aladin
04.01.05,12:38
Na predchadyajucom softe som mal pocas yadavania VýdavkovehoPokladnicnehoDokladu možnost zafajnut ci daný doklad mi ma na konci roka vytlačit resp ci sa ma napocitavat na 10 tisic. Na koniec roka som si potom vytlacil oznamenie o nezdanených platbach FO. Vie nieco take aj POHODA , ktoru teraz používam ?
bea
07.01.05,07:33
V POHODE si vyznačíš v adresári fyzické osoby, ktoré chceš oznámiť a potom v zostavách nájdeš zostavu Oznamovacia povinnosť a vytlačíš.
aladin
12.01.05,11:12
BEA do výberu odberatel dodavatel P1 P2 P3... tam myslíš ?? , lebo može sa stať že FO peter 2 platbz potrebujem nahlasit ale 80 nie... toto neviem ako riešiť.
apo
10.01.07,19:25
Pozeral som návrh zostavy pre nahlasovanie platieb FO. V reporte sú pripravené polia pre tlač adresy daňového úradu podľa adresy FO.

Vie niekto či v Pohode je možné naplniť databázu daňových úradov a ako ju previazať s adresárom firiem.

Mám taký pocit, že pohoda teraz na základe daňového čísla pozná či sme vyplatili hotovosť FO (1...), alebo PO (2.....) osobe.

Má niekto už žalobaby dobre odskúšané ako fungujú v Pohode? Ak áno nech poradí ako čo najmenej pracne splniť túto nemilú povinnosť.

Ďakujem

apo
JarkaL
31.01.07,11:38
Ja som až teraz po roku a pol používania POHODY zistila, ako to asi robí. FO si síce rozozná sama, ale do zostavy Oznamovacia povinnosť mi FO dala len vtedy, ak som mala zaúčtovanú dodávateľskú faktúru(501/321) a následnú platbu z pokladne (321/211). Ak som bola lenivá a zaúčtovala som len priamo úhradu v pokladni (501/211) s tým, že na VPD bola prevzatá z adresára FO, vtedy to do Oznamovacej povinnosti túto úhradu nezačlenilo.
apo
31.01.07,20:38
Ja som až teraz po roku a pol používania POHODY zistila, ako to asi robí. FO si síce rozozná sama, ale do zostavy Oznamovacia povinnosť mi FO dala len vtedy, ak som mala zaúčtovanú dodávateľskú faktúru(501/321) a následnú platbu z pokladne (321/211). Ak som bola lenivá a zaúčtovala som len priamo úhradu v pokladni (501/211) s tým, že na VPD bola prevzatá z adresára FO, vtedy to do Oznamovacej povinnosti túto úhradu nezačlenilo.

Na skutočnosť, že žalobaba fuguje len cez evidenciu prijatých faktúr a ostatných záväzkov som prišiel.

ALE VEĽKÝ PRÚSER sa môže v pohode stať a mne sa stal v tom, že v agende adresar ak sa pozrieš do záložky doklady tak je tam uvedený počet položiek (faktúr) ktoré sa uložili do evidencie, počet položiek, ktoré sú likvidované cez pokladňu a počet položiek likvidovaných cez BÚ.

Neviem ako sa to stalo, ale počet faktúr v evidencii bol väčší ako bolo uvedené v adresári na riadku dodávateľa a nie všetky likvidácie boli zaznamenané v uvedenej záložke. Tam kde cýbali informácie o likvidácii v pokladni aj keď takto bol záväzok likvidovaný sa nevytlačil riadok do oznamovacej povinnosti.

Takýto neporiadok v Pohode som zistil u jednej firmy keď si majiteľka prišla prevziať žalobaby na poslanie.

Potom som začal všetky položky opravovať:
Opätovne som privolal cez F5 informácie o dodávateľovi a potom som v pokladničných uhradách odstánil informáciu o likvidácii a likvidáciu som zopakoval. Takto som dal doporiadku všetky podklady pre oznamovaciu povinnosť a v pdf formáte som ich poslal na daňové úrady ešte pred polnocou.

Na druhý deň som ich poslal pre istotu poštou. Prestav si z Nového mesta nad váhom z DÚ ma upozornili, že do 5 dní mám povinnosť doručiť dokumenty riadne podpísané keďže moji klienti a nakoniec ani ja nedisponujeme zaručeným elektronickým podpisom. Sú ešte korektné DÚ.

Bola to fuška hra s časom,. Teraz idem kontrolovať ostatné firmy či tam nie je takýto zmätok.

Pozdravujem.

apo