sybila3
24.01.07,15:57
Chcela som si pozrieť zoznam neuplatnenej dph ale nič sa mi tam nezobrazuje, neviem, či tam nemám niečo zle nadstavené.
Teraz som účtovala 2 faktúry, ktoré mi z apríla a mája zabudli dať a dala som základ, dph, ale členenie som dala bez vplyvu na dph. je to dobre?
ivab
25.01.07,05:28
Daj tie faktúry do priznania DPH za 12/2006. To členenie bez vplyvu nie je rozhodne dobre.
sybila3
25.01.07,05:49
Ale nemôžem si ju uplatniť ked je to faktúra za apríl.
Ivan42
25.01.07,06:35
V zákone o DPH § 51 je písané ak ju nemôžeš odpočítať v mesiaci kedy vzniklo právo na odpočítanie dane, vykonáš odpočítanie dane v zdaňovacom období, v ktorom uvedieš daň v záznamoch podľa § 70. Ak si tie faktúry zaúčtovala v decembri aj daň maš zaúčtovanú v decembri tak ju môžeš odpočítať v decembri 2006.
Druhé riešenie je podať dodatočné daňové priznanie za zdaňovacie obdobie, kedy si tie faktúry zaúčtovala.
Pru
17.11.08,11:15
ako mám v programe zadať neuplatnenú dph? Aby sa mi zobrazovala v zozname dokladov neuplatnenej dph?
skúsila som dať réžia , dph a bez vplyvu. ale neviem, či je to dobre.
Pru
01.12.08,10:41
poradíte mi ako to treba zadať? ďakujem
Ľuba
01.12.08,19:46
ako mám v programe zadať neuplatnenú dph? Aby sa mi zobrazovala v zozname dokladov neuplatnenej dph?
skúsila som dať réžia , dph a bez vplyvu. ale neviem, či je to dobre.

Takto nepôjde do priznania k DPH, ale ani do nákladov. Ak sa jedná o JÚ - tak si ju nezabudni uplatniť v rámci uzávierkových operácii, ak je to z hľadiska ZoDP možné.
Peterika
01.12.08,21:02
Keď je to výdavok, ktorý je možné uplatniť z hľadiska ZoDP a nechceš tam uplatniť len DPH , tak to na napr. na výdavkovom doklade rozúčtuj položkovite - dole pridať - nová: 1, názov napr. prevádzková réžia - iba základ, v členení výdavok bez vplyvu na dph
2, dph neuplatnená - onn, v členení výdavok bez vplyvu na dph,
Pru
02.12.08,06:20
takže vystavím doklad na 8000- réžia, základ 6722,70, dph 1277,30, ale členenie dám bez vplyvu na dph- tým pádom dphčku by som už nemusela pripočítavať, lebo dph je v denníku ako neovpl. ZD. Do výdavkov mi bude brať ten základ. Ale keď si chcem vytlačiť zostavu - neuplatnená dph, tak sa mi tam nič nezobrazí. inak ďakujem
Pru
03.03.09,11:42
Ešte som sa vrátila k tomu dokladu asi to nemám dobre, prvá položka je réžia, druhá položka je neupl. dph-zaúčtovanie výdavky neovpl. ZD? ďakujem
Alenaa
11.03.09,20:28
Zdravím Vás,
potrebujem pomoc, "zdedila" som nejaké neuplatnené dph - je to malá suma, chcem sa ho zbaviť - neviem, ako k tomu prišli - ja som prebrala účto v r. 2007, mám na účte neuplatnené dph nejakých 1.300,-Sk, ako to mám odpísať? Nechceme si to uplatiť, len chceme mať čistý účet.
Ďakujem za pomoc


/podvojné účtovníctvo - mám to len na účte - nikde v daňovom prizaní to nefiguruje/