nina100
25.01.07,11:37
Dobrý deň,
chcem sa opýtať na Vaše skúsenosti - pracujem pre s.r.o. prvý rok, sú 1/4 plátcami DPH, počas troch štvrťrokov im vychádzala vždy daňová povinnosť cca 60,000-80,000,- a teraz v poslednom štvrťroku to je nadmerný odpočet 35,000,-. Je to jednak z dôvodu, že v decembri bola prevádzka len do 15. dňa /zdaniteľné obchody boli len polovičné oproti novembru/ ale nákupy boli vo "vacsom", pretože sa nazbirali peniazky. Všetko by bolo O.K., len šéf ma straší, že okamžite budeme mať kontrolu na DPH, lebo je to nezvyčajné. máte s tým nejaké skúsenosti?
pekný zasnežený deň,:)
Paula
25.01.07,10:40
Nárok na odpočet "nezaručuje" okamžitú kontrolu:)
evina
25.01.07,10:41
Dobrý deň,
chcem sa opýtať na Vaše skúsenosti - pracujem pre s.r.o. prvý rok, sú 1/4 plátcami DPH, počas troch štvrťrokov im vychádzala vždy daňová povinnosť cca 60,000-80,000,- a teraz v poslednom štvrťroku to je nadmerný odpočet 35,000,-. Je to jednak z dôvodu, že v decembri bola prevádzka len do 15. dňa /zdaniteľné obchody boli len polovičné oproti novembru/ ale nákupy boli vo "vacsom", pretože sa nazbirali peniazky. Všetko by bolo O.K., len šéf ma straší, že okamžite budeme mať kontrolu na DPH, lebo je to nezvyčajné. máte s tým nejaké skúsenosti?
pekný zasnežený deň,:)

Nie, nie je to neobvyklé...O.i. vôbec nejde o vysokú sumu. Iné sumy sa striedajú v jednotlivých zdaňovacích obdobiach raz ako DP raz ako NO.
No a nakoniec, keby aj kontrola na DPH prišla tak čo...ak máte správne nárokovaný odpočet a odvedenú DPH na výstupe. Z neopodstatneného strachu predsa nedaruje štátu 35 000 :)
rommy
25.01.07,10:41
Nerobím účtovníčku dlho vlastne sa ešte len zaúčam ale naša firma mala celý rok daňoú povinnosť, začali stavať a v septembri mali dosť veľký nadmerný odpočet a peniažky prišli na účet síce až v 12 mesiaci ale prišli bez kontroly...
skaspa
25.01.07,10:42
Dobrý deň,
chcem sa opýtať na Vaše skúsenosti - pracujem pre s.r.o. prvý rok, sú 1/4 plátcami DPH, počas troch štvrťrokov im vychádzala vždy daňová povinnosť cca 60,000-80,000,- a teraz v poslednom štvrťroku to je nadmerný odpočet 35,000,-. Je to jednak z dôvodu, že v decembri bola prevádzka len do 15. dňa /zdaniteľné obchody boli len polovičné oproti novembru/ ale nákupy boli vo "vacsom", pretože sa nazbirali peniazky. Všetko by bolo O.K., len šéf ma straší, že okamžite budeme mať kontrolu na DPH, lebo je to nezvyčajné. máte s tým nejaké skúsenosti?
pekný zasnežený deň,:)
nemusíš sa tej kontroly až tak obávať, keby mali kontrolovať všetkých s jedným nadmerných odpočtom ročne (a to tých 35 000 Sk nie je ani vysoká suma), tak by museli robiť niekoľko kontrol denne, aby to postíhali:D ; a navyše ak to máte v poriadku, tak sa nemusíte obávať ani prípadnej kontroly;
nina100
25.01.07,10:43
Jasné, že je všetko O.K. Ja som mávala kontroly aj 4x po sebe - a vždy dopadli dobre. Len ma to tak napadlo, či je to hneď kontrolované.
domi2
25.01.07,17:13
Ahoj
Ja som mala kontrolu asi minulý rok daňový nám vracal dosť veľké peniaze za investičné/ stali sme sa platcami DPH/ prišli na kontrolu bola som celá paf a nebolo to také hrozné.Dokonca mi niečo neuznali ale na druhej strane mi zase uznali čo som ja do odpočtu nedala.Zo začiatku sa mi zdali také prísne ale robotu naozaj robili poctivo a nezdalo sa mi že chcú silou mocou uškodiť.Možno som natrafila na tie správne.Neboj veď nejde o život.
monikad
26.01.07,17:45
Ono ta kontrola zalezi aj od toho, kde ma firma sidlo.. Na zapade su danove urady viac tolerantnejsie k vyske nadmerneho odpoctu.. Na vychode su paf aj z nizsej sumy.. Osobna skusenost..
veget
26.01.07,17:56
No ja som mala minulý týždeň tvz. miestne zisťovanie nadmerného odpočtu u mesačného platiteľa a nemohla som sa ubrániť pocitu, že nám vykonávajú normálnu kontrolu DPH za obdobie jedného mesiaca.