bui
24.01.07,15:33
Povodne som mala otazku v temach o DPH, no rozvilo sa to do problemu, ktory sa tyka podvojneho uctovnictva
Citat
Pôvodca textu príspevku: bui
Nas zamestnanec sa dal este minuly rok zaockovat, pretoze teraz v januari cestoval do Ciny na sluzobnu cestu. Na doklade o ockovani bola aj DPH (http://www.porada.sk/autolink.php?id=1&script=showthread&forumid=7)..teraz mi vrta hlavou, ci som mala uctovat odpocet dph (http://www.porada.sk/autolink.php?id=1&script=showthread&forumid=7)...343MD...alebo to malo ist cele do nakladov, kedze ide o sluzobnu cestu....Ja som to mnuly rok uctovala na naklady buducich obdobi 381 a 343 .... Odpočet DPH by som si uplatnil, myslím, že je to obhajiteľné pred daňovým úradom.
A dalsi problem co nastal je , ze este v tom istom roku sme tento naklad vyfakturovali firme do Ciech, pretoze nas zamestnanec isiel pracovat na projekte, ktory si u nas objednala tato firma z Ciech.
A tato firma suhlasila s tym ze nam aj tieto ockovania preplati..takze som to vo vystavenej fakture zauctovala na 381 str. Dal.... Zlý postup účtovania.
Len som asi urobila chybu, kedze som si na vstupe narokovala odpocet DPH, mala som im to vyfakturovat bez dph...ja som im vyfakturovala celu sumu. Na vystavenu fakturu do Ciech DPH nevypocitavam, pretoze ide o sluzbu poskytnutu do statu EU..tusim par.15,16.... Nešpecifikuješ, akú službu dodávate českému odberateľovi. Vyfaktúrované očkovanie by sa malo považovať za súčasť ceny, za ktorú je táto služba poskytnutá.

Teraz ked si robim dokladovu inventuru uctov, tak zistujem ze mam rozdiel na ucte 381...logicky...kedze som zauctovala
na stranu MD sumu nizsiu o DPH...pri pokladnicnom vydavkom blocku..
a na stranu Dal sumu celkom...na vystavenej fakture...
Fakturu nam uz uhradili...

Ako to mam teraz opravit?

Toto mi bolo radene v DPH...no potom som sa spytala na ten zly postup uctovania a bolo mi poradene vraj sa mam spytat v podvojnom uctovnictve..
Takze k tomu predtym dalsia otazka:

Na vystavenej fakture rozpisujeme dve polozky zvlast..inz. prace a naklady s nimi spojene...

Ako som mala na fakture uctovat ? Kedze ako pisete je to zly postup uctovania...
Ked som uctovala nakldy bud. obdobi pri zaplateni ockovania, vedela som, ze do \Ciny pojde az v novom roku...este sme nevedeli ci nam to ceska firma preplati...

mala som uctovat pri vystaveni faktury vynosy?...aj ked naklady este neboli? az v buducom roku....

A teraz mam pri vyuctovani sluzobky ked sa vrati uctovat ockovanie do nakladov?...cez ID? A na aky ucet?...
bui
31.01.07,09:45
vraciam sa k tejto teme, ani jedna odpoved...zeby t bolo tym dlhym textom....vsetkych odradil?