Hrad
24.01.07,14:03
Môžem podať dodatočné DP k DPH za mesiac september 2006, keď nám DU vrátil nadmerný odpočet od ktorého bola odpočítaná daňová povinnosť za september 2006 ?
V dodatočnom DP k DPH za 09/2006 by vznikol ďalší nadmerný odpočet.
A môže sa podať dodatočné DP ak už raz bolo podané na ten istý mesiac?
Johanka
24.01.07,13:10
§ 39 Zákona o správe daní a poplatkov
Opravné a dodatočné daňové priznanie alebo hlásenie
(1) Pred uplynutím lehoty na podanie daňového priznania alebo hlásenia môže daňový subjekt podať opravné priznanie alebo hlásenie. Pre vyrubovacie konanie sa použije opravné priznanie alebo hlásenie a na predchádzajúce priznanie alebo hlásenie sa neprihliada.

(2) Ak zistí daňový subjekt, že jeho daňová povinnosť má byť vyššia, ako bola uvedená v daňovom priznaní alebo hlásení alebo správcom dane vyrubená, je povinný predložiť do konca mesiaca nasledujúceho po tomto zistení dodatočné priznanie alebo hlásenie. V rovnakej lehote je dodatočne priznaná daň splatná.

(3) Dodatočné priznanie alebo hlásenie môže daňový subjekt predložiť aj v tom prípade, ak zistí, že jeho daňová povinnosť má byť nižšia, ako bola uvedená v daňovom priznaní alebo hlásení alebo správcom dane vyrubená. Znížiť základ dane na základe dodatočného daňového priznania alebo hlásenia možno len v prípade uplatnenia skutočností, ktoré neboli predmetom daňovej kontroly alebo opakovanej daňovej kontroly. Dodatočné daňové priznanie alebo hlásenie nemôže daňový subjekt predložiť po uplynutí jedného roka od ukončenia daňovej kontroly.

(4) Dodatočné daňové priznanie alebo hlásenie nemožno podať po doručení oznámenia o výkone daňovej kontroly alebo opakovanej daňovej kontroly za obdobie, ktorého by sa dodatočné daňové priznanie alebo hlásenie týkalo, a to až do jej skončenia. Ak sa začala daňová kontrola podľa § 15 ods. 3, 4 alebo § 15 ods. 14, alebo § 15 ods. 15 alebo opakovaná daňová kontrola, dodatočné daňové priznanie alebo hlásenie nemožno podať za kontrolované obdobie počas jej výkonu.

(5) Dodatočné daňové priznanie nemožno podať, ak bola daň správcom dane určená alebo dohodnutá podľa § 29 ods. 5 alebo ods. 6.



(6) Opravné alebo dodatočné daňové priznanie alebo hlásenie sa podáva spôsobom podľa § 38 ods. 2 a musí byť podané písomne a označené ako opravné alebo dodatočné. V dodatočnom daňovom priznaní alebo hlásení sa vyznačia aj rozdiely oproti pôvodne podanému daňovému priznaniu alebo hláseniu alebo rozdiely oproti platobnému výmeru alebo dodatočnému platobnému výmeru alebo len rozdiely, ak tak ustanovuje osobitný zákon. /6eb/

Môžeš .
Hrad
24.01.07,13:15
Ďakujem veľmi pekne
Johanka
24.01.07,13:36
V riadku 35 je v predtlači - rozdiel oproti podanému DP, ja tomu rozumiem rozdiel oproti " poslednej verzii":) .
Aisha
24.01.07,14:12
Ahojte, tiež mám otázku presne k tejto téme a dúfam že mi poradíte:
V októbri sme podávali dodatočné DP DPH lebo sme zistili že v riadnom DP DPH za október sme vypočítali a odviedli vyššiu daň ako sme mali, tak sme teda podali dodatočné DP so zníženou daň.povinnosťou o cca 5 000Sk, ktorú nám má daň.úrad vrátiť...neviete ako je to s tým vrátením? doteraz sme nič nedostali, a ja sa pýtam či sme to nemali odpočítať v daň.pov. za november tak ako nadmerný odpočet?
prosím o radu ak s tým má niekto skúsenosti...
Ďakujem
evina
24.01.07,14:14
Ahojte, tiež mám otázku presne k tejto téme a dúfam že mi poradíte:
V októbri sme podávali dodatočné DP DPH lebo sme zistili že v riadnom DP DPH za október sme vypočítali a odviedli vyššiu daň ako sme mali, tak sme teda podali dodatočné DP so zníženou daň.povinnosťou o cca 5 000Sk, ktorú nám má daň.úrad vrátiť...neviete ako je to s tým vrátením? doteraz sme nič nedostali, a ja sa pýtam či sme to nemali odpočítať v daň.pov. za november tak ako nadmerný odpočet?
prosím o radu ak s tým má niekto skúsenosti...
Ďakujem

Tento prípad je považoovaný za preplatok dane, teda ako ho chcete späť a nechcete ho započítať s iným nedoplatkom musíte písomne požiadať o jeho vrátenie, ináč Vám ho DÚ nevráti.
Aisha
24.01.07,14:15
Ďakujem pekne evina a prosím Vás v ktorom § ktorého zákona to nájdem?
evina
24.01.07,14:17
Ďakujem pekne evina a prosím Vás v ktorom § ktorého zákona to nájdem?

Asi takto by to mohlo vyzerať::)


Na základe podaného dodatočného daňového priznania k dani z pridanej hodnoty za mesiac ....... nám vznikol preplatok na tejto dani v sume
SK XX XXX,-.

V zmysle Zákona o správe daní a poplatkov a o zmenách v sústave územných finančných orgánov č.511/1992 Z. z. v znení neskorších predpisov , § 63 odst. 4 Vás žiadam o vrátenie uvedeného preplatku na číslo účtu ....
Aisha
24.01.07,14:19
Wow to je úžasná vyčerpávajúca odpoveď, ďakujem krásne, oceňujem...