fr.luk
24.01.07,15:46
Musi byt na fakture uvedene aj DIC, ked su uvedene ICO a IC DPH z hladiska dane z prijmov?

Dakujem velmi pekne
evina
24.01.07,14:50
Musi byt na fakture uvedene aj DIC, ked su uvedene ICO a IC DPH z hladiska dane z prijmov?

Dakujem velmi pekne

Nielen z hľadiska príjmov, ale principiálne platiteľ DPH uvádza IČ DPH , aj DIČ nie je povinný uvádzať...
fr.luk
24.01.07,14:52
Ja viem ze ked je platitelom DPH uvadza IC DPH. Ale ked uvedie IC DPH a ICO, ci je povinny uviest aj DIC alebo stacia iba tieto dva udaje.
Dakujem
evina
24.01.07,14:53
Ja viem ze ked je platitelom DPH uvadza IC DPH. Ale ked uvedie IC DPH a ICO, ci je povinny uviest aj DIC alebo stacia iba tieto dva udaje.
Dakujem
napísala som v predchádzajúcom príspevku, že v takom prípade DIČ nie je povinný uvádzať...
fr.luk
24.01.07,14:56
napísala som v predchádzajúcom príspevku, že v takom prípade DIČ nie je povinný uvádzať...

Dakujem. Nebol som si isty, ze sme sa dobre pochopili, a preto som to napisal este raz. Je v nejakom zakone alebo usmerneni, ze ked je ICO a IC DPH nemusi byt DIC?
evina
24.01.07,15:00
Dakujem. Nebol som si isty, ze sme sa dobre pochopili, a preto som to napisal este raz. Je v nejakom zakone alebo usmerneni, ze ked je ICO a IC DPH nemusi byt DIC?
Áno vyplýva to zo zákona o správe daní a poplatkov . Pozri si priložený nick, je veľmy poučný vo všeobecnosti z hľadiska náležitostí, ktoré a prečo má doklad obsahovať
http://www.porada.sk/t15489-ico-dic-ic-dph-kto-kde-a-preco.html
fr.luk
24.01.07,15:04
Dakujem velmi pekne. Velmi si mi pomohla
evina
24.01.07,15:10
Pre úplnosť je to § 31 zákona o správe daní a poplatkov:

11/ Správca dane pridelí zaregistrovanému daňovému subjektu daňové identifikačné číslo a o vykonanej registrácii vydá osvedčenie, na ktorom uvedie identifikačné číslo pre konkrétny druh dane. Toto číslo je daňový subjekt povinný uvádzať na všetkých dokladoch, ktoré bude vydávať, a tiež pri styku so správcom dane. Ak sa daňový subjekt registruje podľa osobitného zákona, na dokladoch je povinný uvádzať iba číslo, ktoré mu správca dane pridelí pri tejto registrácii. Daňovým identifikačným číslom, ak ide o fyzickú osobu, je identifikátor určený správcom dane. Fyzická osoba, ktorá nie je povinná sa podľa tohto alebo osobitného zákona registrovať, je povinná pri styku so správcom dane uvádzať rodné číslo.

To hrubo vyznačené sa týka napr. aj DPH teda uvádza sa len IČ DPH, ktoré si získal pri registrácii za platiteľa..
fr.luk
24.01.07,15:13
Este raz dakujem. Super pomoc
j.s
24.01.07,16:11
ano, evina ma pravdu, ak si platca dph, uvadzas ic dph a nemusis dic