centnarovab
25.01.07,08:07
sro kupuje budovu spolu s pozemkom ,v kupnej zmluve je stanovená len cena ako celkom. POdla čoho sa stanoví cena za pozemok a cena za budovu. Musí byť k tomu znalecký posudok?Čo ak sa v zmluve stanoví cena za pozemok a je prehnane nízka, pretože pozemok sa neodpisuje je to napadnuteľné?
Jana G.
25.01.07,08:27
Ja sa pridám k diskusii. Mňa ale zaujíma ako zaúčtujem kúpu pozemku v PU. Mám zmluvu iba na kúpu pozemku. Ďakujem.
martinius
25.01.07,10:21
Ja sa pridám k diskusii. Mňa ale zaujíma ako zaúčtujem kúpu pozemku v PU. Mám zmluvu iba na kúpu pozemku. Ďakujem.

V zmluve musí byť kúpna cena dohodnutá alebo musí v nej byť aspoň určený spôsob jej dodatočného určenia, ibaže strany v zmluve prejavia vôľu ju uzavrieť aj bez určenia kúpnej ceny. Potom jedine znalecký posudok.
Mali ste určiť cenu,teraz vám z toho plynú len zbytočne ďalšie náklady.
martinius
25.01.07,10:31
sro kupuje budovu spolu s pozemkom ,v kupnej zmluve je stanovená len cena ako celkom. POdla čoho sa stanoví cena za pozemok a cena za budovu. Musí byť k tomu znalecký posudok?Čo ak sa v zmluve stanoví cena za pozemok a je prehnane nízka, pretože pozemok sa neodpisuje je to napadnuteľné?
Nič iné ti asi neostáva.Škoda,že sa tie zmluvu robia tak hala bala a potom účtovníci,robte,čo môžete.
Marína
25.01.07,10:59
betka
26.01.07,12:57
sro kupuje budovu spolu s pozemkom ,v kupnej zmluve je stanovená len cena ako celkom. POdla čoho sa stanoví cena za pozemok a cena za budovu. Musí byť k tomu znalecký posudok?Čo ak sa v zmluve stanoví cena za pozemok a je prehnane nízka, pretože pozemok sa neodpisuje je to napadnuteľné?

poprosila by som dodavatela, aby urobil dodatok k zmluve, kde by presne vycislil hodnotu pozemku a budovy. Ceny pozemkov su vysoke a pri ohodnoteni znalcom sa moze stat, ze by mala budova takmer nulovu hodnotu. Dodavatel by mohol cenu stanovit podla nejakeho koef., za co on kupil budovu a pozemok, mozno on bude mat v kupno predajnej zmluve uvedene tieto hodnoty.
Napr. Dod. kupil pozemok za 0.3 mil, budova bude napr. 0.7. Vam to preda celkom za napr. 2 mil, t.j. koef.vypocitame, ze po su 30 per. budova 70 per. Toto vynasobime k VAsej kupnej cene, kt. je 2 mil. Takze Vam vycisli do dodatku zmluvy: pozemok - 0.6 mil budova 1.4 mil