Maňuša
24.01.07,17:10
Veľmi prosím o radu:z môjho nootboku nemôžem posielať emailom súbory,stále mi ukazuje :nie je možné nájsť hostiteľa POP3.Overte či ste správne zadalinázov servera.Konto POP3 Server POP3 Protokol POP3,PORT 110,zabezpečené SSL:nie.Bývam v malej dedinke a internet mám iba od decembra.So správcom siete sa nemôžem dlhodobo spojiť a údajne sa to dá urobiť aj podľa návodu.Napíše mi ho niekto ? Ďakujem veľmi pekne.
LubosP
25.01.07,07:52
Na to aby som vedel poradit, potrebujem viac informacii. Od koho mas mailovu schranku, aky POP server mas nastaveny vo svojom mailovom programe?
Maňuša
25.01.07,11:47
´ˇDakujem veľmi pekne za ochotu pomôcť mi.Som začiatočníčka a práve nerozumiem tomu,čo mi to píše,neviem aký mám server a neviem ani kde to mám hľadať.Emailovu adresu mám na zozname.Pomôžte mi.
camelfly
25.01.07,12:00
´ˇDakujem veľmi pekne za ochotu pomôcť mi.Som začiatočníčka a práve nerozumiem tomu,čo mi to píše,neviem aký mám server a neviem ani kde to mám hľadať.Emailovu adresu mám na zozname.Pomôžte mi.
www.zoznam.sk (http://www.zoznam.sk)
POP3 pop.zoznam.sk 110 pouz.meno@zoznam.sk
IMAP4 imap.zoznam.sk pouz.meno@zoznam.sk
SMTP smtp.zoznam.sk 587 pouz.meno@zoznam.sk


co pouzivas ako mailovy prehliadac v PC?
thunderbird? operu? Microsoft Office Outlook? outlook express?
Maňuša
25.01.07,12:09
používam Operu,ale mám aj Outlook Express cez neho si niekedy pozerám odkazy alebo cez zoznam.
camelfly
25.01.07,12:11
Tvorba a nastavenie poštového konta v programe Outlook Express

tato stranka je novsia
tak ti pridavam linku, kde to mas pekne v obrazkoch krok za krokom:
http://www.t-com.sk/Default.aspx?CatID=1214


len miesto mail.t-com.sk ako mas na tej stranke
v POP3 zadaj pop.zoznam.sk
a v SMTP zadaj smtp.zoznam.sk

cisla portov na SMTP mas 587
a na POP3 mas 110

nastavenie v texte:
http://www.exohosting.sk/hostx23-Nastavenie-outlook-express-.html
Maňuša
25.01.07,12:27
Ďakujem.Idem to skúsiť.Ozvem sa.A prosím Vás čo mám urobiť,aby keď otvorím PC na zapojím sa na internet mi ukazovalo,že mám správu a nemusím ísť do zoznamu ?Len Vás prosím nesmejte sa,som 50 ročná ,samouk a začiatočníčka.
camelfly
25.01.07,12:30
preco by sa mal niekto smiat? urcite nie, to som si ista, kazdy sa tu ucime nieco nove, toho sa neobavaj ani v najmensom ;)



- ak by si mala uz vsetko nastavene na svojom pocku v Outlook Express alebo v inom, tak uz nemusis ist na web na zoznam aby si si pozrela postu, automaticky ti ju ten program stiahne
Chobot
25.01.07,12:30
Veľmi prosím o radu:z môjho nootboku nemôžem posielať emailom súbory,stále mi ukazuje :nie je možné nájsť hostiteľa POP3.Overte či ste správne zadalinázov servera.Konto POP3 Server POP3 Protokol POP3,PORT 110,zabezpečené SSL:nie.Bývam v malej dedinke a internet mám iba od decembra.So správcom siete sa nemôžem dlhodobo spojiť a údajne sa to dá urobiť aj podľa návodu.Napíše mi ho niekto ? Ďakujem veľmi pekne.

Predpokladám, že si si už založila e-mailovú schránku na zozname. Dúfam, že si si zapamätala prihlasovacie meno a heslo. Ak áno, tak sa pripoj na stránku www.zoznam.sk (http://www.zoznam.sk) , tam si klikni na E-mail, vaša pošta (ikonka vpravo hore). Tam si zadaj užívateľské meno a heslo a prijímaj a odosielaj poštu tam.

Môžeš si nastaviť aj službu, ktorá Ti spraví to, že sa pri spracovaní pošty nemusiš prihlásiť na stránku zoznam.sk, ale môžeš si poštu spravovať (po pripojení notebooku na internet) cez Tvoj poštový softvare (najskôr asi máš predinštalovaný Microsoft Outlook v rámci balíka MS Office, či niečo iné?). T

To, aby Ti to takto pracovalo, musíš mať nastavenú službu, ktorá sa volá POP3. To chce ten notebook od Teba. Hore už uviedli, ako to nastaviť, teraz je na Tebe, aby si sa potrápila a nastavila si to, aby si sa nemusela stále pripájať na stránku zoznam.sk.

Držím palce.;)
Maňuša
25.01.07,12:52
Už som si to urobila,nastavila som službu a ako zistím či dobre ?
camelfly
25.01.07,12:54
tak si spust v tvojom postovom klientovi, stiahnut nove spravy, ak stiahne je dobre ak nie, nemas nieco dobre nastavene
Maňuša
25.01.07,12:57
Výborne,užmi dole bliká,že mám poštu,bože je to fantastické,ako ste mi pomohli,len či budem môcť posielať aj súbory a ako to zistím ?
camelfly
25.01.07,12:58
Výborne,užmi dole bliká,že mám poštu,bože je to fantastické,ako ste mi pomohli,len či budem môcť posielať aj súbory a ako to zistím ?

ked vytvoris novu spravu tak mas tam ikonku ako spinka, je to pridanie prilohy, tu zadas a pripojis subor ktory chces poslat

si sikulka :D
Maňuša
25.01.07,13:03
Otvára sa mi okno Prihlásenie - mail zoznam.Keď zadávam heslo stále ma vracia späť. / zadajte meno a heslo pre nasledujúci server / čo mám urobiť,heslo dávam to čo pri prihlasovaní na zoznam.sk
camelfly
25.01.07,13:04
pozri ci nemas nahodou zapnuty caps lock na velke pismenka

nachadza sa na klavesnici po lavej strane ;)
Maňuša
25.01.07,13:19
nie nemám, stále mi vracia,že som nezadala dobre heslo,hoci som ho dala také ako používam pri otváraní pošty na zozname.
camelfly
25.01.07,13:24
takze si si spravila skusku na stranke www.zoznam.sk ci sa do mailu s tym heslom a menom dostanes, tak musis este pozriet v nastaveni uctu, to je to co si nastavovala v tvojom postovom klientovi, ci sa tam zadala spravne prihlasovacie meno
Maňuša
25.01.07,13:40
urobila som to,v zozname sa mi otvorilo normálne po zadaní hesla,teraz mi už neukazuje okienko prihlásenie - mail zoznam
Maňuša
25.01.07,13:48
opäť mi to ukazuje,že heslo nebolo prijaté,vrátila som sa naspäť pri nastavovaní a dala som to svoje heslo avyhadzujemi to,čo mám urobiť?
camelfly
25.01.07,14:19
opäť mi to ukazuje,že heslo nebolo prijaté,vrátila som sa naspäť pri nastavovaní a dala som to svoje heslo avyhadzujemi to,čo mám urobiť?

to budes mat niekde v nastaveniach:

IMAP4 server: imap.zoznam.sk
(POP3 server: pop.zoznam.sk)
SMTP server (server odchádzajúcej pošty): smtp.zoznam.sk
Port pre SMTP: 587
Užívateľské meno: plné znenie adresy, t.j. menonejake@zoznam.sk
Heslo: to ktoré používaš

daj si v postovom klientovi konta uctov a vyber ten co si si vytvorila
- stlac vlastnosti
- mas zafajknute policko: pri prijimani posty a pri synchronizacii aj toto konto
- servery: zafajknute mas len zapamatat heslo ak chces, inak zostava volne policko server vyzaduje overenie a prihlasovat sa s pouzitim overovania zabezpecenym heslom
- v policku spresnenie mas:
odchadzajuca posta 587
prichadzajuca posta 110
nemas tam mat zafajknute:tento server vyzaduje overenie ...SSL

vytvorila som si mail na zozname a skusila cez outlok, ide to presne podla zadanych info ktore tu mas, skus pomalicky este raz, ja viem ze to nie je lahke ale spravis to
bepo
25.01.07,14:29
Chyba môže byť že ako Prihlasovacie meno dávaš napr Manusa a malo by byť Manusa@zoznam.sk
Maňuša
25.01.07,14:32
idem to skúsiť,ďakujem,ozvem sa.
Maňuša
25.01.07,14:44
skúsila som to pri spresnení som mala odch.p.25 tak som tam napísala 587 a ukázalo mi,že som zrušila.Začnem všetko od začiatku.Od nastavenia.
camelfly
25.01.07,14:45
ano, skus od zaciatku a so spravnymi hodnotami a ked to budes mat, tak chod znovu do spresnenia a tam to zadaj ako ma byt
Maňuša
25.01.07,15:07
stále mi ukazuje nesprávne heslo,užmi asi z toho šibe.
Maňuša
25.01.07,15:08
čiže tu 25 mám zmeniť na 587 ? aj keď pôjdem od začiatku ?
camelfly
25.01.07,15:11
stále mi ukazuje nesprávne heslo,užmi asi z toho šibe.

:):) ale nie, len je mozne ze ked to vypisujes a zadavas v nastaveniach, tak si davas pozor ze stale robis mozno jednu a tu istu chybu
camelfly
25.01.07,15:11
čiže tu 25 mám zmeniť na 587 ? aj keď pôjdem od začiatku ?
ano, musis tam zadat 587
Maňuša
25.01.07,15:21
tak idem ešte raz
camelfly
25.01.07,15:21
to konto si zmas a pomalicky chod este raz, zvladnes to
Maňuša
25.01.07,15:27
prešla som všetko od začiatku,aj som 25 zmenila na 587,stále pri odosielaní mi vyhadzuje overuje sa a chyba a bliká mi pri hesle,pričom keď si skontrolujem v zozname tak zadané heslo mám v poriadku,môžem zmeniť heslo bez toho aby som ho menila keď si idem vyberať poštu na zozname.sk?
camelfly
25.01.07,15:30
to heslo musis mat rovnake ked chces vyuzivat POP, ale skus este jednu vec, zmen si heslo najprv na zozname a potom ho ako nove zadaj v nastaveniach, nedavaj si heslo ktore by ti obsahovalo y alebo z, skus a pozor na caps lock

PS: na zozname aby si bola odhlasena ked preberas postu
Maňuša
25.01.07,15:45
urobila som všetko,aj heslo som zmenila ale opäť mi ukazuje že odieta heslo,nerozumiem čo znamená to P.S.
camelfly
25.01.07,15:53
takze zase to robi? mas skype?
PS - post scriptum
Maňuša
25.01.07,16:05
ja viem čo je to P.S. ale čo znamená to,že na zozname musím byť odhlásená a už vôbec neviem čo je to skype...
camelfly
25.01.07,16:07
ja viem čo je to P.S. ale čo znamená to,že na zozname musím byť odhlásená a už vôbec neviem čo je to skype...

stahovat mailiky by sa ti nedalo na tvoje pc, pokial by si bola prihlasena aj na zozname

skype je softik ktorym komunikujes cez sluchatka ci mikrofon
Maňuša
25.01.07,16:16
ale ja nie som vtedy prihlásená na zozname a cez sluchatka či mkrofon nekomunikujem,ešte som veľmi,veľmi ´daleko od toho.
camelfly
26.01.07,04:49
poslala som ti vcera vecer vsetko mailom aj s obrazkami ako to nastavit, tak drzim palce aby sa ti to podarilo