petacuckova
25.01.07,12:14
Prosím Vás o radu. Ako je to s ročným zúčtovaním dane a preplatkami/nedoplatkami z ročného zúčtovania do ZP ?
1. Ak som robila ročné do ZP ja, pri preplatku zvýšim základ dane a pri nedoplatku čo ?
2. Ak si robil sám, je povinný mi doniesť nejaké potvrdenie zo ZP o nedoplatku či preplatku, aby som to zahrnula do základu dane?
Ďakujem.
katkaj
25.01.07,11:20
Prosím Vás o radu. Ako je to s ročným zúčtovaním dane a preplatkami/nedoplatkami z ročného zúčtovania do ZP ?
1. Ak som robila ročné do ZP ja, pri preplatku zvýšim základ dane a pri nedoplatku čo ?
2. Ak si robil sám, je povinný mi doniesť nejaké potvrdenie zo ZP o nedoplatku či preplatku, aby som to zahrnula do základu dane?
Ďakujem.

Preplatok na ZP zarátaš do úhrnu príjmov a nedoplatok prirátaš k príspevkom na poistné
vema
25.01.07,14:43
Prosím Vás,kde uvedie daňovník tú sumu,ktorú zaplatil ako nedoplatok z RZZP v žiadosti o vyk.RZD.Sám si podával žiadosť vykonanie RZZP.Samozrejme,že priloží doklad o zaplatení,len neviem,kde to má vpísať.
vikinka
25.01.07,15:17
V žiadosti o vykonanie to neuvádzaš nikde,podľa mňa sa to priloží k roč.zúčtovaniu.Sumu nedoplatku pripočítaš v r.03 odvedené poistné v roč.zúč.
vema
25.01.07,15:46
Asi to bude tak,lebo nikde som nenašla vhodné miesto na žiadosti.Ďakujem.