hjanka
24.01.07,10:03
Dobrý den chcela by som sa spytat ak so mnou ukonči pracovny pomer zamestnavatel podla §60 ZP (dohodou) mam narok na odstupne. Dakujem pekne:)
Tweety
24.01.07,09:08
Dobrý den chcela by som sa spytat ak so mnou ukonči pracovny pomer zamestnavatel podla §60 ZP (dohodou) mam narok na odstupne. Dakujem pekne:)
Nie, pri ukončení PP dohodou nie je nárok na odstupné. Iba v prípade, že by tej dohode predchádzala výpoveď podľa § 63 písm, odst. 1 až c.
dana9
24.01.07,09:10
Dobrý den chcela by som sa spytat ak so mnou ukonči pracovny pomer zamestnavatel podla §60 ZP (dohodou) mam narok na odstupne. Dakujem pekne:)

Ahoj,

podmienky nároku na odstupné sú upravené v § 76 ZP. PLatí, že zamestnávateľ môže poskytnúť zamestnancovi odstupné, ak sa pracovný pomer skončí výpoveďou z dôvodov uvedených v § 63 ods. 1 písm. a) až c).

Zamestnávateľ je však povinný poskytnúť zamestnancovi pri skončení pracovného pomeru odstupné (v sume najmenej dvojnásobku jeho priemerného mesačného zárobku, zamestnancovi, ktorý odpracoval u zamestnávateľa najmenej päť rokov, patrí odstupné v sume najmenej trojnásobku jeho priemerného mesačného zárobku za výpovednú dobu), ak súhlasí so skončením pracovného pomeru pred začatím plynutia výpovednej doby z dôvodov uvedených v § 63 ods. 1 písm. a) až c); Ak zamestnanec požiada o skončenie pracovného pomeru, je zamestnávateľ povinný tejto žiadosti vyhovieť.

To v skratke znamená, že v prípade dohody o skončení PP, ktorej nepredchádzala výpoveď zo strany zamestnávateľa, nárok na odstupné nevzniká.(+ musia byť splnené aj ďalšie podmienky)