catherinem
24.01.07,08:29
Môže študent, ktorý pracoval na dohodu o vykonaní práce počas letných prázdnin požiadať zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania dane, alebo si musí podať daňové priznanie sám? Má nárok na odpočítateľnú položku?
Dada
24.01.07,07:30
A bola mu zrazená preddavková alebo zrážková daň?
Tweety
24.01.07,07:31
Môže študent, ktorý pracoval na dohodu o vykonaní práce počas letných prázdnin požiadať zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania dane, alebo si musí podať daňové priznanie sám? Má nárok na odpočítateľnú položku?
Môže ho požiadať do 15.2.06, ak nepožiada ,môže podať DP sám.
catherinem
24.01.07,07:39
A bola mu zrazená preddavková alebo zrážková daň?
Preddavková.
vysokan
02.02.07,08:29
Ak mu bola uplatnená preddavková daň, tak môže požiadať zamestnávateľa. Ak bola uplatnená zrážková, tak:
1.) ak si nezahrnie príjmy, kde bola uplatnená zrážková daň, tak môže o to požiadať zamestnávateľa, a je možné urobiť ročné zúčtovanie
2.) ak si chce zahrnúť aj príjmy, kde bola uplatnená zrážková daň, tak musí požiadať zamestnávateľa o vystavenie potvrdenia o zdaniteľnej mzde a urobí si daňové priznanie sám
d956
06.02.07,08:23
Ahojte!
V prípade, že študent pracoval u jedného zamestnávateľa celý rok,/na základe dohody o vyk. práci študentov/ zarobil si 15.000,- Sk, podpísal vyhlásenie na daň - t.j. nič sa mu nezrážalo, urobím mu ročné zúčtovanie na daň - má podať daňové priznanie?
Aká je hranica zárobku u študentov na DP?

Erika
Tweety
06.02.07,08:25
Ahojte!
V prípade, že študent pracoval u jedného zamestnávateľa celý rok, zarobil si 15.000,- Sk, podpísal vyhlásenie na daň - t.j. nič sa mu nezrážalo, urobím mu ročné zúčtovanie na daň - má podať daňové priznanie?
Aká je hranica zárobku u študentov na DP?

Erika
Nie, nemusí, nemá povinnosť, jeho príjem je menej ako 45408.-
d956
06.02.07,08:28
Výborne, ďakujem pekne!!
Nutricia
06.02.07,08:57
Ahojte!
V prípade, že študent pracoval u jedného zamestnávateľa celý rok,/na základe dohody o vyk. práci študentov/ zarobil si 15.000,- Sk, podpísal vyhlásenie na daň - t.j. nič sa mu nezrážalo, urobím mu ročné zúčtovanie na daň - má podať daňové priznanie?
Aká je hranica zárobku u študentov na DP?

Erika
Môže si požiadat a bude mu vrátená zaplatená preddavková dan.:)
Tweety
06.02.07,09:00
Môže si požiadat a bude mu vrátená zaplatená preddavková dan.:) Žiadnu daň neplatil, nemá sa mu, čo vrátiť, mal podpísané vyhlásenie k zdaneniu.:)
Nutricia
06.02.07,09:54
:) Nevšimla som si vetu nič sa mu nezrážalo:)
certik
27.02.07,19:34
Dohodár mal príjem za rok cca 15000.-
1. Mal podpísané vyhlásenie - má povinnosť podávať DP alebo mal žiadať o RZD?
2. Nemal podpísané vyhlásenie - platil zrážkovú daň - má povinnosť podávať DP alebo mal žiadať o RZD?
Myslím si, že ani v jendom ani druhom prípade nemusí podávať DP a ani nemusel žiadať o RZD, ale pre istotu prosím o odpoveď. Ďakujem
jankasm
28.02.07,06:22
Dohodár mal príjem za rok cca 15000.-
1. Mal podpísané vyhlásenie - má povinnosť podávať DP alebo mal žiadať o RZD?
2. Nemal podpísané vyhlásenie - platil zrážkovú daň - má povinnosť podávať DP alebo mal žiadať o RZD?
Myslím si, že ani v jendom ani druhom prípade nemusí podávať DP a ani nemusel žiadať o RZD, ale pre istotu prosím o odpoveď. Ďakujem

Nie, naozaj nie je povinný ani žiadať o RZD ani si podávať DP.
V prípade č. 2 - zrážková daň - nesmie sa vykonať RZD, ak chce môže si podať DP.
Takže povinnosť nemá, ale ak nemal iné príjmy, tak sa mu v druhom prípade, keď nemal podpísané vyhlásenie a zrážala sa mu daň, pri podaní DP zaplatená daň vráti. Z 15000 je to 2850, podľa mňa by sa vyplatilo. :rolleyes: ;)
elizabet100
05.03.07,05:38
Možno som zlezaradil ale ak daňovník bol časť roka nezamestnaný, časť roka pracoval v zahraničí a mal aj na Slovensku dohodu o vykonaní práce , v ktorej mu bola zrazená zrážková daň nemusí si ju zahrňovať do príjmov a nemusí podávať DP? Stačí ak požiadal zamestnávateľa o RZ?/bez tejto zrážkovej dane?/
alušik
05.03.07,05:49
Predpokladám, že má stále trvalý pobyt v SR. V tom prípade je povinný zdaňovať tu celosvetové príjmy, a preto je asi s veľkou pravdepodobnosťou povinný podať daňové priznanie. Závisí od celkovej výšky jeho príjmu. S tou žiadosťou o ročné zúčtovanie dane si asi myslela toho zamestnávateľa v zahraničí?
Keď bude podávať daňové priznanie, rozhodne sa, či príjmy zdaňované zrážkovou daňou (v jeho prípade príjmy z dohody o VP) zahrnie alebo nezahrnie do daňového priznania.:)
keri
22.03.07,10:53
Nie, naozaj nie je povinný ani žiadať o RZD ani si podávať DP.
V prípade č. 2 - zrážková daň - nesmie sa vykonať RZD, ak chce môže si podať DP.
Takže povinnosť nemá, ale ak nemal iné príjmy, tak sa mu v druhom prípade, keď nemal podpísané vyhlásenie a zrážala sa mu daň, pri podaní DP zaplatená daň vráti. Z 15000 je to 2850, podľa mňa by sa vyplatilo. :rolleyes: ;)

Prosim Vas o radu... (bohuzial nevyznam sa v mzdovych zalezitostiach a mame jedneho dohodara)
dohodara s prijmom cca 1500,-- za rok 2006, prijem zdaneny zrazkovou danou, nema podpisane vyhlasenie. Urobila som mu potvrdenie o zuct. a vyplatenych prijmoch. Je s tym splnena moja povinnost? Lebo ked preratam jeho mzdu, vychadza mu nedoplatok na dani z prijmov - ten mu nemam zrazit do konca aprila?
Dakujem.
katkaj
22.03.07,10:55
Prosim Vas o radu... (bohuzial nevyznam sa v mzdovych zalezitostiach a mame jedneho dohodara)
dohodara s prijmom cca 1500,-- za rok 2006, prijem zdaneny zrazkovou danou, nema podpisane vyhlasenie. Urobila som mu potvrdenie o zuct. a vyplatenych prijmoch. Je s tym splnena moja povinnost? Lebo ked preratam jeho mzdu, vychadza mu nedoplatok na dani z prijmov - ten mu nemam zrazit do konca aprila?
Dakujem.

Zrážková daň sa považuje za vysporiadanú. Pokiaľ ste mu zaslali potvrdenie tak je všetko v poriadku.

Ako ste mu mzdu prerátali ?
jankasm
22.03.07,11:25
Prosim Vas o radu... (bohuzial nevyznam sa v mzdovych zalezitostiach a mame jedneho dohodara)
dohodara s prijmom cca 1500,-- za rok 2006, prijem zdaneny zrazkovou danou, nema podpisane vyhlasenie. Urobila som mu potvrdenie o zuct. a vyplatenych prijmoch. Je s tym splnena moja povinnost? Lebo ked preratam jeho mzdu, vychadza mu nedoplatok na dani z prijmov - ten mu nemam zrazit do konca aprila?
Dakujem.


Podľa mňa by mu nemal vyjsť ani preplatok ani nedoplatok. Ak mal mzdu vo výške 1500,-Sk a bola mu zrazená daň vo výške 19%, tak mu nemá prečo vyjsť nedoplatok. Dokonca ak si podá DP, a mal náhodou počas roka menšie príjmy (bol na úrade práce a pod.) môžu mu tú daň ešte aj vrátiť.
keri
22.03.07,11:34
Preratala som to rucne z vypl.listiny tj. z celkovej rocnej mzdy som vyratala 19%-nu dan. Vysla mi ista suma a ked tu porovnam s danou, ktora bola zaplatena DU, tak mi vychadza nedoplatok 4,--.Predpokladam,ze to vzniklo zo zaokruhlovania.
katkaj
22.03.07,11:35
Preratala som to rucne z vypl.listiny tj. z celkovej rocnej mzdy som vyratala 19%-nu dan. Vysla mi ista suma a ked tu porovnam s danou, ktora bola zaplatena DU, tak mi vychadza nedoplatok 4,--.Predpokladam,ze to vzniklo zo zaokruhlovania.

Vy mu nerobíte ročné zúčtovanie takže nič neprerátavate. A ako už bolo povedané, zrážková daň sa považuje za vysporiadanú ;)
jankasm
22.03.07,11:37
Vystevením potvrdenia o príjme to pre vás skončilo. Žiadne iné povinnosti. ;)
keri
22.03.07,12:30
Preratala som to rucne z vypl.listiny tj. z celkovej rocnej mzdy som vyratala 19%-nu dan. Vysla mi ista suma a ked tu porovnam s danou, ktora bola zaplatena DU, tak mi vychadza nedoplatok 4,--.Predpokladam,ze to vzniklo zo zaokruhlovania.
Takze, moze to tak byt?:o
Este jedna doplnujuca otazka: predpokladam, ze cely tento postup sa vztahuje aj na mzdy z r. 2005 tj. aj tam stacilo dohodarovi odovzdat "len" potvrdenie o zdan.mzde a s tym z mojej strany bolo vs. splnene.
emily 2
15.02.12,11:10
Dobry den,

zamestnanec si dal ziadost o rocne zuctovanie za rok 2011. Vo firme odrobil 2 mesice(11-12), s tým že ostatné mesiace nemal príjem. Doklady su uz odovzdane firme, co nam robi mzdy.

Teraz priniesol doklad z dohody ( dan bola zrazená celá, nic si neuplatnoval) - musí sa zahrnút aj tento príjem, alebo sa to povazuje za vysporiadané ?

vďaka
Tweety
15.02.12,11:10
Dobry den,

zamestnanec si dal ziadost o rocne zuctovanie za rok 2011. Vo firme odrobil 2 mesice(11-12), s tým že ostatné mesiace nemal príjem. Doklady su uz odovzdane firme, co nam robi mzdy.

Teraz priniesol doklad z dohody ( dan bola zrazená celá, nic si neuplatnoval) - musí sa zahrnút aj tento príjem, alebo sa to povazuje za vysporiadané ?

vďaka
ÁNo, aj ten.
emily 2
15.02.12,11:29
Dakujem, to ma nepotesilo. Skusim to zariadit, aby to este zohladnili.

zaujimalo by ma, keby taketo potvrdenie zamestnanec nedoniesol (zabudol,zatajil,...) -DU pride na to a vyzve na opravu? ...
Tweety
15.02.12,11:30
Dakujem, to ma nepotesilo. Skusim to zariadit, aby to este zohladnili.

zaujimalo by ma, keby taketo potvrdenie zamestnanec nedoniesol (zabudol,zatajil,...) -DU pride na to a vyzve na opravu? ...
Určote to, že príjem zatajil, DÚ zistí, pretože každý zamestnáv. posiela mesačné(predtým kvartálne prehľady).
emily 2
15.02.12,11:49
Vďaka, idem mu dať podpisať opravu a zaslať mzdárke ...