ajty
25.01.07,13:13
v roku 2006 v marci som zacal pouzivat sukromne auto na podnikatelske ucely, do 15-tich dni som podal DP a zaplatil pomernu ciastku dane.
Za rok 2007 len zaplatim dan v plnej vyske a nemusim podavat ziadne DP, vsak?
katkaj
25.01.07,12:15
v roku 2006 v marci som zacal pouzivat sukromne auto na podnikatelske ucely, do 15-tich dni som podal DP a zaplatil pomernu ciastku dane.
Za rok 2007 len zaplatim dan v plnej vyske a nemusim podavat ziadne DP, vsak?

Ak nenastali žiadne zmeny tak len platíš ;)
ANNAP
26.01.07,05:50
ma zaplatenie cestnej dane vplyv na uznanie ostatných výdavkov automobilu,
sro nemá zaplatenú cestnú daň za rok 2006, môže kontrola neuznať výdavky na mot.vozidlo / phm, opravy, údržba, povinné ručenie / myslím si že táto podmienka už padla a nemá v zákone opodstatnenie, môžu sro pokutovať len z hľadiska cestnej dane a nie z dani príjmov
alebo sa mýlim?
vikinka
26.01.07,06:05
To že nie zaplatená daň z MV v podstate preukazuje skutočnosť,že ste automobil nevyužívali na podnikanie,takže vám nemohli vzniknúť žiadne výdavky.
Manual
26.01.07,06:39
ma zaplatenie cestnej dane vplyv na uznanie ostatných výdavkov automobilu,
sro nemá zaplatenú cestnú daň za rok 2006, môže kontrola neuznať výdavky na mot.vozidlo / phm, opravy, údržba, povinné ručenie / myslím si že táto podmienka už padla a nemá v zákone opodstatnenie, môžu sro pokutovať len z hľadiska cestnej dane a nie z dani príjmov
alebo sa mýlim?
Nemýliš sa, nezaplatenie DzMV má za následok len pokuta zo strany DU za nepodanie DP na DzMV a dorubenie dane vrátane penále.
Pekný deň...:)