kitky
26.01.07,01:21
ak mate niekto s tym osobnu skusenost poprosim vas o informacie: postupy a financna narocnost. dakujem
filka
26.01.07,05:39
Ja mám tiež rovnakú otázku...
misomiso
26.01.07,13:28
Ja by som to prestal okopavat a kosit a o chvilu je z toho pozemok...


.
vieroslava
26.01.07,13:59
A aký pozemok máš na mysli, veď záhrada je predsa "pozemok"
Nika
26.01.07,14:34
Ak máš záhradu v katastri vedenú ako pôdu, tak ju treba vyňať z pôdneho fondu. Ale neviem čo to stojí......asi dosť. Najlepšie je informovať sa na na obecnom úrade......


toto som k tomu našla

http://portal.gov.sk/Portal/sk/Default.aspx?CatID=39&aid=813
misomiso
26.01.07,15:32
Kitky ide asi o to, aby sa tam dalo stavat. V takom pripade myslim treba zacat na stevebnom urade, zistit, aky je uzemny plan (ci je to v intravilane) a tak. Ak je to v extravilane tak iba surovo stavat a potom zaplatit 5 tis. pokutu. Ale pozor - teraz prave maju ten zakon sprisnit. Ostatni ma iste doplnia...
lubica_02
26.01.07,15:54
Ja mám tiež rovnakú otázku...

Pozemok zahradu treba prekvalifikovat na katastralnom urade a v pozemkovej knihe.Bližšie info podaju na tychto uradoch. Staci zavolat,kde najprv začat.
mnoho uspechov
bulnova
27.01.07,13:15
Stavebným pozemkom sa pozemok stáva až vydaním stavebného povolenia.
Ale napríklad aj v zastavenej časti (mesta,dediny) pozemok odstránením stavby(hoci na katastri je vedený ako zastavaná plocha), už nie podľa zákona stavebným. Vás však zaujíma, ako to zmeniť vo Vašom prípade. Podobnú problematiku som riešila v minulých rokoch. Tak 1) v územnom pláne (útvar hlavného architekta) zistiť, či je pozemok v zóne plánovanej výstavby,
2) ak nie je, je potrebné dať žiadosť na zmenu využívania pozemku (plán sa robí raz za 5 rokov). Ak je v zóne plánovanej výstavby rod. domov, podajte
si žiadosť o územné konanie. Ak chcete stavať rod.dom , môžete žiadať o skrátené konanie (územné a stavebné spolu). Problémy nastávajú, ak je ten pozemok veľký, lebo potom ÚHA žiada spracovanie zastavovacej štúdie.
durisovad
27.01.07,15:51
Ja by som to prestal okopavat a kosit a o chvilu je z toho pozemok...


.
Ked prestanes pozemok okopavat alebo kosit a nechas ho zarast, obecny urad ti moze vyrubit pokutu. Maju to uz viacere obecne urady v nariadeniach a pokuty su od 5 do 10 tisic korun.
kitky
28.01.07,13:22
ste zlatucki dakujem vam ale upresnim co je asi najdolezitejsie.
ide o zahradu ktora je osobny majetok spolu s domom a kedze sa nevyuziva ako zahrada majitel ju chce predat na ucely stavebne.
na LV je vedena ako zahrada.

a ked sme uz pri tejto teme ak by ste nahodou vedeli o takejto ponuke v okoli do 10 km od Bratislavy budem vam povdacna. cca 6 arov.
odmena vas neminie :-)
bulnova
28.01.07,16:02
Ak sa predáva pozemok spolu s nehnuteľnosťou, nie je žiadný problém.Ide
vždy o predaj nehnuteľnosti a pozemok sa dá ponímať ako stavebný, pretože
v prípade rekonštrukcie alebo novej výstavby sa ako taký v stavebnom povolení
bude javiť. Povolenie na vyňatie z pôdneho fondu je bez poplatkov. UHA a Stav.
úrad skôr zaujíma pripojenie na IS (E.P, Kanalizácia, voda, prístupová cesta).
bulnova
28.01.07,16:15
Predaj záhrady a domu sa vždy bude brať ako predaj nehnuteľnosti a pozemok
si môžeš oceniť ako stavebný, pretože pri rekonštrukcií alebo ďalšej výstavbe
bude ako taký ponímaný. Skôr je treba brať ohľad na prístupnosť IS (P,E,Voda,
príst.cesta). Ich existencia je priamo úmerna cene. Ak chceš výhodne predať len pozemok, zriaď prípojku (E,P,V,K) na pozemku (súhlas dotknutých a stav.povolenie na prípojky) a máš exkluzívny stav. pozemok na svete ! Výdavky minimálne, možný výnos veeeľký! Veľa úspechov !
jose1
28.01.07,16:15
ak mate niekto s tym osobnu skusenost poprosim vas o informacie: postupy a financna narocnost. dakujem
dom aj spolu s pozemkom mozno odpredat aj odkupit bez ohladu na to ci je vedeny v katastri nehnutelnosti ako stavebny pozemok alebo aj ako iny druh pozemku.kupe a predaju to nebrani.ak odkupujete iba cast pozemku je potrebne vyhotovit geometricky plan,na oddelenie pozemku,ktory bude predmetom predaja.zmena druhu pozemku zo zahrady na ostatnu plochu podlieha rozhodnutiu o vynati z podneho fondu.toto rozhodnutie vydava prislusny obvodny pozemkovy urad.odvody za vynatie z ppf sa vstupom sr do unie uz neplatia.pozemkovy urad vyda rozhodnutie na zaklade ziadosti o vynatie z ppf z dovodu vystavby a pod..dovodov moze byt viac.nemusi ist vzdy o vystavbu.ak sa nevynima cely pozemok,vynimama cast sa odeli geometrickym planom.som geodet a v tejto oblasti pracujem/rad poradim.jose
kitky
28.01.07,17:47
dakujem mudre hlavicky ked to bude aktualne ozvem sa ./ jose1/
misomiso
01.02.07,14:41
Ked prestanes pozemok okopavat alebo kosit a nechas ho zarast, obecny urad ti moze vyrubit pokutu. Maju to uz viacere obecne urady v nariadeniach a pokuty su od 5 do 10 tisic korun.

A to preco? Akoze burina? A co ak tam budem pestovat palinu alebo bodliak na semeno? To mozem?