lubica_02
24.01.07,21:09
Prosim o radu a nazor : chcem si zalozit zivnost na spravu bytov,chcela bysom vediet, ci niekto pracuje so software od f. Corect Plus alebo poradit aky program vyuziva. Mal by pracovat pod Windowsom a podvojne uctovnictvo.
Vdaka.
Dada
25.01.07,04:40
Prosim o radu a nazor : chcem si zalozit zivnost na spravu bytov,chcela bysom vediet, ci niekto pracuje so software od f. Corect Plus alebo poradit aky program vyuziva. Mal by pracovat pod Windowsom a podvojne uctovnictvo.
Vdaka.

zlezaradil o "patro výš" by to malo byť, nie? ;)
Betina2
25.01.07,10:37
Neviem, či myslíš spoločenstvo vlastníkov bytov, ale účtovníctvo neziskových organizácií je aj v POHODE. Je tam PU účtovná osnova pre neziskovky a aj zopár predvolených predkontácií. Ale kalkulácie, predpisy platieb, vyúčtovania nákladov za rok a pod. nerobí, inak celé účto je v tom. Analytiku treba mať členenú na hlavnú činnosť - neziskovú, podnikateľskú činnosť a správu (v návode sú bližšie info). Skús na www.stormware.sk, stiahni si demo na PU - napr.ja mám Pohodu KOMPET (JU aj PU) a skúšaj a potom sa rozhodneš. To čo urobíš v demo, po zakúpení plnej licencie sa ti normálne prenesie a pokračuješ. Práve som to predvčerom pozerala, požiadali ma a je to výzva, ale mám čas na to, ešte to právne neexistuje. Poradím sa s otcom, ten to robí, len neviem či aj účtuje to PU? Inak na SVB je tu dosť odkazov. Skús vyhľadať s heslom "správa bytov" alebo "SVB". Ak hľadáš správcovstvo externe, skús "správcovské spoločnosti", ale myslím, že Ty asi ideš na SVB.
lubica_02
25.01.07,19:48
Nebudem zatial robit SVB, budem spravovat vlastnikov domu so zmluvou o vykone spravy.Skoro vsetky odkazy som citala a niektore programy som mala na demo, ale jediny od f.Cor. plus uctoval tak, ako som si to predstavovala. Zatial budem robit jeden dom - tak hladam sof. lacnejsi ale dobry .
Vdaka za radu.
apo
27.01.07,18:20
Prosim o radu a nazor : chcem si zalozit zivnost na spravu bytov,chcela bysom vediet, ci niekto pracuje so software od f. Corect Plus alebo poradit aky program vyuziva. Mal by pracovat pod Windowsom a podvojne uctovnictvo.
Vdaka.

Keď som robil v bytovom hospodárstve tak sme používali softvér z Trenčína. AUtor je Ing. Bytto, alebo Bitto. Tá firma sa volala KBSOFT, ešte si pamätám, že adresa bola na Soblahovskej ulici.

Tento softvér bol pre prácu účtovníčiek s dátami o predpise platieb a ich likvidácii. Predpis sa generoval automaticky podľa parametrov zadaných pre každý byt. Obrazne sa v počítači postavil panelák so všetkými informáciami o byte a ľuďoch bývajúcich v byte. Nahrávanie išlo veľmi rýchlo, lebo celé byty sa dali opakovať. Z tohoto programi potom vyšli vyúčtovacie fatúry pre vlastníkov alebo nájomcov bytov.

V tom čase tento program nebol previazaný na účtovníctvo. Teda ja som sa staral o účtovníctvo ako také a dával som podklady pre bytového programu o nákladoch. AK táto firma existuje a bola to solídna firma určite už má prepojenie aby sa nemuselo nič zadávať do počítača 2x.

apo
lubica_02
27.01.07,18:26
dakujem za radu skusim ich kontaktovat
lubica
Elena Navrátilová
27.01.07,18:58
Keď som robil v bytovom hospodárstve tak sme používali softvér z Trenčína. AUtor je Ing. Bytto, alebo Bitto. Tá firma sa volala KBSOFT, ešte si pamätám, že adresa bola na Soblahovskej ulici.

Tento softvér bol pre prácu účtovníčiek s dátami o predpise platieb a ich likvidácii. Predpis sa generoval automaticky podľa parametrov zadaných pre každý byt. Obrazne sa v počítači postavil panelák so všetkými informáciami o byte a ľuďoch bývajúcich v byte. Nahrávanie išlo veľmi rýchlo, lebo celé byty sa dali opakovať. Z tohoto programi potom vyšli vyúčtovacie fatúry pre vlastníkov alebo nájomcov bytov.

V tom čase tento program nebol previazaný na účtovníctvo. Teda ja som sa staral o účtovníctvo ako také a dával som podklady pre bytového programu o nákladoch. AK táto firma existuje a bola to solídna firma určite už má prepojenie aby sa nemuselo nič zadávať do počítača 2x.

apo

Áno, už má peňažný denník prepojený so sw. Nič sa nemusí zadávať 2x.
Halli
27.01.07,19:01
Lubica ak si čitala temy v SVB tam sme o tom písali. Áno je to fi KBsoft .najdeš aj ich stranku.


...Elen zas si ma predbehla :D
Elena Navrátilová
27.01.07,19:18
Nebudem zatial robit SVB, budem spravovat vlastnikov domu so zmluvou o vykone spravy.Skoro vsetky odkazy som citala a niektore programy som mala na demo, ale jediny od f.Cor. plus uctoval tak, ako som si to predstavovala. Zatial budem robit jeden dom - tak hladam sof. lacnejsi ale dobry .
Vdaka za radu.

Neviem v akom rozsahu budeš robiť správu, ale ako správca bez účtovníctva sw ani nepotrebuješ. Vlastne ako správca budeš technicky zabezpečovať stránku domu. Účtovníctvo a ekonomiku bude robiť účtovníčka, ekonómka. Tá hlavne potrebuje sw. Podklady k vyhodnoteniu stavu domu /náklady na prevádzku, služby spojené s bývaním,.../ Ti dá účtovníčka, resp. ekonómka SVB.
lubica_02
29.01.07,13:17
Neviem v akom rozsahu budeš robiť správu, ale ako správca bez účtovníctva sw ani nepotrebuješ. Vlastne ako správca budeš technicky zabezpečovať stránku domu. Účtovníctvo a ekonomiku bude robiť účtovníčka, ekonómka. Tá hlavne potrebuje sw. Podklady k vyhodnoteniu stavu domu /náklady na prevádzku, služby spojené s bývaním,.../ Ti dá účtovníčka, resp. ekonómka SVB.
Dobry deň Vám všetkým,ďakujem za rady,ja si predstavujem vo f. robiť komplet technickú správu a aj účtovníctvo, nakoľko dcera pracovala na predpise nájomnom a účtovníctvo aj mna celkom zaujíma . Preto by som chcela dobry sft. ,aby som mohla robit na jednoduchom princípe a dobre . Skusila som demo, ešte si to preberiem s kb soft a v maji by som mala skusobne nabehnut, aby som uz jún mohla robit naostro.Este raz vam dakujem.:---
lubica_02
29.01.07,13:19
Keď som robil v bytovom hospodárstve tak sme používali softvér z Trenčína. AUtor je Ing. Bytto, alebo Bitto. Tá firma sa volala KBSOFT, ešte si pamätám, že adresa bola na Soblahovskej ulici.

Tento softvér bol pre prácu účtovníčiek s dátami o predpise platieb a ich likvidácii. Predpis sa generoval automaticky podľa parametrov zadaných pre každý byt. Obrazne sa v počítači postavil panelák so všetkými informáciami o byte a ľuďoch bývajúcich v byte. Nahrávanie išlo veľmi rýchlo, lebo celé byty sa dali opakovať. Z tohoto programi potom vyšli vyúčtovacie fatúry pre vlastníkov alebo nájomcov bytov.

V tom čase tento program nebol previazaný na účtovníctvo. Teda ja som sa staral o účtovníctvo ako také a dával som podklady pre bytového programu o nákladoch. AK táto firma existuje a bola to solídna firma určite už má prepojenie aby sa nemuselo nič zadávať do počítača 2x.

apo
Dakuje, skusim sa s nimi kontaktovat.
Rado_1
23.01.08,14:51
Nieco s podvojnym uctovnictvom obsahuje aj ISD. Vela ti o tom neviem povedat, skus pozriet na and.sk/isd.
IVEB
23.01.08,15:51
Áno program, od fy Corect plus je komplexný program pre vedenie správy domu ako pre bytové družstvá ako správcu a aj SVB . Majú ho dobre prepracovaný a nie je zložitý.
MarcelkaT
23.01.08,16:59
Všetci máte síce pravdu, ale kto začína spravidla nemá peniaze nazvyš.Pozreli ste aj na ceny toho čo odporúčate? Program na tento účel ktorý odporúčam ja je EASY SVB. Existuje vo verzii s jednoduchým i podvojným účtovníctvom. Vypýtajte si ceny a zistíte, že na trhu pre začiatočníka nie je nič lepšie.
apo
23.01.08,18:02
Sú dva okruhy problémov, ktoré musí pokryť softvérová podpora.

1. Okruh
Samotné účtovníctvo. Na trhu je hodne softu. Doporučujem viesť podvojné účtovníctvo.

2. Okruh
Rozúčtovanie nákladov na služby.
Dobrý nástroj je aj exel ak s ním niekto dokáže dobre pracovať, ale neodporúčam pre viac ako 100 bytov.

Moja skúsenosť.
Ja riešim prvý okruh. Pre bytové spoločenstvo vediem podvojné účtovníctvo, môj predchodca viedo jednoduché účtovníctvo a bol ozaj problém urobiť počiatočnú súvahu. Začal som robiť na softe, ktorého pôvod je v DOSe je to Book Keeper. Teraz robím s Pohodou. Dobre sa dali aplikovať obidva softy, ale s Pohodou je to ozaj pohoda.

Evidenciu po bytoch a vyúčtovanie služieb robí jeden nadšenec a využíva exel.

Mojou úlohou je porovnávať výsledok vyúčtovania v globálnych číslach s účtovníctvom. Neujde nám nič, aj keď je to niekedy na dlhšiu diskusiu.

Záver.
Celkom určite je najlepšie mať špecializovaný soft, ktorý popri vedení účtovníctva urobí ako vedľajšiu činnosť veľa práce súvisiacej s vyúčtovaním služieb. Softvér z Trenčína s ktorým mám skúsenosti v tom čase robil iba evidenciu úhrad predpisov a vyúčtovanie služieb. Dnes má funkcie aj pre vedenie účtovníctva aspoň podľa vyjadrenia autora, ktorý sa mi po mojom príspevku ozval.

apo
Pititka
24.07.08,09:03
ja mám svoj software na správcovanie, urobený na mieru.
Ak by chcel niekto vyskúšať....
Ziarowka
24.07.08,14:32
SVB Správca V 1.8 Ing. Michal Mikuláš - mMSoft SVB Správca je program určený pre spoločenstvá vlastníkov bytov na zjednodušenie úkonov spojených so správou bytov, ako je tvorba predpisov záloh, evidencia platieb nájomníkov, evidencia spotreby vody a následné vypočítanie vyúčtovania nákladov za bývanie.
Elena Navrátilová
24.07.08,14:36
Všetci máte síce pravdu, ale kto začína spravidla nemá peniaze nazvyš.Pozreli ste aj na ceny toho čo odporúčate? Program na tento účel ktorý odporúčam ja je EASY SVB. Existuje vo verzii s jednoduchým i podvojným účtovníctvom. Vypýtajte si ceny a zistíte, že na trhu pre začiatočníka nie je nič lepšie.

Marcelka, veru treba zvážiť aj cenu. Od KBsoft je pre správu v SVB za vynikajúcu cenu sw Spravbyt.