bjjoba
24.01.07,16:47
moja manzelka ma 30 ks akcii EUROCAPITAL a. s. Bratislava v nominalnej hodnote 1000 Sk/akciu.

Chcem poprosit niekoho o radu ci tieto akcie v sucasnosti maju nejaku hodnotu a ci by sa to dalo nejak spenazit alebo su to uz stratene peniaze !?
Braňo
25.01.07,13:08
v roku 2002 mala jedna akcia hodnotu 226 SKK. Teraz neviem.
Chobot
25.01.07,13:16
moja manzelka ma 30 ks akcii EUROCAPITAL a. s. Bratislava v nominalnej hodnote 1000 Sk/akciu.

Chcem poprosit niekoho o radu ci tieto akcie v sucasnosti maju nejaku hodnotu a ci by sa to dalo nejak spenazit alebo su to uz stratene peniaze !?

Otázku si zadal 2x, tu som Ti aj ja odpovedal:

http://www.porada.sk/t41214-maju-akcie-eurocapitalu-nejaku-hodnotu.html#post371291
mravvcek
28.01.07,15:23
Chcem sa Vas opytat ci ste sa nieco dozvedeli o akciach eurocapitalu lebo ja mam tiez 30 akcii ale prisiel mi nejaky sek na vynatok z predaja to znamena ze uz ich nemam???
mravvcek
28.01.07,15:24
Prosim vas ako zistim ci mam este akcie eurocapitalu alebo nie a co sa da s nimi robit???Ak by ste niekto vedeli odpovedat,prosim vas napiste mi.Dakujem velmi pekne.
Chobot
29.01.07,08:10
Prosim vas ako zistim ci mam este akcie eurocapitalu alebo nie a co sa da s nimi robit???Ak by ste niekto vedeli odpovedat,prosim vas napiste mi.Dakujem velmi pekne.

HOre som uviedol link na tému, kde som k tomuto dal odpoveď. Ale pre istotu tú odpoveď skopírujem ešte raz aj sem:

Pozeral som Ti to na stránke Burze cenných papierov (www.bsse.sk (http://www.bsse.sk/)), ale o takejto spoločnosti tam nechyrujú, teda ich akcie asi nebudú obchodovateľné (nepredáš ich). Ale je to čudné, lebo aspoň ISIN by mali mať pridelené, aj keď sa s nimi neobchoduje. To vy sa však dalo zistiť len výpisom z CDCP.

V Obchodnom registri som našiel spoločnosť Eurocapital, a.s., Bratislava, Hattalova 12, ktorá je však v likvidácii. A keďže akcionári sú až poslední v rade na vyrovnanie pohľadávok voči likvidovaným firmám obávam sa, že by sa im niečo zo speňažených aktív firmy ušlo.

Takže je to asi bezcenný cenný papier.
__________________
mravvcek
30.01.07,14:40
Dakujem velmi pekne za odpoved aj ja som Eurocapital nasla na stranke aj som si precitala o tom,ale som chcela vediet ci niekto nevie laikovi normalnou slovinou vysvetlit o co ide.Dakujem.papa
Chobot
30.01.07,14:44
Dakujem velmi pekne za odpoved aj ja som Eurocapital nasla na stranke aj som si precitala o tom,ale som chcela vediet ci niekto nevie laikovi normalnou slovinou vysvetlit o co ide.Dakujem.papa

Ide o to, že firma je v strate a má asi dlhy. A Ty ako akcionár máš v ruke papier (akcie), ktorý je bezcenný, lebo ho nikto od Teba nekúpi.

Alebo čo by si chcela vedieť?
kuvik
30.10.08,17:23
po dlhom čase som si robil poriadok v papieroch a našiel som honosne vyzerajúci certifikát HROMADNÁ AKCIA NA MENO :D, ktorý som dostal od Eurocapitalu v roku 2005. odvtedy nič, takže tá pekne vyzerajúca číslovka (30 tisíc) mi zostane na pamiatku čias minulých, kedy som si naivne myslel, že sa mi dačo ujde... apropo: tieto akcie som zdedil po mojom otcovi a kedže som bol na to so sestrou, vyplatil som jej 15 tis. v hotovosti. takže suma sumárum, som v strate 45 tisíc :mee:. ešteže sa máme so sestrou radi a tento problém neriešime...
jan vozar
30.12.11,06:46
Prajem pekný deň !

Vie niekto ako je to s akciami Eurocapitalom a.s. v likvidácií ???
Vopred ďakujem za info.
jv
Avortep
07.03.12,15:21
Dobrý deň, aj ja mám hromadnú akciu na meno spoločnosti Eurocapital, a. s.. Na internete som objavila finančnú spoločnosť Global Pacific West, ktorá mi ponúkla odkúpenie tejto akcie, a to za 1 €/akciu v čistom, tzn. že máte možnosť získať za Vaše akcie 30 €.