genialny
24.01.07,19:55
Dobrý deň,
spravujem niekoľko web stránok a rád by som na ne umiestnil platenú reklamu. Je kvôli tomu potrebné zriadiť si živnosť? Alebo je táto povinnosť nejako obmedzená výškou obratu?

Bol by som vám veľmi vďačný ak by ste mi vedeli poradiť. Prípadne ma odkázať na konkrétny právny predpis, ktorý toto upravuje. Ďakujem :)
riordan
24.01.07,19:17
A za spravovanie stránok nemáš príjem???
genialny
24.01.07,20:24
Viac menej ani nie, bolo to riešene vrámci priateľských vzťahov....:)
j.s
25.01.07,19:10
To mas ako s prenajmom nehnutelnosti, mozes to robit pokial ti na to nikto nepride. Myslim, ze to co robis je podnikanie a potrebujes na to zivnostenske opravnenie. Alebo nech ta nejaky tvoj dobry znamy(podnikatel) zoberie na dohodu a budes tieto reklamne a propagacne cinnosti robit pod jeho menom
genialny
26.01.07,10:05
Vďaka :)
empty
28.01.07,16:29
ked prekrocis prijem alebo zisk, u nas to je skoro jedno :) okolo 1 500 000 tak musis odvadzat vyssie dane, akurat sme museli koli tomu zvysit ceny o 25% cca :) (DPH 19%)

ked zacinas tak ti staci zakladna zivnost, alebo ked robis este mensie objemy tak to rob na baze priatelskych zmluv a postupne od poznania ludi mozes zvysovat level spoluprace s partnermi.
Predpokladam ze nerobis s reklamnymi priestormi v cenach nad 10 000 a viac,

Celkovo, ked ti zacne chodit moc penazi na ucet tak je asi najlepsie sro, ale ked mas 18 nemas velky majetok a robis legalny byznis tak ti zivnost postaci.