Vladkahz
24.01.07,18:59
Potrebovala by som pomôct ked som začala podnikat tak mi robili novú hlavičku na staršej pokladni a zabudli mi dat preč DPH a ono mi to stále rátalo až o dva mesiace som si to všimla a uvedomila som si že ved ja nie som platcom DPH potom mi to odstránili potrebujem vedieť či to netreba nahlásiť danovému úradu dakujem.
Zita5
24.01.07,18:01
Potrebovala by som pomôct ked som začala podnikat tak mi robili novú hlavičku na staršej pokladni a zabudli mi dat preč DPH a ono mi to stále rátalo až o dva mesiace som si to všimla a uvedomila som si že ved ja nie som platcom DPH potom mi to odstránili potrebujem vedieť či to netreba nahlásiť danovému úradu dakujem.


Ak si účtovala DPH , neoprávnene i omylom ........tak si ju mala povinnosť aj odviesť , i napriek tomu že nie si plátcom DPH .
Zita5
24.01.07,18:24
Ešte by som doporučila , čo najskôr sa osobne skontaktovať s daňovou správkyňou a problém riešiť ...netreba to predlžovať .

Ja doplním ešte Zákon o DPH § 69 odst.5

Ak osoba , ktorá nie je platiteľom , pri dodaní tovaru alebo služby uvedie vo faktúre daň , je povinná zaplatiť túto daň.
Vladkahz
25.01.07,16:33
Dakujem velmi ste mi pomohli budem to musiet vyriešit díky ešte raz....
riordan
25.01.07,16:36
Mali sme podobný problém, ktorý riešili na DRSR a priznali chybu firme, ktorá inštalovala nové dáta do hlavičky ERP.

Ak máš doklad od technika, má to na krku on. My sme to poriešili takto, lebo sa na to prišlo po 9 mesiacoch.
Vladkahz
29.01.07,18:27
Lenže doklad nemám tak ako to mám riešit, mám ztoho strach čo ak mi dajú nejakú pokutu:mad:
vikinka
29.01.07,18:33
Každý zásah do ERP musí byť zapísaný v knihe pokladne a servisný technik tam popisuje aký zásah vykonal a zároveň sa tam podpíše,skús pozrieť v prvej knihe pokladne pri uvedení do prevádzky ERP.
Vladkahz
30.01.07,17:54
Skúsim pozriet dakujem ahojte....:---
marbed
19.04.07,23:01
Mam podobny problem, ibaze naopak. Platca DPH od 20.02.2007 dal reg. pokladnu nastavit na dph od 20.03.2007. Poradte co s tym, som v DPH úplny zaciatocnik. Mam od 20.02. trzby z dennych uzavierok evidovat a zaroven dat do vykazu DPH?