Fany
25.01.07,17:16
Som alergik na množstvo liekov. Vie niekto osvedčený recept na zníženie teploty, resp. horúčky? Sprchu aj kúpeľ som už vyskúšala.
Janka6685
25.01.07,16:22
Som alergik na množstvo liekov. Vie niekto osvedčený recept na zníženie teploty, resp. horúčky? Sprchu aj kúpeľ som už vyskúšala.

Zabaľ sa do periny a vypotíš to;). Skús si dávať na čelo uterák namočený v studenej vode.

Nech ťa to čoskoro prejde:)
riordan
25.01.07,16:28
My máme, trochu alkoholický recept, ale funguje. Horúci čaj s domácou slivkou. A potom spať.
vikinka
25.01.07,16:31
Varené víno,dobre veľa škorice ,ľahnúť a dobre sa vypotiť.
misolga
25.01.07,16:33
Do studenej vody si nalej ocot a namočené obklady prilož na čelo, zápästie a môžeš si potierať chodidlá.Zaberá to mne aj môjmu 5 ročnému synovi.Z múdrej knižky som vyčítala že ocot sťahuje horúčky, ukľudňuje narazeniny končatín, pôsobí proti plesniam a je výborný pri poštípaní hmyzom.
Tweety
25.01.07,17:01
Som alergik na množstvo liekov. Vie niekto osvedčený recept na zníženie teploty, resp. horúčky? Sprchu aj kúpeľ som už vyskúšala.
Teplotu znižujú aj čučoriedky, čierne ríbezle. Ak máš doma zavárané, tak iba otvoriť kompótik a môžeš čakať účinky.
oluska_1
25.01.07,20:03
U nás pomáha aj bazový a lipový čaj, prípadne egrešový kompót. Skoré uzdravenie.
judita1971
26.01.07,21:36
keď deti majú teplotu,pijú šťavu z černíc - zaberá. Hoci lieky nezaberú toto zaberie. Ak sú vyššie nad 39 tak zábaly ale nie na celé telo, alebo dávam do dlaní pokrájaný citrón, spolu to zaberá. Hlavne veľa tekutín, aby si nebola dehydrovaná.
Saisa
27.01.07,11:45
Tak to sme už dve.Skús pri vysokej horúčke 2 tbl.parelenu,veľa tekutín a na čelo a končatiny studený obklad.Mne to vždy pomôže, a do polhodiny teplota stále ustúpi.Držím palce nech sa Ti to osvedčí...
tiny77
27.01.07,12:15
keď deti majú teplotu,pijú šťavu z černíc - zaberá. Hoci lieky nezaberú toto zaberie. Ak sú vyššie nad 39 tak zábaly ale nie na celé telo, alebo dávam do dlaní pokrájaný citrón, spolu to zaberá. Hlavne veľa tekutín, aby si nebola dehydrovaná.

piť šťavu z černíc, z kyslej kapusty, čučoriedok.
zabalit sa do mokrej plachty, prikryt sa suchou plachtou,
do dlani a na spodok chodidiel previazat vreckovkou hrubsie kolieska citronu,
(vitamin c sa vstrebe a stiahne teplotu - babi hovorievala, pomaha to)
ALPOU natierat clenky, chodidlá, spánkovú oblast. :o

( mimotemy pozor na priame máčanie nôh v octe - ocot je sice vybornym liekom v roznych oblastiach, ale vonkajsie intenzivne uzívanie zmakcuje kosti. Uz nám octan hlinity ani pri opuchu neodporucali. Skor lad.)

Teplota je vraj fajn. :rolleyes: (samozrejme ak netrva 2 tyzdne :D ). Nicia sa pri nej virusy. A telo tak má moznost bojovat s chorobou samo. Do 38° sa uz ani paraleny neodporucaju. Po 39° zabaly, sprcha. Ale hold, ja nie som dr. :cool:

Prajem skore uzdravenie. :)
-----<----@
Kolenčík
27.01.07,14:38
Ak tá horúčka je aj so zimnicou, tak treba jesť kysle pomaranče. Je dobré aj to zabalenie do mokrej plachty a na 2 hodiny uložiť do postele. v pol šálke teplej vody rozpustiť 1 pol. lyžicu soli, naliať troška na dlaň a vdychovať 6 x denne.