tatiana3333
25.01.07,09:24
Dobrý den,
chcela by som poprosit o radu ako postupovat pri zauctovani stravnych listkov za 10/2006 a 11/2006, ktoré boli zakúpené až v januári 2007. Spoločnosť nemala finančné prostriedky na nákup stravnych lístkov a chce ich teraz spatne vyplatit zamestnancom.
Predpokladám, že budem musiet zauctovat aj pohladavku voci zamestnancom za nakup stravnych listkov. Listky (Gastrolistky) su v hodnote 50 Sk a do nakladov davame 48,95 Sk. Zamestnanec hradi 1 Sk za listok.

Dakujem za odpoved
KEJKA
26.01.07,19:41
Podľa mňa ide o porušenie ZP - lebo ste nezabezpečili stravovanie.... bez zaplatenia vám určite SL nedali, teda fyzicky ste ich Zam-neposkytli ani v 10/06 ani 11/06 !
tatiana3333
30.01.07,15:48
že je to porušenie ZP je diskutabilne, pretoze organizacia stravne listky nezakupila z financnych dôvodov a je v jej zaujme listky zamestnancom spatne vyplatit, otazka znela ci je to uctovne mozne a ak ano, akym spôsobom. Este raz dakujem za odpoved
Orsz
30.01.07,15:55
že je to porušenie ZP je diskutabilne, pretoze organizacia stravne listky nezakupila z financnych dôvodov a je v jej zaujme listky zamestnancom spatne vyplatit, otazka znela ci je to uctovne mozne a ak ano, akym spôsobom. Este raz dakujem za odpoved

No týmto sa teraz zaoberám aj ja. Ale podľa info, ktoré som sa zatiaľ dozvedela mi vychádza, že spätne by sa nemali dávať - pretože to nie je aktuálne - teda v tých dvoch mesiacoch si nakupovali za svoje peniaze, ale keď sa im dajú lístky dodatočne, a dajú sa im aj na január už ďalšie, je jasné, že to neminú na stravovanie ale na nákup potravín pre celú rodinu. I keď v prípade bežného dostávania lístkov je ich použitie akékoľvek - je to iné, ako keď ich dostanú dodatočne. Viem naisto, že SZČO si nesmie spätne uplatňovať stravné - a myslím, že v tomto prípade je to tak aj u zamestnancov.
liba2
30.01.07,16:34
Dobrý den,
chcela by som poprosit o radu ako postupovat pri zauctovani stravnych listkov za 10/2006 a 11/2006, ktoré boli zakúpené až v januári 2007. Spoločnosť nemala finančné prostriedky na nákup stravnych lístkov a chce ich teraz spatne vyplatit zamestnancom.
Predpokladám, že budem musiet zauctovat aj pohladavku voci zamestnancom za nakup stravnych listkov. Listky (Gastrolistky) su v hodnote 50 Sk a do nakladov davame 48,95 Sk. Zamestnanec hradi 1 Sk za listok.

Dakujem za odpovedNa základe obsahu predchádzajúcich príspevkov (že opodstatnenosť si obhájite) nekomentujem.
Ja by som účtovala len o záväzku voči zamestnancom v sume 48,95 Sk / lístok. O pohľadávke voči zamestnancom 1,-- Sk by som účtovala až v momente, keď zamestnanci prevezmú lístky.