Valéria4
25.01.07,10:09
Prosím Vás, ako treba správne nahlásiť začiatok a koniec PN zdravotnej poisťovni? Podávala som prehľad na tlačive "Oznámenie zamestnávateľa o poistencoch pri zmene .....", kód 10, Z/K a dátum začatia, resp. ukončenia PN. Výkaz zostavený teraz - na konci roka a za celý rok súhrnne. V jednej poisťovni mi to zobrali a v druhej vrátili na prerobenie. Má to byť za každý mesiac zvlášť a do 8 dní od začatia PN. Viete mi k tomu poradiť niečo bližšie? Vďaka.

V.
Tweety
25.01.07,09:13
Prosím Vás, ako treba správne nahlásiť začiatok a koniec PN zdravotnej poisťovni? Podávala som prehľad na tlačive "Oznámenie zamestnávateľa o poistencoch pri zmene .....", kód 10, Z/K a dátum začatia, resp. ukončenia PN. Výkaz zostavený teraz - na konci roka a za celý rok súhrnne. V jednej poisťovni mi to zobrali a v druhej vrátili na prerobenie. Má to byť za každý mesiac zvlášť a do 8 dní od začatia PN. Viete mi k tomu poradiť niečo bližšie? Vďaka.

V.
Oznámenie podávame za mesiac, ktorého sa zmena týka. Stačí podať po ukončení mesiaca. Súhrnný za celý rok nie je potrebný.
Valéria4
25.01.07,09:50
Ja viem. Mesačné hlásenia podávame, ale mimo toho chcú ešte tento na konci roka. Ten kód 10 a nahlásenie do 8 dní je správne?
ZuzanaP
25.01.07,10:02
Ja viem. Mesačné hlásenia podávame, ale mimo toho chcú ešte tento na konci roka. Ten kód 10 a nahlásenie do 8 dní je správne?

v ktorej ZP?
Jana Motyčková
25.01.07,10:05
Mesačne je potrebné podávať "Oznámenie zamestnávateľa o poistencoch pri zmene ....". To sa podáva do konca nasledujúceho mesiaca. Žiadne ročné oznámenie sa do ZP nepodáva.
Valéria4
25.01.07,10:08
V Apolle to zobrali, VšZP mi to vrátila na prepracovanie. Ide vlastne o mesačné výkazy ešte raz prepísané do jedného spoločného výkazu.
katkaj
25.01.07,10:11
V Apolle to zobrali, VšZP mi to vrátila na prepracovanie. Ide vlastne o mesačné výkazy ešte raz prepísané do jedného spoločného výkazu.

:eek::eek::eek: a to si od teba vyžiadali? Na základe čoho?
IVEB
25.01.07,10:13
A to na základe čoho resp, akého zákona to od Vás žiadajú? Myslím ten sumár za celý rok.
Valéria4
25.01.07,10:21
Pre "kontrolu" či tam "majú" všetko.
sonka1
25.01.07,10:32
Pre "kontrolu" či tam "majú" všetko.

:) tak to im treba prefotiť už odoslané kopie a nech si párujú a kontroljú
jankasm
25.01.07,11:31
V Apolle to zobrali, VšZP mi to vrátila na prepracovanie. Ide vlastne o mesačné výkazy ešte raz prepísané do jedného spoločného výkazu.

Tak toto tu máme naozaj prvý krát. :eek:
A načo to chce VŠZP znovu prepracované po mesiacoch, keď po jednotlivých mesiacoch ste im to už raz odovzdali?
Ak si to od Vás žiadala poisťovňa APOLLO tak tým si to už odovzdala, a na VŠZP by som to nedávala. ;)
Valéria4
25.01.07,11:43
Asi to tak aj spravím. Uvidím či ma budú naháňať, aby som im to priniesla.
endrju
25.01.07,11:59
Nestíham žasnúť. :eek: Aký nezmysel musí "pre kontrolu" žiadať od platiteľov zdravotná poisťovňa, aby konečne platitelia povedali "DOSŤ" ? :eek: :eek: :eek:

Mám pocit, že zdravotné poisťovne (= súkromné daňové úrady) žiadali už všetko možné a nemožné. Zostáva už asi iba to, aby požiadali platiteľov o skok z najvyššej budovy na Slovensku (bez akéhokoľvek istenia).
Som zvedavý koľko platiteľov by bolo ochotných splniť takúto žiadosť. :cool:
katkaj
25.01.07,12:08
mimotemy Andrej ale najlepšie na tom je že ZP asi žiadne povinnosti voči klientom nemajú, teda minimálne jedna nemenovaná novozaložená ZP :mad: Ani postarať sa o bezplatné lekárske vyšetrenia pre svojich klientov :mee: