Netka
25.01.07,10:26
Dobrý deň, viem, že z plnenia po skončení PP sa dovody neplatia ale zaujímalo by ma či to platí aj o podieloch. Zamestnanec skončil PP v nasledujúcom mesiaci mu zamestnávateľ preplatil zostávajúcu dovolenku a a k tomu mu dal ešte podiel. Z prpelatenia dovolenky dovody neplatí iba sa zdaní a z podielu? Ďakujem.
Zita4
25.01.07,11:25
Ak je to plnenie po skončení pracovného pomeru, odvody sa neplatia.
Džudi
25.01.07,13:35
Na toto sú viaceré názory ja som mala prípad preplatenie nevyčerpanej dovolenky a SP tvrdila, že odvody majú byť odvedené. Prac. pomer do 31.12. doba určitá preplatená dov. vo výpl. liste za 12/2006 odvody zaplatiť, ale môžem si ja povedať že dovolenku preplatím vo februári nasl. roka aby som sa vyhla odvodom ? Ja si myslím že dovolenka má byť preplatená pri skončení PP a teda aj odvody zaplatené .
katkaj
25.01.07,13:39
Na toto sú viaceré názory ja som mala prípad preplatenie nevyčerpanej dovolenky a SP tvrdila, že odvody majú byť odvedené. Prac. pomer do 31.12. doba určitá preplatená dov. vo výpl. liste za 12/2006 odvody zaplatiť, ale môžem si ja povedať že dovolenku preplatím vo februári nasl. roka aby som sa vyhla odvodom ? Ja si myslím že dovolenka má byť preplatená pri skončení PP a teda aj odvody zaplatené .

Dovolenka má byť preplatená pri skončení PP ale niekedy sa môže na to zabudnúť, pri všetkých tých povinnostiach :rolleyes:
Džudi
25.01.07,13:43
Ďakujem za odpoveď ale v tomto prípade sa mi zdá byť výhodné zábudlivcom, nakoľko ja som odovody oddviedla aten kto zabudol nemusí. preto ma zaújmajú aj skúsenosti iných .
Džudi
25.01.07,16:33
Nevyjadrí sa nikto ?????????
Tweety
25.01.07,17:05
Ďakujem za odpoveď ale v tomto prípade sa mi zdá byť výhodné zábudlivcom, nakoľko ja som odovody oddviedla aten kto zabudol nemusí. preto ma zaújmajú aj skúsenosti iných . No je to pravda, kto platí poctivo, ten platí stále, ale kto sem tam zabudne, je niekedy vo výhode, ale je to tak.:cool: