.lena.
25.01.07,09:18
Prosím súrne o radu. Práve sme s naším odberateľom zistili, že jedna faktúra od nás z decembra 2005 im chýba, jednoducho ju neevidujú. Je tu nejaká možnosť nápravy bez dodatočného dp dph??
Zita5
25.01.07,08:37
Prosím súrne o radu. Práve sme s naším odberateľom zistili, že jedna faktúra od nás z decembra 2005 im chýba, jednoducho ju neevidujú. Je tu nejaká možnosť nápravy bez dodatočného dp dph??

Na ich písomné požiadanie vystavíte opis faktúry , predpokladám , že vy DPH máte odvedenú v roku 2005. U odberateľa výška DPH bude nedaňovým výdavkom , alebo to bude riešiť cez DDP .


Ale čo robil odberateľ 12 mesiacov , ako to že na to neprišiel ? Určite im nemohla sedieť uzávierka v roku 2005 .
Tweety
25.01.07,08:50
Na ich písomné požiadanie vystavíte opis faktúry , predpokladám , že vy DPH máte odvedenú v roku 2006. U odberateľa výška DPH bude nedaňovým výdavkom , alebo to bude riešiť cez DDP .


Ale čo robil odberateľ 12 mesiacov , ako to že na to neprišiel ? Určite im nemohla sedieť uzávierka v roku 2005 .
Zitka oprav si ten rok 2006 na 2005.:)
ALBO
25.01.07,08:50
2005. U odberateľa výška DPH bude nedaňovým výdavkom , alebo to bude riešiť cez DDP .


prečo? nemal fa, obdrží fa.
Zita5
25.01.07,08:56
prečo? nemal fa, obdrží fa.


Ja som uviedla obe možnosti , je na podnikateľskom subjekte ako sa rozhodne , ak by sa jednalo o bezvýznamnú sumu , tak vieme , že niekedy to DDP nie je ani potrebné robiť .

Ale na druhej strane , to že nemal fa /mal by mať prinajmenšom DL/ .....sa mi zdá nepravdepodobné . Čo ak je to len výhovorka .....z dôvodu upomienky dodávateľa za nezaplatenie fa. Aj s tým sme sa stretli a môže to byť aj celkom pravdepodobné .

Ale tu sa musí vyjadriť zadávateľ otázky .
.lena.
25.01.07,09:03
Na ich písomné požiadanie vystavíte opis faktúry , predpokladám , že vy DPH máte odvedenú v roku 2005. U odberateľa výška DPH bude nedaňovým výdavkom , alebo to bude riešiť cez DDP .


Ale čo robil odberateľ 12 mesiacov , ako to že na to neprišiel ? Určite im nemohla sedieť uzávierka v roku 2005 .
No v podstate nemal ako na to prísť keďže odsúhlasenie zostatkov som neposielala (bohužial ledva stíham účtovať).
Len sa obávam, že s tým nebudú súhlasiť keďže dph je skoro 10tis. Keby to bolo aspoň z r.2006. A bol by problém, keby som ju stornovala a vystavila novú? My vedieme jednoduché účt.
Zita5
25.01.07,09:07
No v podstate nemal ako na to prísť keďže odsúhlasenie zostatkov som neposielala (bohužial ledva stíham účtovať).
Len sa obávam, že s tým nebudú súhlasiť keďže dph je skoro 10tis. Keby to bolo aspoň z r.2006. A bol by problém, keby som ju stornovala a vystavila novú? My vedieme jednoduché účt.

Ešte ak môžeš , čo ste mu dodávali ? Ak teda nemal na to ako prísť ?
.lena.
25.01.07,09:13
Ešte ak môžeš , čo ste mu dodávali ? Ak teda nemal na to ako prísť ?
Tlačíme pre nich, majú toho u nás naozaj veľa, zákazku si pamatajú aj ju uznávajú ale nemajú ju nijako vedenú.
Tweety
25.01.07,09:19
Tlačíme pre nich, majú toho u nás naozaj veľa, zákazku si pamatajú aj ju uznávajú ale nemajú ju nijako vedenú.Ostáva už iba poslať opis fa.
Zita5
25.01.07,09:23
Tlačíme pre nich, majú toho u nás naozaj veľa, zákazku si pamatajú aj ju uznávajú ale nemajú ju nijako vedenú.


Pri odovzdaní zákazky z Vašej firmy , museli podpísať DL . Ak sú sprostredkovatelia tlače , tak zákazku predajom postúpili ďalej . Ale to už my nebudeme riešiť .


Ja by som videla schodnú cestu tým, že im vystavíte OPIS FA , a odber.podá DDP, lebo 10 000,- je slušná suma .
.lena.
25.01.07,09:24
Ostáva už iba poslať opis fa.ok. Ďakujem moc za odpovede. A aký je možný postup u odberateľa? Môže si uplatniť dph keď fakt. dostane len teraz? A keďže je to fa z r.05 ale podľa mňa v nie významnej sume, môže o nej účtovať v r.06?
Tweety
25.01.07,09:30
ok. Ďakujem moc za odpovede. A aký je možný postup u odberateľa? Môže si uplatniť dph keď fakt. dostane len teraz? A keďže je to fa z r.05 ale podľa mňa v nie významnej sume, môže o nej účtovať v r.06?
Ak si chce uplatniť odpočet dph do roku 05, podá dodatočné DP a uplatní si odpočet dph, ale náklad nebude daňovo uznaným v roku 2006.
.lena.
25.01.07,09:45
Ak si chce uplatniť odpočet dph, podá dodatočné DP a uplatní si odpočet dph, ale náklad nebude daňovo uznaným v roku 2006.Práve som sa dohodla s odberateľom že im pošlem opis a oni si s tým už nejako poradia. Účtovníčka z ich firmy spomínala že raz jej takúto stratenú faktúru z min.roku daňová kontrola vyhodila takže ako vravíte, nie náklad r.2006. Ďakujem veľmi pekne za reakcie, zase som múdrejšia :)
ALBO
25.01.07,10:00
Práve som sa dohodla s odberateľom že im pošlem opis a oni si s tým už nejako poradia. Účtovníčka z ich firmy spomínala že raz jej takúto stratenú faktúru z min.roku daňová kontrola vyhodila takže ako vravíte, nie náklad r.2006. Ďakujem veľmi pekne za reakcie, zase som múdrejšia :)

Faktúra nie je náklad roku 2006 to je pravda , je roku 2005 - t.j. cena bez DPH.
Ale nárok na odpočet bude mať teraz, keď obdrží ten opis dokladu (načo dodatočné, načo nedaňové náklady).
Nedaňový náklad= cena bez DPH a je daňový do roku 2005