monikal
24.01.07,11:30
ahojte.
nikde na porade som nenašla odpovede na moj pripad, tak mi prosim poradte dakujem

som platca DPH, a kupila som nákladné auto zo šrotoviska z nemecka koli sučiastkám, aby som mohol opravit moje staré auto, ktore mam vo firme.
faktura bola vystavená bez dph na 2200EUR. poradte mi prosim ako to mám nahodit a zaučtovat v JU. mám to aj samozdanit?? ako???
dakujem:confused::confused::confused::confused::co nfused:
monikal
24.01.07,15:09
prosim poradte mi
Jana Acsová
24.01.07,15:39
mimotemy Zadali ste si otázku v sekcii podvojné účtovníctvo, účtujete v jednoduchom a pýtate sa na DPH ...
Jana Acsová
24.01.07,15:42
...som platca DPH, ...
...faktura bola vystavená bez dph na 2200EUR. poradte mi prosim ako to mám nahodit a zaučtovat v JU. mám to aj samozdanit?? ako???
dakujem:confused::confused::confused::confused::co nfused:Ak ste platiteľ dane, tak viete, že máte isté povinnosti pri vystavovaní faktúry. Tieto povinnosti má aj zahraničný platiteľ dane, t.j. ak je predávajúci platiteľ dane, na faktúre máte uvedené jeho IČ DPH, ktorého platnosť si môžete overiť na stránke DR SR. Ak je dodávateľ zahraničným platiteľom dane, tak má povinnosti pri vystavení faktúry. Ak predáva tovar s uplatnením oslobodenia ako intrakomunitárne dodanie, mala by byť na faktúre odvolávka ... podľa toho sa orientujete pri dodanení nadobudnutia tovaru.
Môže a nemusí sa jednať o intrakomunitárne nadobudnutie.
monikal
24.01.07,16:11
na fakture nie je IČ DPH a nič o DPH.
monikal
24.01.07,17:05
zistila som, že nie je platcom dph. mám to samozdanit ???? prosiiiim
Jana Acsová
24.01.07,17:17
Nie .
monikal
24.01.07,17:20
dakujemmmm