stanyko
25.01.07,11:43
Ahojte,
rád by som chcel podnikať a mám celkom dobrý nápad- invenciu -
lenže mám minimum kapitálu (čo nieje to najhoršie)
a potrebujem spolupracovať s iními fimami ako orange ...
(oblasť podnikania: predaj novou formou)
myslíte si že by boli veľký hráči ochotný hodiť aspon reč - a na to potrebujem
kontakty -kde a ako získať- aby som zistil či to má vóbec význam sa do toho púšťať :confused:

za odpovede díkkk
katkaj
25.01.07,10:46
Ahojte,
rád by som chcel podnikať a mám celkom dobrý nápad- invenciu -
lenže mám minimum kapitálu (čo nieje to najhoršie)
a potrebujem spolupracovať s iními fimami ako orange ...
(oblasť podnikania: predaj novou formou)
myslíte si že by boli veľký hráči ochotný hodiť aspon reč - a na to potrebujem
kontakty -kde a ako získať- aby som zistil či to má vóbec význam sa do toho púšťať :confused:

za odpovede díkkk

V dnešnej dobe má už skoro každá firma internet. Skús sa popozerať na stránky tebou vytypovaných firim a určite tam nájdeš nejaké kontaktné údaje. Treba to skúsiť ;)
misomiso
27.01.07,10:46
Ja som skepticky. Predovsetkym velke firmy su imunne proti roznym "drobnym vynalezcom" uvazuju tak - nech to najprv rozbehne - ak je to zmysluplne, tak sa niekam dopracuje a potom ho mozno sami oslovime.

Vo velkych firmach vacsinou nie je vytvoreny ani mechanizmus ako dostat feedback od zakaznikov na prislusne miesta (k ludom, ktori maju konpetenciu o niecom rozhodnut). Tie pipusky, co sedia pri tych telefonoch (podobne je to s e-mailmi) su cvicene iba na to, aby bud tlacili ludom do hlavy nove produkty (ktore niekto vymyslel) alebo aby asertivne ukludnovali rozculenych zakaznikov, ktori telefonuju a na nieco si stazuju.

Ja som napriklad nikdy nepochodil ani v bankach a v podstate ani inde.

Typicky priklad: vyuzivam sluzbu Presmerovanie na pevnej linke ST. Je to dobra sluzba - resp. bola by to dobra sluzba - keby...

Sluzba funguje tak, ze pred odchodom z kancelarie natukam do telefonu prislusny kod, ktory obashuje cislo, an ktore chcem hovory presmerovat. Pri prichode zasa vlozim kod na zrusenie presmerovania. Ale ak uz som mimo kancerarie, nemam ziadnu moznost presmerovanie menit. Tak sa napr. stalo, ze som sa raz o jedno ciselko pomylil, a 5 dni sme mali presmerovane hovory na nejaku pani, ktora z toho chudera mala skoro infarkt. Samozrejme nebolo to prijemne ani pre nas, ani pre nasich (casto zahranicnych) partnerov. Ja som bol na druhom konci Slovenska a nemohol som s tym nic robit. Alebo - ak menim miesto pobytu, nemam moznost presmerovanie menit.

Tak som zavolal na Zakaznicku linku a snazil som sa popisat problem. Ved dnes predsa nie je ziaden technicky problem vyriesit to tak, ze po zadani nejakeho PIN kodu k tomu bude pristup aj z Noveho Zelandu. Ta kocka, co som sa je dovolal stale iba "hmm.." "aha..." skratka videl som na nej, ze ona s tym nic nespravi. Nemam na mysli teraz to, aby na zaklade poziadavky jedneho zakaznika nieco menili, ale iba to, aby sa moja informacia posunula niekomu kompetentnemu. Hovori "to by ste asi mali napisat produktovemu manazerovi ST". Ked som sa jej opytal na kontakt - odpoved "ja - neviem". Tak hovorim - a co ten mail, co mate na stranke? Odpoved - bohuzial, to je iba k nam.

A to stale hovorim IBA o posuvani feedbacku (co by mala byt samozrejmost) a nie o spolupraci s novymi subjektmi.
stanyko
30.01.07,10:45
No chalani,
tie maily som skúšal ešte skôr ako som sem pridal tému
no moc som nepochodil(odpovede boli nepresné a sem-tam odveci).
Ale nádej zomiera poslená - dik za odpovede a ja si idem
ešte prečítať nejakú knihu o sociálnom inžinierstve :-))) alebo
niečo podobné ....