slymarci
26.01.07,00:15
Udajne existuju kroviny, stromy odpudzujuce dotieravy hmyz. Ake?
judita1971
26.01.07,21:24
našla som cez Google. sk - "odpudzuje hmyz" Hoci baza čierna nevyniká ani krásou, ani vôňou, patrí medzi najobľúbenejšie a aj najznámejšie liečivé rastliny. Zápach, ktorý okolo seba šíri, odpudzuje hmyz a myši.
Hľadám ďalej ...:)

Orech svojou typickou arómou odpudzuje hmyz. Ľudia, ktorí sedeli na lavičke pod ním, teda nemuseli odháňať muchy a komáre.

skús cez google. určite najdeš.
misomiso
26.01.07,21:43
Bral by som to s rezervou. Ale posadit treba jedno aj druhe, orech je super a z bazy je najlapsi dzem aky poznam.
Nika
27.01.07,12:11
Bral by som to s rezervou. Ale posadit treba jedno aj druhe, orech je super a z bazy je najlapsi dzem aky poznam.

Aj ja by som to brala s rezervou. Dnes už sa tie potvory rýchlo prispôsobujú - jeden rok odpudzovače pomáhajú, ale o niekoľko rokov neskôr už nie...:(
mimotemy Nepamätám si, žeby za môjho detstva boli vo višniach červíky a teraz už veru sú....
badília
10.02.07,19:49
Udajne existuju kroviny, stromy odpudzujuce dotieravy hmyz. Ake?
Fakt to treba brat s rezervou, mame orech a komare sa roja aj pod nim. Je ich tam sice menej ako inde, ale sediet kludne sa tam v urcitu podvecernu hodinu neda. Chcem poradit: objednaj si normalny postrek u deratizačnej firmy, ja to planujem urobit toto leto. Vraj to nie je drahe (radove v stovkach, podla velkosti plochy) a je pokoj cele leto. Zatial s tym maju skusenosti len moji znami a su spokojni. Je pravda ze neviem ako je to ak v tej zahrade aj pestujes uzitkove rastliny, treba sa na to spytat, este som za tym nepatrala.
bulnova
11.02.07,10:26
Ak máte vodnú plochu (aj vo vedre s vodou, močiarina ...) tak sa vraj komáre namnožia.V Receptári som sa dozvedela , že je účelné zriadiť jazierko - osadiť
Kojkapre (požierajú zárodkz komárov).
j.s
11.02.07,12:24
Hoci baza čierna nevyniká ani krásou, ani vôňou, patrí medzi najobľúbenejšie a aj najznámejšie liečivé rastliny. Zápach, ktorý okolo seba šíri, odpudzuje hmyz a myši.

mimotemy A mna tiez:)
monte
11.03.07,20:48
komáre neznášajú pach listov rajčiakov a ja neznášam komáre:rolleyes:
aisa
13.03.07,18:20
Určite je to Eukaliptusový stromček. Dá sa kúpiť v kvetináči a potom si ho prakticky prenášam tam, kde práve som. Pekne rastie a dá sa množiť. Žiaden hmyz nemá rád eukaliptusovú vôňu.