marekm
24.01.07,16:46
Kedy musím ku faktúre vystaviť aj dodací list?
Zita5
24.01.07,16:12
Kedy musím ku faktúre vystaviť aj dodací list?


Dodací list vystavujem pri dodávke poskytnutia služieb alebo tovaru .V deň dodania mi odberateľ svojim podpisom potvrdí prevzatie poskytnutia služby alebo tovaru svojim podpisom . Na základe DL vystavujeme fa do 15 dní od dodania služby alebo tovaru......

Ale existuje aj možnosť , že pri dodávke sa odovzdáva aj faktúra , kde je napísané " Táto faktúra slúži zároveň aj ako dodací list " , v tomto prípade odberateľ by mal podpísať prevzatie na faktúru . Ale rozhodne podpis prevzatia je dôležitý .Stretávam sa aj s takýmto postupom .


Ja napr. mám ku každej fa dodací list .......umožňuje mi to SW

Ale.......DL nahrádza aj odovzdávací protokol,montážny list, zákazkový list a podobne .....každá obchodná transakcia má svoje špecifiká a na základe toho treba zvoliť preukazný doklad o odovzdaní.
laguf
07.05.07,09:28
pri fakturovani sluzieb a tovarov do krajin EU je povinnost vystavit DL, alebo staci na fakturu napisat ze sluzi zaroven ako DL ?
betka
07.05.07,09:45
Platiteľ je povinný preukátať, že sú splnené podmienky oslobodenia od dane pri dodaní tovaru do iného ČŠ kopiou FA, iným dokladom, ako napr. zmluvou o dodaní tovaru, dodacím listom, dokladom o prijatí FA.
mamicqa
03.08.07,07:53
Za rok 2006 nemám vytlačené dodacie listy, ani na faktúre napísané "Táto faktúra slúži zároveň aj ako dodací list." Stačilo by, keby som si to dopísala perom? Alebo je to od veci. Môžem si DL aj vytlačiť, ale zdá sa mi to zbytočné, lebo je to presne to isté ako faktúra, len názov je iný. Čo vy na to?
janok5
03.08.07,08:12
bolo by to možné nahradiť DL faktúrou, ale zároveň je potrebné oskenovanú faktúru zaslať e-mailom do firmy.Fa a DL by sa spolu nemali zasielať jednou osobou.
mamicqa
03.08.07,08:26
Prepáč Janok5, ak odpovedáš na moju otázku, vôbec som to nepochopila, čo mi tým chceš povedať. Možno reaguješ na niečo iné?
adi11
03.08.07,09:03
Pri každej faktúre za tovar musí byť dodací list, keď to nie je na faktúre napísané, že slúži zároveň ako dodací list !
radekk111
24.03.17,11:22
ak by niekto narazil na tuto temu, uzitocny clanok som nasiel na tomto odkaze:
https://www.arisan.sk/sk/blog/uctovnictvo/dodaci-list-a-jeho-nalezitosti
ivka70
24.03.17,11:33
len clanok 10 rokov po teme, ktoru si tym opat otvoril ....