denisa.h
24.01.07,21:45
Ahojte,
prosim Vas o radu, ako postupovat v mojom pripade. nenasla som nikde nieco podobne, tak otvaram temu :-(
mame fakturu z CR od firmy, ktora je normalnou sro. fakturuje nam za sluzby spojene s vystupenim hercov v Bratislave.
neviem, ci mam postupovat podla §34 (oslobodenie kultur. sluzieb), ale firma asi nie je zradena podla §30.
mam postupovat klasicky a vymerat DPH a mozem si aj nasledne DPH odpocitat? ale potom podla akeho paragrafu?
prosim, poradte mi, surne, zajtra odovzdavame DPH a teraz mi doniesli fakturu... :-(


asi je to tazka otazka, ked ziadna odpoved... no nic, tak nieco risknem, snad nie zle... :-(
Milan Benka
24.01.07,21:44
Ahojte,
prosim Vas o radu, ako postupovat v mojom pripade. nenasla som nikde nieco podobne, tak otvaram temu :-(
mame fakturu z CR od firmy, ktora je normalnou sro. fakturuje nam za sluzby spojene s vystupenim hercov v Bratislave. Miesto dodania služby §15/4 - t.j. SR.
neviem, ci mam postupovat podla §34 (oslobodenie kultur. sluzieb), ale firma asi nie je zradena podla §30. Podľa môjho názoru firma naozaj nespĺňa podmienky uvedené v §34. Teda nejde o oslobodené plnenie.
mam postupovat klasicky a vymerat DPH a mozem si aj nasledne DPH odpocitat? Myslím, že v zmysle §69/2 ste osobou povinnou platiť daň.
ale potom podla akeho paragrafu?
prosim, poradte mi, surne, zajtra odovzdavame DPH a teraz mi doniesli fakturu... :-(


asi je to tazka otazka, ked ziadna odpoved... no nic, tak nieco risknem, snad nie zle... :-(

Odpoveď zvýraznená.

Ohľadom nároku na odpočet nie je dostatok informácii. Pozrite §49 ZDPH.
denisa.h
24.01.07,21:48
dakujem za odpoved, ale takze uhradim dan, ale nemam narok na jej odpocet, nemylim sa? nakolko mi z dovch stran povedali, ze mam, ale nezda sa mi to.
Milan Benka
24.01.07,21:52
dakujem za odpoved, ale takze uhradim dan, ale nemam narok na jej odpocet, nemylim sa? nakolko mi z dovch stran povedali, ze mam, ale nezda sa mi to.

Neviem na aký účel bola prijatá služba použitá a v akej súvislosti. Naozaj k nároku na odpočet môžem len odporučiť si pozrieť §49.
denisa.h
24.01.07,21:57
firma, ktoru uctujem robi kulturne podujatia pre svojich klientov. je to PR agentura. a robila toto divadelne predstavenie pre tuzemskeho klienta, ale herci boli z CR. toto podujatie aj fakturovala tomu svojmu odberatelovi na vystupe. §49 som citala, ale tam som sa docitala len o sluzbach k tovarom.
Milan Benka
24.01.07,22:04
firma, ktoru uctujem robi kulturne podujatia pre svojich klientov. je to PR agentura. a robila toto divadelne predstavenie pre tuzemskeho klienta, ale herci boli z CR. toto podujatie aj fakturovala tomu svojmu odberatelovi na vystupe. §49 som citala, ale tam som sa docitala len o sluzbach k tovarom.

Mám za to, že v tomto prípade máte nárok na odpočet DPH z uvedenej služby, pretože ste použili uvedenú službu na účely svojho podnikania ako platiteľ (§49/2) a nebolo to za účelom taxatívne vymenovaných oslobodených služieb (§49/3).
denisa.h
24.01.07,22:08
dakujem Vam za odpoved, tak uz mozem byt pokojna :-) pekny den
denisa.h
24.01.07,22:10
PR ako Public Relations - styk s verejnostou. reklamy, ankety, usporiadavanie: reprezentacne podujatia, vystavy,spolocenske podujatia atd.