sybila3
25.01.07,10:23
Nikto mi neodpovedá, tak sa opýtam ešte raz: súhrnný výkaz mi nesedí o sumu dobropisu, v dph je dobropis vystavenej fa odrátaný a v súhrnnom výkaze nie je odrátaný, má to tak byť, alebo suma musí sedieť-musí byť rovnaká, dík
neznama22
25.01.07,14:09
Money do súhrnného výkazu nezapočítava dobropisy. V prípade ak potrebuješ započítať dobropis musíš si to ručne dopočítať o ten dobropis. :-(
AlaNR
26.01.07,07:37
Na toto som dostala v Cígleri zaujímavú odpoveď: vraj dobropisy podľa zákona nemajú ísť do súhrnného výkazu.:eek:

Pomohlo mi až to, že som im oskenovala príslušný paragraf z DPHčkového zákona.

Ale aj tak som dostala odpoveď, že program to nerobí a čo je zaujímavejšie:

že to počujú prvýkrát a ešte nikto sa ich na to nepýtal!!! :eek: :eek: :eek:

Potom to bolo "akože" zaradené do zoznamu požiadaviek na program, ktoré budú riešiť. ha-ha
ivab
26.01.07,09:22
Nikto mi neodpovedá, tak sa opýtam ešte raz: súhrnný výkaz mi nesedí o sumu dobropisu, v dph je dobropis vystavenej fa odrátaný a v súhrnnom výkaze nie je odrátaný, má to tak byť, alebo suma musí sedieť-musí byť rovnaká, dík

Ja som ti odpovedala...
http://www.porada.sk/t28550-p2-samozdanenie.html
Atreides
26.01.07,19:37
Na toto som dostala v Cígleri zaujímavú odpoveď: vraj dobropisy podľa zákona nemajú ísť do súhrnného výkazu.:eek:

Pomohlo mi až to, že som im oskenovala príslušný paragraf z DPHčkového zákona.

Ale aj tak som dostala odpoveď, že program to nerobí a čo je zaujímavejšie:

že to počujú prvýkrát a ešte nikto sa ich na to nepýtal!!! :eek: :eek: :eek:

Potom to bolo "akože" zaradené do zoznamu požiadaviek na program, ktoré budú riešiť. ha-ha

He he, no tak proti citacii so zakona sa asi tazko argumentuje.
Anonymka
25.07.08,09:37
Poradte prosím, má sa odovzdať na DU aj nulový súhrnný výkaz?
paťuška
25.07.08,09:40
Určite nie, iba ak máš dodávku tovaru v príslušnom kalendárnom štrvťroku.
Anonymka
25.07.08,09:42
fajn :) No nebolo teraz nič takého, preto som ani nevedela, lebo každý štvrťrok aspoň v jednom mesiaci máme dodanie do ČŠ.