martina_j
25.01.07,09:51
nie je mi nieco jasne,,, ked mam na vstupoch naklady s dph ale sa tykaju plneni bez dph, tak nemam narok na odpocet dph na vstupe, to mi je jasne, ale ako to zauctujem??? zaklad dane+dph (na fa resp. blocku)= spolu to pojde vsetko na ucet nakladov???
ALBO
25.01.07,09:43
ano do nakladov, ale evidovať tú dph musíte v zostave podľa § 70 a tiež v DP na r. 14 (aj 15,16 a 17 ak máte zahr.)
martina_j
25.01.07,09:57
ano do nakladov, ale evidovať tú dph musíte v zostave podľa § 70 a tiež v DP na r. 14 (aj 15,16 a 17 ak máte zahr.)

nesuhlasim, v dp riadok 14 sa tyka paragrafu 49 ods. 2 kde sa jasne pise ze platitel si moze odpocitat dan s vynimkou v odsekoch 3 a 7 a prave 3 sa tyka tovarov a sluzieb ktore pouzije na dodavky oslobodene od dane. takze v dp to nebude,,,,

chapem ze to ide vsetko do nakladov, len mam problem pri zadavani dokladu do softu, totiz ked pri dph dam ze bez naroku, tak to soft nechape a do nakladov da len zaklad dane, takze ja to musim nahodzovat ze nulova dph!!! ja viem ze to nie je spravne ale inak mi to nejde spravne do nakladov resp na ucet obstarania dm
ALBO
25.01.07,12:20
[quote=martina_j]nesuhlasim, v dp riadok 14 sa tyka paragrafu 49 ods. 2 kde sa jasne pise ze platitel si moze odpocitat dan s vynimkou v odsekoch 3 a 7 a prave 3 sa tyka tovarov a sluzieb ktore pouzije na dodavky oslobodene od dane. takze v dp to nebude,,,,


So mnou súhlasiť nemusíte, ale s poučením k vyplneniu DP by ste mohli:


29. Riadok 14 - súčet dane uplatnenej platiteľmi dane k cenám dodaných tovarov a služieb v
tuzemsku. Vyplní len platiteľ dane.
Platitelia dane, ktorí používajú osobitné úpravy uplatňovania dane (cestovné kancelárie,
cestovné agentúry, obchodníci, ktorí predávajú tovar podľa § 66 zákona) neuvádzajú daň

uplatnenú k cenám tovarov a služieb, pri ktorých nemôžu odpočítať daň.
30. Riadok 15 - súčet dane zo všetkých služieb a tovarov, pri ktorých je daň platená
príjemcom podľa § 69 ods. 2 až 4, 7 a 9 zákona za príslušné zdaňovacie obdobie. Vyplní len
platiteľ dane.
31. Riadok 16 - súčet dane zo všetkých nadobudnutých tovarov v tuzemsku z iného členského
štátu za príslušné zdaňovacie obdobie. Vyplní len platiteľ dane.
32. Riadok 17 - súčet dane, ktorá bola zaplatená colnému orgánu pri dovoze tovaru. Vyplní
len platiteľ dane.
Poznámka: Údaje v riadkoch 14 až 17 sa uvádzajú za zdaňovacie obdobie, v ktorom je možné
uplatniť odpočítanie dane podľa § 49 až 51 zákona, a to aj v prípade, ak platiteľ dane nemôže
odpočítať daň podľa § 49 ods. 3 zákona.

Tá poznámka nie je moja, je súčasťou poučenia!
martina_j
25.01.07,12:26
dakujem, hned si to poucenie idem pozret !!!! su za to velke sankcie ked to tak nemam??? viem ze celkovu dan k uhrade to neovplyvni, ale predsa to nevykazujem ako treba, a to musim podotknut, ze mi to neumoznuje soft, tak budem musiet zmenit soft, ale spatne to nebudem opravovat a podavat dp, ze nemusim??
martina_j
25.01.07,12:45
no, takze aj dph zo vstupov viazanych na plnenia bez dph ma ist do riadku 14, samozrejme v riadku 22 si uz ich nebudem narokovat. ale co v pripade kupy osobneho automobilu a reprezentacnych vydavkov (tam si nemozem odpocitat dph), aj to ma ist na riadok 14???