radu. Potrebujem vedieť či sa peň. pomoc v materstve (6 mes.) počíta do príjmu manželky, tiež rodič. príspevok.
čo mám rozumieť pod pojmom štátne sociálne dávky - čo to všetko obsahuje?
Ďakujem
Vianocka
24.01.07,08:04
Super otázka, aj ja som ju chcela dať.
Tweety
24.01.07,08:05
Prosím o radu. Potrebujem vedieť či sa peň. pomoc v materstve (6 mes.) počíta do príjmu manželky, tiež rodič. príspevok.
čo mám rozumieť pod pojmom štátne sociálne dávky - čo to všetko obsahuje?
Ďakujem
Na uplatnenie NČ manžela na manželku sa do príjmu manželky počíta príjem počas MD, RD sa nepočíta. Na uplatnenie NČ na daňovníka-manželky, sa jej tento príjem nezaratáva.
daska64
24.01.07,08:11
To znamená, že ak manželka pracovala 4 mes a potom isla na MD(+6mes) a 2 mes. poberala rodicovsky, tak do prijmu sa bude počítať prijem zo zamestnania a prijem z materskej? príjem počas 2 mes. , kedy poberala rodič. príspevok sa nepočíta? Chápem to dobre?
Ďakujem.
Vianocka
24.01.07,08:12
Viem, že teraz budem pôsobiť ako "spadnutá z višne", ale nakoľko mám časy poberania takýchto príjmov dávno za sebou, napíš, prosím, aký je rozdiel medzi MD a RD. MD je pred narodením dieťaťa a RD po narodení?
Tweety
24.01.07,08:13
To znamená, že ak manželka pracovala 4 mes a potom isla na MD(+6mes) a 2 mes. poberala rodicovsky, tak do prijmu sa bude počítať prijem zo zamestnania a prijem z materskej? príjem počas 2 mes. , kedy poberala rodič. príspevok sa nepočíta? Chápem to dobre?
Ďakujem. Ak si chce manžel uplatniť NČ na manželku, tak áno. Uplatní si iba rozdiel medzi NČ a jej príjmom.( Zamest.+ MD)
daska64
24.01.07,08:22
materský príspevok je počas 6 mes odo dňa nástupu na MD (teda väčšinou ešte pred narodením bábätka) a rodič. príspevok je vyplácaný až do 3 rokov dieťaťa. Ale sú tam ešte iné podmienky, ktoré musia byť splnené. Ja to mám už tiež dávno za sebou, tak ma to až do detailov nezaujíma. :-)))
Vianocka
24.01.07,08:34
Kočky, ste super, vďaka.
Antea
24.01.07,15:57
Viem, že teraz budem pôsobiť ako "spadnutá z višne", ale nakoľko mám časy poberania takýchto príjmov dávno za sebou, napíš, prosím, aký je rozdiel medzi MD a RD. MD je pred narodením dieťaťa a RD po narodení?Materská po dobu 26 týždňov sa vypláca ako nemoc, podľa zárobku, rodičovský je pevne daný.