vladox
25.01.07,20:57
Nie som platiteľom DPH a neviem či si môžem z tovaru ktorý som si nakúpil na predajňu - ide konrétne o odevy brať nejaké veci pre seba bez toho aby som ich blokoval cez pokladňu ale iba odpisoval zo skladu ako SPOTREBA a ak áno neviem či je to za rok nejako limitované. To znamená či si môžem odpísať napr. dve bundy, 3 tričká, nohavice, tenisky...
Paula
25.01.07,20:07
Nie som platiteľom DPH a neviem či si môžem z tovaru ktorý som si nakúpil na predajňu - ide konrétne o odevy brať nejaké veci pre seba bez toho aby som ich blokoval cez pokladňu ale iba odpisoval zo skladu ako SPOTREBA a ak áno neviem či je to za rok nejako limitované. To znamená či si môžem odpísať napr. dve bundy, 3 tričká, nohavice, tenisky...

Alebo nakúpiš zvlášť na dva doklady - jeden na firmu , jeden súkromne....alebo pri účtovaní dokladu zaúčtuješ časť do výdavkov ovpl. základ dane a časť do výdavkov neovpl. základ dane, alebo vyčiarkneš z dokladu súkromný nákup a zaúčtuješ iba výdavok firemný....osobne som za to, že doklad by mal byť pre firmu taký, ktorý obsahuje iba položky, súvisiace s podnikaním.
skaspa
25.01.07,20:11
Nie som platiteľom DPH a neviem či si môžem z tovaru ktorý som si nakúpil na predajňu - ide konrétne o odevy brať nejaké veci pre seba bez toho aby som ich blokoval cez pokladňu ale iba odpisoval zo skladu ako SPOTREBA a ak áno neviem či je to za rok nejako limitované. To znamená či si môžem odpísať napr. dve bundy, 3 tričká, nohavice, tenisky...
alebo pozri tento link
http://www.porada.sk/t40145-nakup-vo-velkosklade-na-osobnu-spotrebu.html?highlight=osobn%E1
je to popísané o osobnej spotrebe, možno sa ti z toho niečo zíde
ondrejvla
25.01.07,20:22
Nie som platiteľom DPH a neviem či si môžem z tovaru ktorý som si nakúpil na predajňu - ide konrétne o odevy brať nejaké veci pre seba bez toho aby som ich blokoval cez pokladňu ale iba odpisoval zo skladu ako SPOTREBA a ak áno neviem či je to za rok nejako limitované. To znamená či si môžem odpísať napr. dve bundy, 3 tričká, nohavice, tenisky...

Súhlasím s predošlými príspevkami. Ale ešte doplním, to - limitované si myslel ako? Predsa na limit predaja bez DPH nemôže byť žiadny predpis, ani pre vlastný tovar. Môžeš si ich predať za nákupné ceny, ale nie bez DPH, či už to zaplatíš cez ERP, alebo ako nepeňažnú tržbu cez vlastnú spotrebu, ale vždy
s DPH.