dalilada
24.01.07,10:22
Milo ma dnes potešilo oznámenie o kontrole zo sociálky, kde mi chcú skontrolovať okrem iného odvod príspevku na poistenie v nezamestnanosti za obdobie od 7/1995 do 4/1997. Z toho obdobia mám samozrejme už len zmluvy a mzdové listy. Môžu odo mňa chcieť ešte také staré veci? Aké sú tam lehoty, odkedy mi môžu kontrolovať všetky odvody? V zákone o soc. poistení som to narýchlo nenašla. Dopredu ďakujem.
Nutricia
24.01.07,09:25
Milo ma dnes potešilo oznámenie o kontrole zo sociálky, kde mi chcú skontrolovať okrem iného odvod príspevku na poistenie v nezamestnanosti za obdobie od 7/1995 do 4/1997. Z toho obdobia mám samozrejme už len zmluvy a mzdové listy. Môžu odo mňa chcieť ešte také staré veci? Aké sú tam lehoty, odkedy mi môžu kontrolovať všetky odvody? V zákone o soc. poistení som to narýchlo nenašla. Dopredu ďakujem.
Myslím že SP a ani ZP lehoty dokedy možu kontrolovat odvody nemajú ako napr.DÚ na dane.
vikinka
24.01.07,09:28
Nemusíš sa báť mne skončila v pondelok,všetko to čo píšeš kontrolovali a predložila som len mzdové listy a výplat.listiny.Stačilo jej to a viac nepýtala,veď oni to majú všetko nahraté.
monnica
13.02.07,06:23
Ahojte,
mám nahlásenú kontrolu zo sociálky, chcem sa opýtať tých ktorí to už majú za sebou na ich skúsenosti.

Je lepšie im všetky tie veci čo chcú odniesť tam na úrad a nechať ich tak alebo nech radšej prídu do firmy a ja budem pri tom? Čo je výhodnejšie?

A ešte sa chcem spýtať - chcú výpisy z banky aj účtovné denníky
nemám im dať tie výpisy z banky z dátumu úhrady? lenže to by som musela 10 rokov do zadu povyberať výpisy.:mee:

A ešte jedna vec sa týka mesačné výkazy poistného ja nemám všetky kópie - čo s tým?

Je to moja prvá kontrola chcú 10 rokov dozadu a ja pracujem v tej firme 2 roky. - čo mám všetko skontrolovať?

A najhoršie že nemám ani podpisy od všetkých zamestnancov na výplatach ale tých už asi ani nezoženiem.

Prosím o radu:eek:
Paula
13.02.07,06:30
Za nedostatky v rokoch, kedy si pre firmu nepracovala, nie si zodpovedná:)
STRELEC
13.02.07,06:36
[quote=monnica;388234]Ahojte,
mám nahlásenú kontrolu zo sociálky, chcem sa opýtať tých ktorí to už majú za sebou na ich skúsenosti.

Je lepšie im všetky tie veci čo chcú odniesť tam na úrad a nechať ich tak alebo nech radšej prídu do firmy a ja budem pri tom? Čo je výhodnejšie?Lepšie odniesť na úrad.

A ešte sa chcem spýtať - chcú výpisy z banky aj účtovné denníky
nemám im dať tie výpisy z banky z dátumu úhrady? lenže to by som musela 10 rokov do zadu povyberať výpisy.:mee:Nechal by som si to na záver kontroly, či ozaj na tom budú trvať. Niekedy ani nie, niekedy áno. Vždy je kedy im to doložiť.

A ešte jedna vec sa týka mesačné výkazy poistného ja nemám všetky kópie - čo s tým? Nie si povinná mať kópie výkazov, hoci to je obecným zvykom už z praktických dôvodov. Určite sa ale dá, možno máš, vytlačiť výstupy z PC.

Je to moja prvá kontrola chcú 10 rokov dozadu a ja pracujem v tej firme 2 roky. - čo mám všetko skontrolovať? Nuž - choď podľa oznámenia o kontrole, tam sú položkovite veci, ktoré od firmy chcú.

A najhoršie že nemám ani podpisy od všetkých zamestnancov na výplatach ale tých už asi ani nezoženiem. Prevzatie výplat by som nejakým spôsobom doriešil. Treba to aj z daňového hľadiska.

Prosím o radu:eek:[/
monnica
13.02.07,06:43
[quote=monnica;388234]Ahojte,
mám nahlásenú kontrolu zo sociálky, chcem sa opýtať tých ktorí to už majú za sebou na ich skúsenosti.

Je lepšie im všetky tie veci čo chcú odniesť tam na úrad a nechať ich tak alebo nech radšej prídu do firmy a ja budem pri tom? Čo je výhodnejšie?Lepšie odniesť na úrad.

A ešte sa chcem spýtať - chcú výpisy z banky aj účtovné denníky
nemám im dať tie výpisy z banky z dátumu úhrady? lenže to by som musela 10 rokov do zadu povyberať výpisy.:mee:Nechal by som si to na záver kontroly, či ozaj na tom budú trvať. Niekedy ani nie, niekedy áno. Vždy je kedy im to doložiť.

A ešte jedna vec sa týka mesačné výkazy poistného ja nemám všetky kópie - čo s tým? Nie si povinná mať kópie výkazov, hoci to je obecným zvykom už z praktických dôvodov. Určite sa ale dá, možno máš, vytlačiť výstupy z PC.

Je to moja prvá kontrola chcú 10 rokov dozadu a ja pracujem v tej firme 2 roky. - čo mám všetko skontrolovať? Nuž - choď podľa oznámenia o kontrole, tam sú položkovite veci, ktoré od firmy chcú.

A najhoršie že nemám ani podpisy od všetkých zamestnancov na výplatach ale tých už asi ani nezoženiem. Prevzatie výplat by som nejakým spôsobom doriešil. Treba to aj z daňového hľadiska.

Prosím o radu:eek:[/

Ďakujem si super dúfam, že to bude v pohode:o
Zoltán Kovács
13.02.07,06:48
Neboj,bude to v pohode. Aj oni sú len ľudia, ktorí vykonávajú svoju prácu. Cielom kontroly nie je za každú cenu udeliť penale. Zo záverov kontroly aj mzdár sa poučí, a odstráni chyby. Hlavu hore.:D
STRELEC
13.02.07,06:51
[quote=STRELEC;388257]

Ďakujem si super dúfam, že to bude v pohode:oSuper teda určite nie!:D:D
Spolu s Tebou ale verím, že to dopadne dobre. Až na výnimky sú na Soc. ľudia OK. Často bývalé mzdárky. Vedia veľmi dobre pochopiť Tvoju nepríjemnú situáciu - prezentovať výsledky cudzej práce. Ale vlastne o to to máš ľahšie, nie?
Ľuba
13.02.07,14:29
Ja som mala kontrolu zo SP tuším vlani alebo predvlani, ale pokiaľ sa pamätám, tak prevzatie pások ani nekontrolovali a výpisy asi tiež nie, ani dochádzku - skôr pracovné zmluvy, nástupy a výstupy zamestnancov, dohody a výšku poistného z mesačnej rekapitulácie miezd. Doklady som odniesla do poisťovne, ale trvala som na tom, že chcem byť pri tom.
Antea
13.02.07,16:22
Ja som mala kontrolu zo SP tuším vlani alebo predvlani, ale pokiaľ sa pamätám, tak prevzatie pások ani nekontrolovali a výpisy asi tiež nie - skôr pracovné zmluvy, nástupy a výstupy zamestnancov a výšku poistného zo mzdových listov.Nemyslím si,že by mali právo kontrolovať prevzatie pások /Inšpektorát práce/ ani výpisy z účtu, pracovné zmluvy a dohody len v tom zmysle kedy boli nahlásení a odhlásení zamestnanci, ale ostatný obsah zmlúv nie ani to prečo bola uzavretá dohoda a nie pracovná zmluva.
Ľuba
13.02.07,16:28
Ved som napísala nástupy a výstupy zamestnancov podľa PZ, resp. dohôd...
Antea
13.02.07,16:42
Ved som napísala nástupy a výstupy zamestnancov podľa PZ, resp. dohôd...
Áno však to len potvrdzujem