zuzana29
26.01.07,06:55
Ahojky poraďáci,
mám predajňu a vediem JÚ (žiaľ všetko ručne), musím do PD zapisovť denné uzávierky alebo stačia mesačné?
môžem si dávať do nákladov súkromný mobil? v predajni zatiaľ nemáme pevnú linku a všetky objednávky vybavujem zo súkromného telefónu
ďakujem :-))
vikinka
26.01.07,06:02
Niekto zapisuje do PD denné uzávierky,niekto mesačné.Podľa postupov účtovania by sa mali zapisovať denné,no z mojej skúsenosti viem že DÚ nemal námietky na mesačné.Súkromný mobil treba previesť u operátora na IČO a možete si uplatnovať celú sumu.Pokým ho nemáte v podnikaní,uplatnila by som len % z faktúry,alebo ak viete preukázať dostatočne celú sumu,napr.výpisom z hovorov tak podľa výpisu.
DanielaSL
26.01.07,06:12
Vikinka ti to už poradila,ale ja ti chcem odporučiť, aby si sa ručne netrápila, skús si vybrať niektorý zo softov. Zjednoduší ti to prácu.
zuzana29
26.01.07,06:22
ja viem ale nemáme zatiaľ ani PC začíname úpne od nuly :-))
DanielaSL
26.01.07,06:32
ja viem ale nemáme zatiaľ ani PC začíname úpne od nuly :-))

A poradu pozeráš teda na čom?
klaura
26.01.07,06:34
Mám tiež malú predajňu a vediem jednoduché účtovníctvo. Mne sa osvedčilo zapisovať tržbu denne, viem potom koľko peňazí mám v pokladni pri úhrade faktúr nejdem do mínusov. A keď to bude čo len trochu možné, zaobstaraj si softvér, veľmi Ti to zjednoduší účtovanie. :)
zuzana29
26.01.07,06:34
v mojom zamestnaní živnosť má manžel a v predajni je on :-))