Jata
24.01.07,13:29
ahojte poraďáci,
prosím Vás vysvetlite mi to radšej ešte raz...
predávam osobné auto, ktoré bolo v majetku firmy...vystavujem fa bez dph...
predávam úžitkové auto, ktoré bolo v majetku firmy...vystavujem fa s dph - ibaže my sme mali toto úžitkové auto kúpené od súkromnej osoby, žiadne dph tam teda nebolo (podpísaná kúpna zmluva ), a predávame ho inej tiež súkromnej osobe na základe zmluvy...aj tak tam mám zahrnúť dph
t.j.50.000,- + 9.500,-dph a toto dph odvediem na konci kvartálu?
vymotajte ma z toho :mee:
vďaka
Monika Kováčová
24.01.07,16:35
ahojte poraďáci,
prosím Vás vysvetlite mi to radšej ešte raz...
predávam osobné auto, ktoré bolo v majetku firmy...vystavujem fa bez dph...
predávam úžitkové auto, ktoré bolo v majetku firmy...vystavujem fa s dph - ibaže my sme mali toto úžitkové auto kúpené od súkromnej osoby, žiadne dph tam teda nebolo (podpísaná kúpna zmluva ), a predávame ho inej tiež súkromnej osobe na základe zmluvy...aj tak tam mám zahrnúť dph
t.j.50.000,- + 9.500,-dph a toto dph odvediem na konci kvartálu?
vymotajte ma z toho :mee:
vďaka

Prečo by ste pri predaji osobného auta nemali vystaviť faktúru s DPH?
Skutočnosť, že úžitkové vozidlo ste kúpili od súkromnej osoby nemá vplyv na povinnosť uviesť a aj odviesť daň na faktúre.
Pokiaľ ste platca DPH - zdaniteľná osoba a uskutočnujete dodanie tovaru za protihodnotu v tuzemsku - je toto dodanie predmetom dane.
Johanka
24.01.07,16:56
§ 42
Oslobodenie od dane pri dodaní tovaru,
pri ktorom nebola odpočítaná daň

Oslobodené od dane je dodanie tovaru, ktorý sa používal výlučne na činnosti oslobodené od dane podľa § 28 až 41 dane bez možnosti odpočítania podľa § 49 ods. 3, a dodanie tovaru, pri ktorého nadobudnutí nie je možnosť odpočítania dane podľa § 49 ods. 7 písm. a), b), c) a e). Oslobodené od dane je dodanie vratných fliaš, pri ktorých nadobudnutí nie je možnosť odpočítať daň podľa § 49 ods. 7 písm. d), a každé ďalšie dodanie týchto vratných fliaš.

Podčiarknuté platí pre osobné automobily ;) .
Paula
24.01.07,16:57
Napokon, DPH, ktoré ty odvedieš, ti odberateľ zaplatí.
Monika Kováčová
24.01.07,17:03
§ 42
Oslobodenie od dane pri dodaní tovaru,
pri ktorom nebola odpočítaná daň

Oslobodené od dane je dodanie tovaru, ktorý sa používal výlučne na činnosti oslobodené od dane podľa § 28 až 41 dane bez možnosti odpočítania podľa § 49 ods. 3, a dodanie tovaru, pri ktorého nadobudnutí nie je možnosť odpočítania dane podľa § 49 ods. 7 písm. a), b), c) a e). Oslobodené od dane je dodanie vratných fliaš, pri ktorých nadobudnutí nie je možnosť odpočítať daň podľa § 49 ods. 7 písm. d), a každé ďalšie dodanie týchto vratných fliaš.



Podčiarknuté platí pre osobné automobily ;) .

Jáááááj, chápem.... idem škrtnúť otázku.