apo
25.01.07,16:07
Obchodný partner T-Mobile vydáva Príjmové pokladničné doklady za dobitie kreditu. Na doklade je uvedené: "Príjemca prijíma platbu v mene spoločnosti T-Mobile, a.s." a ďalej je informácia, že Príjmový pokladničný doklad nie je faktúrou podľa zákona o DPH.

Ako sa podnikateľ dostane ku faktúre za službu ktorú riadne zaplatil.

Vie niekto ako?

Ďakujem.

apo
riordan
25.01.07,15:11
Ja som sa raz ne to pýtala v Or. Odpoveď bola, treba si o doklad požiadať. Tak asi priamo v T. Skús to?!
uzivatel2
26.01.07,06:24
Musíš kontaktovať T-mobil, nadiktuješ svoje údaje, údaje z PPD, ktorý si obdržal pri kúpe /dátum, čiastku/ a obratom Ti zašlú daňový doklad. Takto postupujem po každom nabití cez bankomat.
apo
28.01.07,08:33
Musíš kontaktovať T-mobil, nadiktuješ svoje údaje, údaje z PPD, ktorý si obdržal pri kúpe /dátum, čiastku/ a obratom Ti zašlú daňový doklad. Takto postupujem po každom nabití cez bankomat.

Je to lpmplikované, ale je to riešením.

apo
M&J
13.02.07,17:33
Aj ja som mala ten prípad. Poslala som žiadosť na T-Mobile o vystavenie daňového dokladu aj s priloženými dokladmi z Tiposu. Dostala som Fa avšak už bez tých dokladov o zaplatení, iba na fa bolo hrubo vyznačené: Faktúru neuhrádzajte, bola uhradená. V rozpise je presne uvedené, kedy v ktorý dátum, hodinu, na aké t.č., suma rozpísaná s DPH a dobitie cez ATM. Bude mi stačiť takýto doklad, alebo mi je nanič, keď teraz už nemám doklad o zaplatení?
M&J
14.02.07,17:56
môže sa mi k tomu niekto vyjadriť?
apo
14.02.07,18:09
môže sa mi k tomu niekto vyjadriť?
Domnievam sa, že nebolo správne poslať originály dokladov nakoľko bude problém pre daň z príjmu, bude chýbať doklad o úhrade. Pre odpočet DPH máš čo je treba.

Poznámka:
Veľmi sa čudujem, že takýto DPH paškvil môže existovať. V zákone o DPH sú vyriešené možnosti cez komis, obdoba predaja PHM a iné možnosti. Nerozumiem, že takí operátori, ktorí lobujú iné zmeny zákonov nedokážu si vyriešiť so svojimi obchdnými partnermi účtovanie DPH tak, aby nerobili problém svojim klientom.

apo
duficek
14.02.07,18:19
Aj ja som mala ten prípad. Poslala som žiadosť na T-Mobile o vystavenie daňového dokladu aj s priloženými dokladmi z Tiposu. Dostala som Fa avšak už bez tých dokladov o zaplatení, iba na fa bolo hrubo vyznačené: Faktúru neuhrádzajte, bola uhradená. V rozpise je presne uvedené, kedy v ktorý dátum, hodinu, na aké t.č., suma rozpísaná s DPH a dobitie cez ATM. Bude mi stačiť takýto doklad, alebo mi je nanič, keď teraz už nemám doklad o zaplatení?
fakturu by som si zalozil do knihy faktur a vystavil VPD a pricvikol k nemu kopiu tej faktury. nevidim v tom problem.
promont maja
23.09.16,04:18
.. potrebné celé chápať v podtexte s rozsudkom ESD BUPA Hospitals ... zakúpenie kreditov, je vlastne v tomto chápaný ako preddavok, pri ktorom nepoznáš presné množstvá spotreby = nie je nárok na odpočet DPH .. aspoň ja si to takto ... hmm ...