Natka
24.01.07,10:17
Živnostník (živnosť na Slovensku) má trvalé bydlisko v Nemecku a platil za nájomné kanc.priestorov (fyzickej osobe), ktoré využíva na podnikanie na Slovensku, cez súkromný účet vedený v Nemecku, ale cez pobočku na Slovensku (Ľudová banka). Ako to mám zaúčtovať? Ako výdaj ovplyvňujúci ZD v hotovosti cez pokladňu s tým, že priložím doklad - výpis z účtu z Nemecka? Ak áno, treba potom do konca januára nahlásiť na DÚ "Oznámenie platieb fyzickým osobám" za minulý rok?
Milan Benka
24.01.07,09:34
Živnostník (živnosť na Slovensku) má trvalé bydlisko v Nemecku a platil za nájomné kanc.priestorov (fyzickej osobe), ktoré využíva na podnikanie na Slovensku, cez súkromný účet vedený v Nemecku, ale cez pobočku na Slovensku (Ľudová banka). Ako to mám zaúčtovať? Ako výdaj ovplyvňujúci ZD v hotovosti cez pokladňu s tým, že priložím doklad - výpis z účtu z Nemecka? ÁNO.
Ak áno, treba potom do konca januára nahlásiť na DÚ "Oznámenie platieb fyzickým osobám" za minulý rok? NIE.


zvýraznené
Natka
24.01.07,09:46
Benka ďakujem za odpovede, mýli ma tá posledná veta "Ak áno, treba potom do konca januára nahlásiť na DÚ "Oznámenie platieb fyzickým osobám" za minulý rok? NIE." lebo ja v účtovníctve budem viesť túto platbu ako výdaj z pokladne.
Milan Benka
24.01.07,10:06
Benka ďakujem za odpovede, mýli ma tá posledná veta "Ak áno, treba potom do konca januára nahlásiť na DÚ "Oznámenie platieb fyzickým osobám" za minulý rok? NIE." lebo ja v účtovníctve budem viesť túto platbu ako výdaj z pokladne.

Máš ju síce evidovanú cez pokladňu, ale v skutočnosti išla bankovým prevodom.