Danio
24.01.07,12:07
Vie nám prosím niekto poradit ako urobiť najvýhodnejšie prechod z jednej materskej na druhu a to za takychto podmienok:
Manželke konci MD ku 31.1.2007 kedy nase prve dieta dosiahne 3 roky. A druhe ma vypocitany termin porodu 30.4.2007. Pred nastupom na prvu MD manzelke skoncila pracovna zmluva na dobu urcitu ktora trvala do 31.8.2003 a nastupila na marodku 24.8.2003 a nasledne na MD 6.1.2004. Poradte ako mame postupovat s vykrytim tych 2-3 mesiacov do nastupu na druhu MD.
Ďakujem
Nutricia
24.01.07,12:07
Vie nám prosím niekto poradit ako urobiť najvýhodnejšie prechod z jednej materskej na druhu a to za takychto podmienok:
Manželke konci MD ku 31.1.2007 kedy nase prve dieta dosiahne 3 roky. A druhe ma vypocitany termin porodu 30.4.2007. Pred nastupom na prvu MD manzelke skoncila pracovna zmluva na dobu urcitu ktora trvala do 31.8.2003 a nastupila na marodku 24.8.2003 a nasledne na MD 6.1.2004. Poradte ako mame postupovat s vykrytim tych 2-3 mesiacov do nastupu na druhu MD.
Ďakujem
Najlepšie asi bude prihlásit sa do evidencie nezamestnaných, aby v zápočte nemala dieru.
Danio
24.01.07,14:39
Ale neviem co by bolo vyhodnejsie. Ci si predlzit MD na 6 rokov a potom ked sa narodi druhe dieta prejst na klasicku MD alebo ist na urad prace. A potom je otazka penazi ci bude dostavat peniaze pri nastupe na tu druhu MD a z coho sa to bude pocitat.
jankasm
24.01.07,17:39
Rozhodujúcim obdobím pri výpočte materskej dávky je predchádzajúci kalendárny rok. Keby bola zamestnaná, tak je to jednoduché, vychádzalo by sa z príjmu, ktorý by dosiahla keby pracovala. Ale ona v tom období vlastne bola nezamestnaná, takže nespĺňa podmienku 270 dní poistenia v posledných dvoch rokoch ani ako zamestnanec ani ako dobrovoľne nemocensky poistená osoba /predpokladám, že DNP si neplatila/.
Takže teraz neviem či uvažujem správne, ale podľa mňa, keďže jej nie je z čoho počítať materské, tak bude od začiatku dostávať rodičovský príspevok.
Počkáme na názor ostatných, s takýmto prípadom som sa naozaj ešte nestretla. ;) :cool: