bagle
24.01.07,17:47
Dobry den, mam objednane sluzby od jednej ceskej spolocnosti. Tato spolocnost mi vystavy udaje o platbe, poslem platbu a potom mi oznami prijatie ich platby na ucet . Potom mi do 14 dni poslu postou original fakturu.

Citujem zmluvne podmienky:

Platba pronájmu probíhá tak, že Poskytovatel vystaví výzvu k úhradě, kterou zašle Uživateli elektronickou poštou. Po obdržení částky na
účet vystaví Poskytovatel Uživateli daňový doklad, který zašle pozemní poštou nejpozději do 14 dnů.
Samozrejme mi fakturu, za ktoru prijali platbu neposlali po 15 dnoch, rozhodol som sa tuto skutocnost reklamovat.
Odpoved na reklamaciu bola takato:


To co jste psal ohledne poruseni obchodnich podminek jsem konzultoval s právním zástupcem naší společnosti. Informoval mě, že se nejedená o porušení smluvních podmínek. Smlouva je v tedy samozrejme dále platna v celem svém zneni. Přesto se omlouváme za komplikace timto způsobene.
Objednal som si dalsie sluzby u tejto firmy, platbu odoslal a po 2 mesiacoch mi nevystavili fakturu. Dokonca v poslednej dobe su ignorovane moje poziadavky na danu sluzbu aj napriek tomu, ze sa podla zmluvy tymito poziadavkami maju zaoberat. Kedze som podla zmluvy viazany, nemozem prejst ku konkurencii.

Ako by ste prosim postupovali v tajto situacii, ked mate zaujem zmluvu zrusit, aby ste nemuseli platit zmluvnu pokutu? Problem je trochu aj, ze firma ma sidlo v Ceskej republike.

Este dodam dalsie problemy s touto firmou:
V zmluve sa pise tento bod:

Poskytovatel zajistí pravidelnou měsíční dostupnost serveru v rozsahu 99,98%, mimo případů zásahu vyšší moci. Pokud dojde
k výpadku serveru a dostupnost bude v daném měsíci nižší, bude pravidelný měsíční paušální poplatek snížen o poměrnou část za
každou hodinu výpadku. Z důvodu poskytování kvalitní správy serveru zná přihlašovací jméno a heslo administrátora (nebo root)
pouze Poskytovatel.

Samozrejme skutocnost nedodrzuju a tak som sluzbu reklamoval. Odpoved:

Zcela jiste mate pravdu. Ovsem z teto dostupnosti musite take vzit
v potaz reloady, planovane restarty (napriklad po zmene nastaveni
apache, php), aj.
A toto je ten kamen urazu. Beru do uvahy nieco, co nie je uvedene v zmluvnych podmienkach. Odpoved na tuto otazku ci to bolo uvedene v zmluvnych podmienkach je takato:

Tato informace myslim neni ani tak nova - da se predvidat. Je
pochopitelne, ze server musi obnovit sva nastaveni napriklad pri
pridani subdomeny atp. Toto se neda povazovat za vypadek jako takovy,
ktery mate pravdo reklamovat - resp. zapocitavat do procent
nedostupnosti.
A reklamacia je podla nich uzatvorena. Samozrejme tieto veci sa daju predvidat, ale iba osobou, ktora pracuje v tejto oblasti. Je teda aj na taketo zmluvy nejake riesenie?

Dakujem