petacuckova
25.01.07,11:57
Mám zamestnankyňu, ktorá v mesiaci jún odišla na materskú dovolenku. Jej príjem je okolo 60.000,-, takže má nárok na DB za celý rok. Prosím Vás o radu..
1. Môžem jej urobiť ročné zúčtovanie dane, či si musí podať daňové priznanie ?
2. Ak jej môžem, vyplatím je celoročný bonus na prvé dieťa a na druhé jej môžem doplatiť od dátumu narodenia, keď mi túto skutočnosť vo vyhlásení neuviedla ?
Ďakujem.
Tweety
25.01.07,11:00
Mám zamestnankyňu, ktorá v mesiaci jún odišla na materskú dovolenku. Jej príjem je okolo 60.000,-, takže má nárok na DB za celý rok. Prosím Vás o radu..
1. Môžem jej urobiť ročné zúčtovanie dane, či si musí podať daňové priznanie ?
2. Ak jej môžem, vyplatím je celoročný bonus na prvé dieťa a na druhé jej môžem doplatiť od dátumu narodenia, keď mi túto skutočnosť vo vyhlásení neuviedla ?
Ďakujem.
1. RZD jej môžeš urobiť, ak o to požiada do 15.2.06, inak si musí podať sama DP
2. Dostane bonus na prvé dieťa, v RZ si douplatní na to druhé, od mesiaca, v ktorom sa narodilo.
jankasm
25.01.07,11:02
Mám zamestnankyňu, ktorá v mesiaci jún odišla na materskú dovolenku. Jej príjem je okolo 60.000,-, takže má nárok na DB za celý rok. Prosím Vás o radu..
1. Môžem jej urobiť ročné zúčtovanie dane, či si musí podať daňové priznanie ?
2. Ak jej môžem, vyplatím je celoročný bonus na prvé dieťa a na druhé jej môžem doplatiť od dátumu narodenia, keď mi túto skutočnosť vo vyhlásení neuviedla ?
Ďakujem.

1. áno, môžeš jej urobiť ročné zúčtovanie
2. áno, môžeš jej uplatniť celoročný DB na prvé dieťa (podmienku výšky príjmu splnila) a na druhé dieťa jej môžeš od narodenia, však ona by to mala uviesť v žiadosti, myslím, že k tomu to nepotrebuje mať podpísané vo vyhlásení. (rodný list a podpísaná zmena vo vyhlásení sa podľa mňa týka mesačného uplatňovania DB, ale nič jej to nedá aby ti tú zmenu spätne podpísala vo vyhlásení a doniesla kópiu rodného listu)
petacuckova
25.01.07,11:25
Ďakujem krásne. Pekný deň.
Emwa
06.01.08,16:22
Pekny podvecer,
ak zamestnankyna je na mat.dovolenke od januara 2007, je osamela, teraz pokracuje na rodicovskej dovolenke, ma alebo nema moznost uplatnit si danovy bonus na dieta za rok 2007?
Vdaka za rady
Zoltán Kovács
06.01.08,16:26
Pekny podvecer,
ak zamestnankyna je na mat.dovolenke od januara 2007, je osamela, teraz pokracuje na rodicovskej dovolenke, ma alebo nema moznost uplatnit si danovy bonus na dieta za rok 2007?
Vdaka za rady

A mal zdaniteľný príjem? Ak nie tak má smolu.