matalenka
24.01.07,09:36
Dobry den prajem,

viem, ze o koeficientoch sa uz moc popisalo a aj som si toho uz dost precitala, ale aj tak som zmatena... prosim poradte mi.

1. citala som, ze ak refaktrurujem nájomníkom napríklad faktúru za el. energie, tak ju uz nemusím krátit o koeficient a uplatnim si ju v plnej vyske. Je to tak ci sa mylim?

2. Vo 4.Q treba prenádobit rocnym koeficientom opočítanie dane. ale neviem ci vsetky sumy (scitam vsetky styri Q) z riadku 14, alebo z riadku 18?

3. domnievam sa spravne, ze v riadku 14 je cela dan este neupravena o koeficient a v riadku 18 je tato dan uz upravena o koeficient??

poradte mi prosim, takuto DPH s koeficientom robim prvykrat.

Vopred dakujem.
Milan Benka
24.01.07,10:19
Dobry den prajem,

viem, ze o koeficientoch sa uz moc popisalo a aj som si toho uz dost precitala, ale aj tak som zmatena... prosim poradte mi.

1. citala som, ze ak refaktrurujem nájomníkom napríklad faktúru za el. energie, tak ju uz nemusím krátit o koeficient a uplatnim si ju v plnej vyske. Je to tak ci sa mylim? OK.

2. Vo 4.Q treba prenádobit rocnym koeficientom opočítanie dane. ale neviem ci vsetky sumy (scitam vsetky styri Q) z riadku 14, alebo z riadku 18? Z evidencie , ktorú si vedieš podľa § 70 ZDPH ( vedie ti ju pravdepodobne soft) si vyberieš sumu dane z prijatých zdaniteľných plnení, pri kt. máš nárok iba na čiastočný odpočet a prenásobuješ túto sumu.

3. domnievam sa spravne, ze v riadku 14 je cela dan este neupravena o koeficient a v riadku 18 je tato dan uz upravena o koeficient??
r.18 = daň z prijatých plnení, pri kt. je plný nárok na odpočet + koeficientom prepočítaná daň z prijatých plnení, pri kt. je len čiastočný nárok na odpočet.

poradte mi prosim, takuto DPH s koeficientom robim prvykrat.

Vopred dakujem.

zvýraznené
matalenka
24.01.07,11:53
3. domnievam sa spravne, ze v riadku 14 je cela dan este neupravena o koeficient a v riadku 18 je tato dan uz upravena o koeficient??
r.18 = daň z prijatých plnení, pri kt. je plný nárok na odpočet + koeficientom prepočítaná daň z prijatých plnení, pri kt. je len čiastočný nárok na odpočet.

Mam ale otazocku?? ak mam len dan, ktora sa prepocitava koeficientom, davam do riadku 14 celu tuto dan bez koeficiedntu a v riadku 18 z koeficientom, ci bude v riadku 14 rovnaka hodnota ako v riadku 18?

Priklad:
dan z prijatych plneni, ktore sa prepocitavaju koeficientom 15000,- Sk (uz po prepocitani)
dan z prijatych plneni, pri ktorych je plny narok na odpocet 0 Sk.

ako to zapisat do riadkov?? 14 a 18???

Dakujem za radu...
Milan Benka
24.01.07,12:00
r. 14 celá daň
r.18 znížena po prepočte koeficientom.
matalenka
24.01.07,16:45
Prosim vas,

ako ratam tak ratam a vysiel mi rocny koeficient vyssi ako priebezny, cez ktory som ratala 1-4.Q/2006.

bol pouzivany priebezny koeficient 0,26 uplatnili sme si 153.000,- Sk
rocny koeficient za rok 2006 mi vysiel 0,47 uplatnit sme si mali 277.000,- Sk.

Rozdiel je preplatok alebo nedoplatok??? poradte mi prosim... cim skor...

Dakujem...
misurka
24.01.07,17:13
Ak vykonávam tech. zhodnotenie na budove, ktorú prenajímam plátcom i neplátcom DPH, tak všetko toto tech. zhodnotenie prepočítavam koeficientom?
Milan Benka
24.01.07,18:36
Prosim vas,

ako ratam tak ratam a vysiel mi rocny koeficient vyssi ako priebezny, cez ktory som ratala 1-4.Q/2006.

bol pouzivany priebezny koeficient 0,26 uplatnili sme si 153.000,- Sk
rocny koeficient za rok 2006 mi vysiel 0,47 uplatnit sme si mali 277.000,- Sk.

Rozdiel je preplatok alebo nedoplatok??? poradte mi prosim... cim skor...

Dakujem...

Zapíš si to do DP r. 19, (kladnú hodnotu so znamienkom "-"), v priebehu roka si si uplatňovala menej ako ti vyšlo podľa ročného koeficientu. Rozdiel je v tvoj prospech.

Vypočítaný ročný koeficient budeš používať počas budúceho roka.
.lena.
26.02.07,08:55
Prosím vás, ak som mala koeficient len v decembri minulého roku, ročný by mal byť ten istý? V podstate nemusím prepočítavať ročný?
ALBO
26.02.07,10:00
Prosím vás, ak som mala koeficient len v decembri minulého roku, ročný by mal byť ten istý? V podstate nemusím prepočítavať ročný?
musíte.
Neviem ako ste si napočítali ten decembrový.
Ale decembrové vyšlé (oslobodené aj neoslobodené) Fa vám môžu ovplyvniť výšku K, ak ešte neboli do K narátané.
.lena.
26.02.07,11:26
musíte.
Neviem ako ste si napočítali ten decembrový.
Ale decembrové vyšlé (oslobodené aj neoslobodené) Fa vám môžu ovplyvniť výšku K, ak ešte neboli do K narátané.
Tak teraz neviem či som dobre postupovala. Začali sme mať povinnosť koeficientovať v decembri a ja som decembrový vyrátala z decembrových faktúr. Po dph som už fa nevystavovala
ALBO
26.02.07,11:50
Tak teraz neviem či som dobre postupovala. Začali sme mať povinnosť koeficientovať v decembri a ja som decembrový vyrátala z decembrových faktúr. Po dph som už fa nevystavovala
Ale ročný sa ráta z výnosov celého roka, takže by vám asi mal výsť väčší. No a tým ste mali prepočítať minulý rok. a tento rok už rátať vstupy novým
.lena.
26.02.07,12:19
Ale ročný sa ráta z výnosov celého roka, takže by vám asi mal výsť väčší. No a tým ste mali prepočítať minulý rok. a tento rok už rátať vstupy novým
Čiže keď prerátam ročný, výjde mi 1, takže tento rok to budem násobiť 1. Tak mi to vychádza. A volala som aj na dú a tam mi povedali že teda budem celý rok násobiť jednotkou... Je to tak ok?