monikad
25.01.07,22:07
Ahojte, prosim poradte...

Spolocensku zmluvu + vsetky potrebne doklady sme spisali este koncom roka 2006, no v r. 2007 sa zmenili znenia predmetov. Na zivnostenskom urade nam to zobrali, pretoze na ohlasenie sme napisali spravne znenie. No zrejme nam nebude sediet zivnostensky list so spolocenskou zmluvou.

1. vezme nam to obch.reg., ak nazvy predmetov v spol.zmluve sa nebudu zhodovat so ziv.listom? - ide len o zmenu niektorych slov, nie celeho predmetu
2. moze byt v ziv.liste a na "navrhu na zapisanie s.r.o. do OR" menej predmetov ako v spol. zmluve?
3 uvadza sa splnomocnenie ako priloha do "navrhu na zapisanie..."

Tyka sa to OR na Zahradnickej v BA.
Eva Hodásová
25.01.07,21:12
činnosti v spoločenskej zmluve musia byť zhodné presne podľa ŽL,tak ich aj musí vyť rovnaký počet.Mne raz ŽÚ zmenil podľa zákona presný názov - ktorý sa medzi časom zmenil, bol iný v spoločenskej zmluve a iný na ŽL.Dávala som opravu na námietku.Eva
rofo
27.02.07,13:43
živností nemusí byť rovnaký počet, v spoločenskej zmluve ich može byť viac, avšak tie ktoré sa navrhuju zapisať podľa živn. listu musia byť aj v spoločenskrej zmluve
aykax
28.02.07,22:07
1. vezme nam to obch.reg., ak nazvy predmetov v spol.zmluve sa nebudu zhodovat so ziv.listom? - ide len o zmenu niektorych slov, nie celeho predmetu - nevadi, ak znenie predmetov v spolocenskej zmluve sa v niektoryhc slovach lisi od premetov uvedenych v ZL (pokial je podstata zachovana), avsak predmety podnikania v navrhu do OR musia byt na 100% totozne s tymi, ktore uvadza ZL!!
2. moze byt v ziv.liste a na "navrhu na zapisanie s.r.o. do OR" menej predmetov ako v spol. zmluve? - urcite ano
3 uvadza sa splnomocnenie ako priloha do "navrhu na zapisanie..." - nie
profi-t
09.04.07,19:51
Ahoj. Potrebujem súrne pomoc. OR mi odmietol vykonať zápis údajov do OR z nasledovných dôvodov:
1.) totožnosť obchodného mena
2.) nesúlad v časti predmety činnosti
Ako to musím spraviť? Povedali mi, že ak podám námietku do 15 dní, tak že kolok 10.000 Sk už nemusím priložiť. Musím napísať novú Spoločenskú zmluvu s dobrými údajmi, alebo dodatok? Tiež sa chcem spýtať, ak sa mi časom zmenila adresa sídla spoločnosti a poprípadne by som ešte chcela priložiť jednu činnosť - tak to môžem spraviť? Musím si vypýtať nový ŽL? A potom urobiť všetky dodatky ktorých sa to týka? A napríklad čo sa výpisu z registra trestov týka - ten nový nemám - stačí ten, ktorý zostal na OR? A treba priplatiť ešte nejaký kolok? Prosím poradte - je to dosť dôležité a potrebujem to rýchlo. Ďakujem.
liba2
10.04.07,02:34
Otázka je zadaná duplicitne - napr. aj tu:
http://www.porada.sk/t45490-p2-obchodn-register--odmietnutie.html
josh
10.04.07,04:42
profit: odpoved mas v sekcii obchodne pravo.
profi-t
10.04.07,15:57
JOSH - Ďakujem za pomoc.
korduľa
03.12.07,08:18
mohli by ste mi prosim poradit adresu na zbierku listin,/ba/ kde sa posielaju uzavierkove veci.dakujem
KvetkaK
03.12.07,08:20
Skús pozrieť na stránku www.orsr.sk, tam sú uvedené všetky súdy.
KvetkaK
03.12.07,08:23
Tam si daj možnosť "O obchodnom registri SR" a tam nájdeš kto vedie obchodný register - sú tam adresy súdov.:)
Bibika22
10.11.08,06:11
Prosím Vás, môžete mi v rýchlosti poradiť akým spôsobom mám podať námietku, odmietli mi spraviť zmenu z dôvodu nedoplnení dátumov začiatku a skončenia funcie konateľa.
Stačí ak vypíšem znova konkrétnu stránku návrhu a napíšem tam všetko čo treba, alebo napíšem nejaký dodatok k návrhu.
A zápisnicu predložím prerobenú, alebo stačí nejaké doplnenie.
Má niekto taký vzor?
Dík za skorú radu.
bibika :o
Bibika22
10.11.08,06:53
Poradí niekto? Chcela by som to dneska odovzdať. Ď