janaGT
26.01.07,07:44
Ahojte,
dcéra bude mať zo školy 9.2. karneval.
Nemáte niekto dobrú radu na peknú masku, ktorá sa dá vyrobiť aj doma?
judita1971
26.01.07,21:08
A akou maskou chce byť tvoja dcérka? už som ušila niekoľko masiek doma, ale stále som sa opýtala synov čím chcú byť, a potom som prekutala skrinke s látkami a staršími vecami a stále sme niečo vymysleli, myšiaka Mickeyho, kráľa, samuraja,vianočný stromček, včielku Maju, ľudového tanečníka, futbalistu, čerta. Len sa jej opýtaj- a napíš niešo vymyslíme.
Stačí fantázii popustiť uzdu. A pre dievča je to ešte jednoduchšie....
:) :) :) :) . Akurát včera sme preberali so synmi /jeden sedem, druhý má dvanásť/ aké masky budú.
tiny77
26.01.07,21:42
janka, som velmi vdacna za tuto temu :o
nechapem preco to neprislo na um mne :rolleyes: ale si intenzivne lamem hlavu kazdy rok. U nas sa ocenuju masky prave tie doma vyrobene. a myslim, ze i detickam sa ráta, ak sa rodicia podielaju na ich vyrobe. (tych kostymov myslim) Uz som pripravila "babatko" - perinka, ciapocka, biele pancusky, - nohy trciace - vlastne chodiace :D, "mickey mouse", sultan s tanecnicou, (to bola fajn maska, - zrusili sme babkine dederonove zavesy :D ) takisto samuraj, kominar, pastier, automechanik, a toho roku - bude jeden robin hood a druhy fotograf (na robina mam zeleny filc, na fotografku svoje stare sive sako, stary fotak, siltovku, velke brýle, podkolienky, 3/4 nohavice, sal. Budem sa tesit ak pridate navrhy - mozno nebudem musiet sit robina :D A na dievcatko - pippi, zlatovlaska, mexicanka, atd atd. (skoda ze nemam dievku :rolleyes: )

- tak - medzitym som uz dokoncila aj kostym robina hooda. akurat luk a sipy su este v pivnici a topanky sa tiez nejake najdu :D
janaGT
29.01.07,05:38
Kočky, ste zlaté! Dcéra už bola po minulé roky víla, čarodejnica a minulý rok sme urobili kravičku Milku. Teraz fakt neviem, rozmýšľam nad tým Mickey Mousom alebo včielkou Majou. Lenže ja asi nemám dosť fantázie, a ďalšia vec je, že neviem šiť na stroji, takže s ušitím kostýmu by bola fuška.
tiny77
29.01.07,05:54
na mysiaka- usi - jedna celenka oblepena izolackou, 2 polovicky krabicky z taveneho syra, takisto natrete alebo oblepene ciernou izolackou. Papuce - moje mačičkové a manzelove ponozky cez nich :D natelnik, cervena suknicka, resp. sortky, na tie som nasila 2 cierne gombiky, a tie traky - su len prichytene o ten natelnik. - prace tak na 30 min.

ps - kostym robina hooda ani stroj nevidel. nechcelo sa mi ho rozoberat a navliekat zelene nite :D pouzila som zosivaci strojcek. I na klobuk.
Vlastne som len vystrihla zo zeleneho filcu obdlznik, na konci som povystrihovala trojuholniky, a v prostriedku urobila otvor na hlavu a zarez na hrud. Nasli sme stare cizmy k tomu pripominajuce jazdecke, no a ten luk a sipy.

staci pochodit po dome, prekutrat stare nepotrebne haraburdy a snad Ti v hlavke nieco svitne :)
janaGT
29.01.07,10:27
Nikto nerobíte detičkám karnevalové masky?
Podeľte sa s nami o nápady!
Timka1
29.01.07,10:50
Neviem či to bude vhodné pre dievča, ja som robila pre syna futbalovú loptu - obrovskú guľu pomaľovanú a aj pivo v pohári aj s penou na hlave. Vyhral prvé miesta, ale som sa narobila, dokonca manžel zváral guľu z drôtu na loptu. Tak ma napadá, že pre dievča by mohla byť pekná maska lienka. Krídelka červená s bodkami a na hlavke tykadlá.
maaka
29.01.07,11:22
ahojte,môj syn chce byť pirát-ja ho nahováram na Chaplina-nejaký ten väčší oblek, fúziky,klobúk,ale on nie, myslím,že pirátov tam bude až-až,no čo už,tak asi šatka na hlavu, pruhované podkolienky, vesta, meč,3/4 nohavice....
Pre dievča- páčilo by sa mi kačiatko, slnečnica-celá v zelenom a na hlavičku, vytvoriť kvet.
tiny77
29.01.07,11:40
spoluziacka mojho syna bola cowboyka :D
cela v rifliach, klobuk, cervena satka na hrudi
spod klobuka trcal blondaty kuceravy vrkoc.
super
zuzanar
29.01.07,18:05
Moja dcéra bola raz strašiak do maku. Bola to super maska. Plátené široké nohavice so záplatami, tričko, na tričku károvaná košeľa-v košeli ale nemala ruky v rukávoch, ale bola v nich zastrčená rúčka z metly a na koncoch rúčky boli pripevnené suché halúzky zo stromu, ktoré trčali z rukávov von. Tie rukávy aby neviseli na rúčke len tak boli vypchaté látkou. Na pleci pripevnený vtáčik. Na hlave mala slamený klobúk s veľkou slnečnicou a viseli z neho ako vlasy prútiky z cirokovej metly.
Škoda, že tu nemám fotku.
Ešte taký detail -nie je to veľmi pohodlná maska kvôli tej rúčke, ale potom sme ju vytiahli.
Muška
29.01.07,19:12
Už mám síce veľkú dcéru, ale podelím sa so skúsenosťami tiež :D

Rodinná tradícia - prvá maska musí byť - MUCHOTRÁVKA.
Biele pančušky, biele tričko, z krepového červeného papieru nazberaná sukienka s nalepenými bielymi koliečkami. K tomu tzv. "čínsky klobúk" - z tvrdého papiera - oblepený červeným krepom - klobúčik je na gumičku.
Určite to poznáte

Druhá maska -TEPLOMER
1 staršia biela plachta, v strede vystrihnúť otvor na hlavu, boky zošiť /ja som ich tiež zošila zošívačkou/ a na prednú časť od krku až po zem nakresliť celú stupnicu. Ja som ortuť vyfarbila červenou farbou a na hlavu sme dali červenú čiapočku. Na plachtu som maľovala obyčajných fixami.
LIZINKA
29.01.07,19:23
Ten teplomer sa mi páči. Ja som raz urobila mrkvu. Oranžový overal a na baretke "rádiovke" prišitá vňať. Tiež vyhrala nejakú cenu. Ďalšia maska bol mech na odpadky: Obyčajné veľké vrece na odpadky ( asi 60L ) polepené rôznymi krabičkami: zubná pasta, krém, indulóna, cestoviny ap. Za 20 min to je hotové a dá sa to aj prenášať ( škola v prírode, lyžovačka..)
ramires
31.01.07,05:02
Dobry den, prave som sa zaregistrovala, lebo som sa k vam chcela pripojit aj ja. Co sa tyka karnevalovych masiek, tak absolutne najlepsi pomocnik je naozaj ten krepovy papier. Je lahko tvarovatelny, je z neho velmi vela (peknych) farieb a dokaze s nim zaobchadzat aj niekto, komu je naprikla sitie a podobne uplne cudzie. Tiez som robila muchotravku - presne tak, ako je to popisane v prispevku vyssie (ako keby som to pisala ja :) a pritom tu masku som vytvorila sama, bez radenia sa s niekym inym :) A este som urobila perfektneho leva. Tiez z krepoveho papiera - obrovsku hrivu (zlty, hnedy a oranzovy), z hnedeho som zosivackou vytvorila vesticku a chvostik a k tomu hnede nohavice, pracovne rukavicky, na ktore som nakreslila pazuriky a namalovat tvaricku a perfektna maska je hotova. Teraz bude dcera asi lienka. Ale kazdu hodinu hovori nieco ine. Raz pes, potom macka, chrobak, jezibaba... Preto som prisla sem. Nacerpat nejaku inspiraciu. A dufam, ze som mozno niekomu aj pomohla. Prajem vsetkym pekny den.
tiny77
31.01.07,18:07
zuzka, tak teda fakt vdaka za inspiraciu. kubik dnes vyhral 1. cenu - nakoniec sme zrusili masku fotografky a urobili sme za 5 min strasiaka. :D
a takyto happy macko by teda mal byt tvoj. :o

t.
Muška
31.01.07,18:22
Obidvaja sú zlatí :)
zuzanar
31.01.07,18:28
zuzka, tak teda fakt vdaka za inspiraciu. kubik dnes vyhral 1. cenu - nakoniec sme zrusili masku fotografky a urobili sme za 5 min strasiaka. :D
a takyto happy macko by teda mal byt tvoj. :o

t.

To je super, teším sa, že mal úspech.
Páči sa mi koľko ľudí toľko nápadov, keby sa tí naši strašiaci postavili vedľa seba každý by bol iný, ale obidvaja krásny.
willma
31.01.07,19:11
nás to čaka 21.2. tak dovtedy musím niečo poriadiť a doknca ani nebudem na karneval mláďa chystať idem na služobku:mee: :mee: :mee:
janaGT
01.02.07,05:45
Aj ja ďakujem Zuzke, malej sa nápad strašiaka zapáčil a tiež ho ideme cez víkend zhotoviť.
anmary
01.02.07,08:52
Neviem či to bude vhodné pre dievča, ja som robila pre syna futbalovú loptu - obrovskú guľu pomaľovanú a aj pivo v pohári aj s penou na hlave. Vyhral prvé miesta, ale som sa narobila, dokonca manžel zváral guľu z drôtu na loptu. Tak ma napadá, že pre dievča by mohla byť pekná maska lienka. Krídelka červená s bodkami a na hlavke tykadlá.


To pivo v pohári ma celkom zaujalo. Mohla by si mi bližšie opísať postup výroby, ako to vlastne vyzeralo. Syn začal chodiť do škôlky a dnes tam mali oznam o karnevale na 14.2. Takže ma prvýkrát čaká takáto "milá" starosť. Mne však zručnosti /šitie, vyšívanie, kreslenie, .../ moc nehovoria. Viem, že by bolo jednoduchšie masku kúpiť alebo požičať, no ja dúfam, že s pomocou porady to nejako zvládnem.:D
RCM
06.02.07,11:26
Ahojte, pridávam tip :-)) moja 1,5 ročná dcéra má obľúbené rozprávky o krtkovi a tak nič jednoduchšie na karneval sme ani nemohli vymyslieť :-) čierne tričko s kapucňou, našité 3 vlasy, nohavice s "kapsami" vedierko a lopatka..
Cila
06.02.07,15:39
Gratulujem, masky sú krásne a detičky ešte krajšie.
Veľmi sa mi raz páčil nápad , ktorý som videla v škôlke. Dievčatko bolo hrozno. Zelená tunika / trošku prispôsobená k telu , aby sme dostali tvar strapca hrozna/ zelené balony nafúknuté a neviem ako asi prišité na zelenú látku vedľa seba tak , aby vytvárali bobule hrozna. Na hlave mala klobúčik z papiera v tvare hroznového listu. Hrozno môže byť aj modré, žlté aj bordové podľa toho akú látku máte, ani balony nie je problém kúpiť v týchto farbách.

Môj vnúčik bol jeden rok TELE TABI červené , bol to seriál v TV. Tá maska je dosť náročná dali sme si to ušiť.
Držím Vám palce, sú to starosti , ale krásne.
Cila
Velettka
06.02.07,16:02
minule som videla jedno dievcatko oblecene a namalovane ako FIONA zo Schracka :))) bola nadherna :)
RCM
07.02.07,08:38
no neviem...nemala by byť maska pre dieťa v prvom rade pohodlná aby mohlo lietať, behať a nezraniť sa pri tom??? ...a to si neviem predstaviť, ako pobehuje decko v železnej konštrukcii alebo z prišitými balónmi...prezentovať šikovnosť mamičky, otecka v promenáde masiek, tešiť sa z výhry prvej ceny za masku...to si nemyslím že je poslaním karnevalu...:-) Inak aspoň u nás sa robí "dedinský" karneval pre deti od 1-10 rokov a nesúťaží sa o ceny za najnajnaj masku, (aj tak si myslím že by takéto hodnotenie nikdy nemohlo byť objektívne) ale radšej sa investuje to tomboly a je veľa drobných cien, takže je veľmi malá pravdepodobnosť, že by sa na niektoré dieťa neušla výhra:)
kvitocok
07.02.07,18:01
ja som raz vystrihla z kartónu dva väčšie kruhy na vrchu spojila s dvomi mašľami na kruh z prednej časti nakreslila ciferník na budík, zo zadnej časti pár pomaľovaných gombíkov a budík bol na svete. Ďalšiemu synovi som z babkinho závesu urobila v strede oranžovej látky otvor na hlavu, zvyšok sme roztrapkali a bol oheň.Podobne sme urobili zo zelenej látky jar. Prišili zopár umelých kvietkov sem-tam a bolo.
Reve
20.02.07,13:13
Ahojte,
ja tiež vyrábam masky doma. Mám dve deti (dcéru8 a syna10)a už boli muškatier a princezná so zlatou hviezdou, Pipi dlhá pančucha, robot, červená čiapočka, Kleopatra, slimák, a teraz naposledy kura z veľkonočného vajca a domorodá tanečnica. Syn už druhý rok funguje ako dievčenská maska - najprv kleopatra, teraz tanečnica. Prikladám foto .:)
Gabi03
21.02.07,09:46
Tak možno už neskoro, keďže dnes je popolcová streda, ale musím sa pochváliť malou neterkou a jej maminkou, ktorá jej ušila kostým.
remoni
12.01.08,07:37
Rada prispejem s napadmi na karnevalove masky - vcielka Vilko, spiderman, Bob builder, Lev Alex z Madagaskaru. Teraz budeme chystat pirata.

PS: fotky boba a leva Alexa dodam pre inspiraciu neskor.
duves
12.01.08,10:42
ajale
12.01.08,22:03
Kremienok a Chocholusik: cierne tricko z dlhym rukavom a cierne pancuchy, na tom dlhsie biele tricko s ktatkym rukavom a spicata biela ciapocka, nos natrety na cerveno
Ferdo mravec: cierne tricko z dlhym rukavom a cierne pancuchy, prirobeny vypchaty cvostik, cierna ciapka s tykadlami a satka s bodkami na krku.
Motyl: cierne tricko z dlhym rukavom a cierne pancuchy, cierna ciapka s tykadlami, kridla namalovane a vystrihnute z tvrdeho kartonu/vykresu. Da sa zohnat aj zlata farba.
cinanka: obalit do plachty, cop v hrcke s palickami, biela tvar, lica na cerveno, predlzene oci ceruzkou. okolo pasu dlhy kus cervenej latky s maslou na zadocku, vejar
Hrozno: vela balonov v jednej farbe, radsej malo nafuknutych aby sa dalo hybat a aby nepraskali + list vystrihnuty z kartonu
Kathryn
14.01.08,17:17
Veľmi zaujímavé typy na karneval, tiež som zvažovala ísť do požičovne, ale keď som sa pýtala detí, tak bude to klasika - dcérka chce byť princezná a synátor - pirát. Tieto masky určite zvládnem aj doma. A máte pravdu, podstatné je aby sa deti v kostýmoch cítili dobre a zabavili sa.
Dodnes však s úsmevom spomínam na masky, ktoré vymyslela moja mamka mne a sestre. Vždy sme tvorili dvojicu - raz sme boli noc a deň, a potom aj plnotučné a polotučné mlieko - to za socializmu - fialové a modré.:)
janaGT
15.01.08,05:54
Veľmi zaujímavé typy na karneval, tiež som zvažovala ísť do požičovne, ale keď som sa pýtala detí, tak bude to klasika - dcérka chce byť princezná a synátor - pirát. Tieto masky určite zvládnem aj doma. A máte pravdu, podstatné je aby sa deti v kostýmoch cítili dobre a zabavili sa.
Dodnes však s úsmevom spomínam na masky, ktoré vymyslela moja mamka mne a sestre. Vždy sme tvorili dvojicu - raz sme boli noc a deň, a potom aj plnotučné a polotučné mlieko - to za socializmu - fialové a modré.:)

To mlieko ma zaujalo - ako to vyzeralo?
A deň a noc?
katalila
15.01.08,14:59
Moja dcéra bola na úplne prvom karnevale keď mala ani nie jeden rok baletka, to som jej ušila z tylu sukničku, mašličkovú čelenku a mašličky na topánočky, ešte nevedela ani chodiť :)
O rok nato bola čarodejnica, takisto som jej klobúk vystrihla z výkresu, oblepila čiernou látkou a čierny plášť + akurát sa nám pokazila videokazeta a tak z toho boli vlasy....
Minulý rok bola dcéra muchotrávka, tak to som sa na klobúku trocha namakala, ale stálo to zato. Kámoškina dcéra bola včielka Mája, no kámoška vie dobre šiť, tak to bolo aj vidieť.
A na tento rok ste mi dali inšpiráciu toho Mickey Mousa.... celkom fajn!

16876 16877 16878 16879
nataš
15.01.08,18:54
Prosííím, nemáte niekto požičať, alebo predať masku Teletubbies, konkrétne Po, pre 4-ročného chlapca? Nepoznáte nejakú požičovňu v Ba, kde takúto masku majú? Karneval majú 14. 2. Ďakujeeem!!!
Kathryn
15.01.08,20:33
To mlieko ma zaujalo - ako to vyzeralo?
A deň a noc?

noc - čierne oblečenie a našité žlté hviezdičky a mesiac - tie boli zo starého závesu :D, deň - biele oblečenie. Nebolo to veľmi náročné, mamina to robila doma. No a masky plnotučné a polotučné mlieko ušila z plachty a fixkou prekreslila presne to, čo bolo na vrecúšku.
betka h
17.01.08,08:29
ahojte. moja 3 rocna dcerka bola minuly rok PIPI DLHA PANCUCHA. Do copkov som jej dala tenke drotiky, na tvar namalovala pehy, obliekla pasikove tricko+ pasikove pancusky a na chrbat sme jej zavesili opicku-ruksak. (ale foto s tou opickou som nenasla)
janaGT
17.01.08,16:21
maska z minulého roku podľa "rady z porady" - strašiak
lucmar
18.01.08,17:35
Maminy, dcerka chce byt vila. Co na to? Palicku mame, ale co do vlaskov, ake satky??? Nechcem velmi investovat, a hlavne nie som vobec zrucna. Keby chcela spievat, tancovat, nemam problem, ale karnevalove masky , to nie je moja parketa.
ajale
19.01.08,12:21
Ak nemas pre nu nejake saty biele alebo svetlo-zelene, staci tricko, suknicka a pancusky. Sukna moze byt aj kratsia. Ak mas uz kupene nejake umele kvety doma, poprichytavaj alebo prisi ich nerovnomerne na odev a niekolko si ich nechaj na veniec. Ak nemas umele, kup niektore z tych, co su lacnejsie a maju na stopke hned niekolko kvietkov, ako napriklad harmancek. Na vencek ti staci nejaky drotik alebo stuha, na ktoru tiez prichytis kvietky aj s listkami. A ak mas aj nejaku starsiu zaclonu, stuhy alebo lahke priesvitne saly, mozes ich tiez nerovnomerne poprichytavat na odev.
lucmar
20.01.08,14:27
Dakujem za rychlu odpoved.Navrhnem jej, nech je lucna vila a pomozem si tvojimi radami. Karneval je o dva tyzdne a ona zacina mat svoje poziadavky.:o Tak napriklad na hlave chce mat "ten kuzel" co ma jej babika, na chrbte kridla a cakam s cim este pride zo skolky :confused: ;).
ajale
20.01.08,20:32
kridla by sa dali vytvarovat z nejakeho drotu a na to dat bielu priesvitnu latku. Alebo vystrihnut z bieleho vykresu, to bude asi najjednoduchsie. Len som nepochopila o akom kuzli je rec?
smily
21.01.08,11:17
Ahojte, našla som vašu tému len dnes ráno, lebo hľadám inšpiráciu na prvý maškarný ples nášho synčeka - má teraz 22 mesiacov a ples je už v nedeľu, noa neviem, či masku niekde požičať alebo vyrobiť. Tá vlastná výroba je mi blízka, výtvarné činnosti ma bavia a myslím si, že pre také malé dieťa terba niečo jednoduché a pohodlné jemu je to aj tak ešte jedno. Mám nápad urobiť z neho záhradníčka, má take zelené tepláky s trakmi a s červeným lemom, tak keby som mu kúpila nejakú zelenú čiapku, našila pár kvietkov, vezme ekýblik a lopatku, možno urobím pár slimáčikov a bude to. Ak to stihnem vyrobiť, pošlem sem fotos. :-)
janaGT
21.01.08,11:21
Ahojte, našla som vašu tému len dnes ráno, lebo hľadám inšpiráciu na prvý maškarný ples nášho synčeka - má teraz 22 mesiacov a ples je už v nedeľu, noa neviem, či masku niekde požičať alebo vyrobiť. Tá vlastná výroba je mi blízka, výtvarné činnosti ma bavia a myslím si, že pre také malé dieťa terba niečo jednoduché a pohodlné jemu je to aj tak ešte jedno. Mám nápad urobiť z neho záhradníčka, má take zelené tepláky s trakmi a s červeným lemom, tak keby som mu kúpila nejakú zelenú čiapku, našila pár kvietkov, vezme ekýblik a lopatku, možno urobím pár slimáčikov a bude to. Ak to stihnem vyrobiť, pošlem sem fotos. :-)

ak si zručná, potom by si nemala mať problém pri zhotovení masky.
A ten záhradníček, to by bolo na také maličké pekné.
A podľa skúseností viem, že vždy resp. poväčšine vyhrávajú doma zhotovené masky.
Elfina
22.01.08,14:52
ahojte vela som sa tu inspirovala a uz sa chystam aj do prace :)
lucmar
22.01.08,18:49
kuzel- vid levocska biela pani. Ale to by som mala zvladnut.
megieV
24.01.08,11:27
Ahojte, ja som malej urobila z trička indiánske oblečenie. našila som gorálky, mušličky, kúsky kože, podľa vlastnej fantázie. urobila som náramky a čelenku.
Reprografia
24.01.08,11:59
Tak sa pripájam aj ja. Veľmi vďačnou maskou, keď som ešte ja chodila na základnú školu bolo bábätko. Biele tričko, pančušky, navlikli sme perinku, nie tú štvorcovú, ale tú podlhovastú. Vrchnú časť perinky sme so zicherkami pripli na plecia o tričko a tú spodnú medzi nohy, ak ako plienku a buď sme to pripli zicherkami (keď je väčšie dieťa), alebo zaviazali okolo pása pri menších deťoch. Časť tváre okolo úst až po líca sme natreli čokoládou, na krk priviazali podbradník, na šnúrku okolo krku cumlík a do ruky hrkálku. No a na hlavu detskú čiapku (v minulosti boli také štrikované, ktoré sa dali natiahnuť). Vždy sme obsadili niektoré z miest.
Veľmi populárna je aj maska - chlapca obliecť do šiat za dievčatko, parochňa na hlavu a je to. Ale z vlastnej skúsenosti viem, že niektorým chlapcom to nevonia. Môjho syna som neprehovorila ani na to bábätko. Rozplakal sa ...
28deniska05
24.01.08,16:50
ahojte.. dakujem za inspiraciu.. dnes som bola v draciku kupovat detom masky, tento rok sa mi totizto nechce vymyslat nic zlozite... syn(5) si kupil banditu (zora) a dcera (9) tradicne princeznu... inak kazdy rok im masky sijem .. uz som usila napr tigra slona mesiac slnko noc certa sasa mysky cervenu ciapocku baletku anjelika lienku pipidlhu pancuchu tele tabis... skratka bolo toho strasne vela pretoze mam uz vacsie dcery (15,16) ... takze dufam ze som vas inspirovala.. (ale nie tou kupou masky :D)
monika75
25.01.08,06:54
Pekný deň,
musím Vás pochváliť. Ste všetky veľmi šikovné a ďakujem za "karnevalové" inšpirácie. Ja mám len jednu 3-ročnú dcérku, ktorá chodí len 3.mesiac do škôlky, ale už ma napadla myšlienka, čo budeme robiť, keď doma zahlási, že majú karneval. Ale myslím, že po týchto Vašich skvelých nápadoch by sme to nejak zvládli.
janaGT
25.01.08,07:12
Mňa včera napadla ďalšia maska - odpadkový kôš.
Veľký sáčok na odpadky, vystrihnú otvory na ruky a krk, zvnútra dať drôt, aby to bolo "nadýchané" ( neviem nájsť ten správny výraz) a zvonku poprilepovať rôzne papieriky, obaly, sáčky ...
mončok
30.01.08,11:30
Ahojte.
Robili ste už niekto aj masku koníka? Moja 4 -ročná dcéra je zbláznená do koní a prišla s tým, že chce byť koník. no neviem ako na to. Už som robila staršej, keď bola malá masku kuriatka, jažibabu, salonku, vodníka , ale toto...
Viete poradiť?
montina
02.03.08,14:02
ahojte, robil niekto masku lienky? pre 22 mesačného chlapčeka chcem niečo zhotoviť.toť neviem ako....
Lucka V
06.03.08,12:55
Páčila sa mi maska v škôlke 4 ročného chlapčeka, ktorý bol lev. Nakoniec som zistila, že hlava z látky bola z letáka Oriflame č. 2 /tuším/ a telo ruky, nohy mal ušité zo žltej látky. No proste super typ. A lienka sa dá urobiť jednoducho. Čieny rolák a pančušky. Cervená látka na krídla a spevniť to tvrdým výkresom a urobiť pokrievku na hlavu z látky a dač na to tikadlá a spevniť ich drotom. Škoda že je už po karnevale. My sme mali požičanú masku sloníka. :)
mia74
06.03.08,16:02
Montina, ja som pred 2-mi rokmi šila lienkovský kostým, ktorý som pred mesiacom využila už aj pre druhú dcérku a veľmi sa im obom páčil. Nemám, žiaľ, asi foto v digit. formáte,tak aspon popíšem. Oblečené mali na nôžkach červené pančušky, na vrch červený roláčik (mala som aj červený s čiernymi bodkami). Podľa nejakého obrázku (alebo strihu... už si to presne nepamätám) som ušila jednoduché- dosť široké nohavičky na gumku z pevnej červenej bodkovanej látky, do ktorých sa na spodok vtiahla tesnejšia gumka.Gaťky sa vyhrnuli vyššie na stehienka, aby boli riadne "napufkané". Na vrch išiel niečo ako kabátik alebo skôr vestička. Predný diel vestičky je krátky do pása - čierny s červenými gombíkmi.Zadný diel červený s našitými veľkými čiernymi bodkami,predĺžený do tvaru krídeliek,zámerne trochu širší(krídelká sa môžu aj vypchať vatelínom). Celá vestička vyzerá skoro ako frak. Na hlávke mala také tikadlá, čo kedysi predávali na jarmoku(voľakedy aj svietili :)), na tie som ešte pripevnila malú plyšovú lienočku,.... a kostým na svete!
ajale
20.03.08,07:01
znama mi poslala zaujimave napady, tak sa s vami o ne podelim.
janaGT
20.03.08,07:54
krásne, to kinderko, zmrzlina a pukance súúplne úžasné. Super inšpirácia na budúci rok. To už aby som začala s prípravou teraz ... pri mojej zručnosti :o.
ajale
20.03.08,13:54
Kamaratka ma tieto tri zlate deti a na karnevale chceli byt kartami, tak ma poziadala aby som jej urobila tieto obrazky na potlac... Tak som jej ich nakreslila
mimiqa12
01.02.09,09:52
ahojte vsetci chcem sa opitat nevie niekto ako mam vyrobit mojej 10 rocnej dcerke kostym baleriny??
martina0203
01.02.09,12:50
Vodník je masla, ktorá sa dá ľahko urobiť. Sú rôzne masky, ktoré sa dajú urobiť aj doma. Treba trochu fantázie a je to. Niekedy netreba ani šiť, len nastrihať po oteckovi košieľku, upraviť podľa vlastnej fantázie.
zuzanavas
01.02.09,17:12
Ahojte,
ja by som tiez rada poprosila o pomoc. Syn chce byt na karnevale Spiderman. Viete mi poradit, ako vyrobit masku Spidermana doma?

Vdaka
pasuliatko
01.02.09,21:02
mne raz mama urobila kostým víly... krepový papier nastrihala a prilepila na gumu okolo pásu ako suknňu, a tričko, na ktorom boli poprišívané rôzne gombíky,a dajú sa k tomu dať nejaké veselé date... (na foto nemám lebo vtedy bolo teplo :D) len sa prosím nesmejte na fotke :D:D
pasuliatko
01.02.09,21:08
Ahojte,
ja by som tiez rada poprosila o pomoc. Syn chce byt na karnevale Spiderman. Viete mi poradit, ako vyrobit masku Spidermana doma?

Vdaka

poradím ti skús mu kúpiť alebo ak má tričko zo spidom k tomu čierne gate/tepláky a je to :D
svedia
20.01.10,07:41
ahote, poradte mi prosím nejaký internetový obchod kde by som si kúpila pre dievčatko masku na karneval,,, ďakujem
ivka70
26.01.10,11:31
ahote, poradte mi prosím nejaký internetový obchod kde by som si kúpila pre dievčatko masku na karneval,,, ďakujem


http://www.toyfactory.sk/hracky/karneval/kostymy-pre-dievcata/

ale take domace, tvorive su rozhodne zaujimavejsie :)
Dobrotka
27.01.10,20:09
Mám požičovňu maškarných kostýmov pre deti a dospelých. Práve tieto dni mám veľa práce, máme akurát "sezónu". V ponuke mám viac ako 250 kostýmov, tak ....väčšiu polovicu z toho som šila sama. Máme tam ..-slnko,mesiac, lesný škriatok, voda, Pippi dlhú punčocha, cigánska veštica, strážkyňa lesa, noc, jar,jeseň, jeseň-maliarka, snehová víla, morská panna, potkan-kráľ, vodník-ženích, mexičan, číňan a veľa iných.....tak som snáď niekoho inšpirovala...:)
bnorika
29.01.10,09:46
Dobrotka!
Nemôžeš sem priložiť fotku o "morskej panne"!
Potrebovala by som inšpiráciu!
Ďakujem
Dobrotka
29.01.10,20:51
Bohužiaľ, fotky nemám, ale skúste si pohľadať modrozelenú splývavú látku, ušite dlhú sukňu, ktorá sa v spodnej časti rozširuje,z tej istej látky vystrihnite "šupinky" a nepravidelne nimi pošite sukňu . Vrch je dlhá tunika na ramienka,na prsiach flitrami vyšitá veľká ryba, cez plecia pláštik. Na hlavu venček s umelými listami. Všetko je dozdobené flitrami.Tak apoň takto........:)
evitas
02.02.10,09:44
Vidím, že aj u Vás máte rovnaké "starosti". Aj u nás by mal byť vo februári karneval. Už som začala rozmýšľať nad maskou pre moju dcéru, ale zatiaľ som nič nevymyslela. Prvý krát bola slniečko, vtedy mala len 1 rôčik a druhý rok bola húsenička. V oboch prípadoch vyhrala 3. miesto. U nás býva strašne veľa masiek a každý rok len čumím, čo tie maminy vymysleli. Viete mi poradiť ako pridať fotky, keď som ich zmenšila, ešte stále majú veľa Kb. Vďaka
evitas
02.02.10,09:53
Skúšam tie fotky. Hádam sa mi to podarí.
mareko
03.02.10,13:18
poradím ti skús mu kúpiť alebo ak má tričko zo spidom k tomu čierne gate/tepláky a je to :D
T. č. dostať v papiernictvách škrabošku spida za 2 €, k tomu to čo píše pasuliatko
mareko
03.02.10,13:23
My sme práve robili masku policajta. Súpravička policajtských "propriet" z hračkárne, k tomu čierne gaťuše, čierna košielka, remeň, všetko naaranžovať a na hlavu sme vyrobili (síce dosť nepodarenú) čiapku z tvrdého papiera a čierneho šálu (látky)a ešte neodmysliteľná kukla (lyžiarska spod prilby). Náš výtvor bude mať dnes premiéru :-). Teda už mal.
Designinka
03.02.10,22:35
Na youtube je dost tipov na masky aj s tutorialmi :) ti co nevedia anglicky, staci sa pozerat :)
Napriklad : http://www.youtube.com/watch?v=1MCsC71oSeE
http://www.youtube.com/watch?v=_kYac04XI8s
http://www.youtube.com/watch?v=Iz0cOUSJ1mw
Designinka
03.02.10,22:56
ludmilla
07.02.10,21:14
My sme syna prezliekli za babku, ktorá nesie bábätko.
katalila
08.02.10,09:34
Ja som už prispievala dávnejšie do tejto témy, ale tento rok sme urobili Minnie Mouse, tak prikladám foto
evitas
08.02.10,14:10
Včera sme mali maškarák. Bolo vyše sto masiek. A tak trochu sa pochválime, vyhrali sme prvé miesto. Malá bola pávik. Celé som to lepila z krepového papiera a kartonu. Ak by mal niekto záujem o pár fotiek, pošlem na mail. V prikladaní fotiek som ľavá. Buď mám zlý formát alebo veľkosť.
JarkaL
08.02.10,14:12
Včera sme mali maškarák. Bolo vyše sto masiek. A tak trochu sa pochválime, vyhrali sme prvé miesto. Malá bola pávik. Celé som to lepila z krepového papiera a kartonu. Ak by mal niekto záujem o pár fotiek, pošlem na mail. V prikladaní fotiek som ľavá. Buď mám zlý formát alebo veľkosť.
Ja by som rada videla tie fotky. Krep mám pripravený, karneval je zajtra, rada sa nechám inšpirovať.
Adresu posielam v ss.
Ďakujem
mareko
08.02.10,15:53
Pre inšpiráciu :)
evitas
04.01.11,12:08
Už sa teším, kedy to tento rok vypukne znovu. Moja dcérka celý rok spomína maškarák, a keď skončí, tak už na druhý deň čaká na ten ďalší. Zatiaľ sme ich absolvovali 3. Ale tento rok už aj môj 1,5 ročný junák bude asi dajaká maska. On je síce aj bez masky dobrá maska, ale celkom sa teším ako bude reagovať. Zatiaľ sme boli celkom úspešný. Ozaj, čo robíte doma s použitými maskami? Ak chcete pozrieť, čo sme doteraz vymysleli, mrknite na bazos - časť deti - ostatné oblečenie. (slniečko, páv, húsenička) Neviem, či som to sem mohla dať, ale už som aj predtým spomínala, že mám zlý formát a neviem sem hodiť fotky. Takže, keď to u Vás vypukne, píšte, čo ste dobrého vymysleli.
ivka70
13.01.11,17:03
(slniečko, páv, húsenička) Neviem, či som to sem mohla dať, ale už som aj predtým spomínala, že mám zlý formát a neviem sem hodiť fotky. Takže, keď to u Vás vypukne, píšte, čo ste dobrého vymysleli.

ja ti tie fotky sem hodim
martina76
14.01.11,17:39
Ja by som rada videla tie fotky. Krep mám pripravený, karneval je zajtra, rada sa nechám inšpirovať.
Adresu posielam v ss.
Ďakujem

Ja by som si tiež rada pozrela, toto sa mi pozdáva,ak môžeš pošlimi foto na môj e-mail, dik
ivka70
17.01.11,15:43
Ja by som si tiež rada pozrela, toto sa mi pozdáva,ak môžeš pošlimi foto na môj e-mail, dik

Foto mas v prispevku #79
KatarínaSiNa
25.01.11,22:43
tiež by som rada dostala radu ako nato.,lebo moja dcérka sa rozhodla že bude drak.nevie ešte koľko chce hláv ,no zatiaľ by stačila aj jedna vraj. robil už niekto draka ?
duggle
28.01.11,14:49
masky sú úžasné!!!! ten páv ma veľmi inšpiroval, ďakujem
evitas
01.02.11,11:45
ivka70
konečne vďaka tebe sa tu objavili aj moje fotky, lebo tu stále len vypisujem a bez dôkazu na moje výtvory. Okrem toho páva a huseničky som robila aj to slniečko, ale to som už asi mala zmazané z bazosu. Ja som tie fotky zmenšovala cez irfanview, ale stále boli veľké. Asi to záleží aj od nastavenia vo foťáku. Tento rok máme maškarák až 20. 2., takže ešte trochu času na vymýšľanie mám. Keď sa mi niečo podarí aj nafotiť, ozvem sa ti.
markam11
09.02.11,20:00
ahoj nemohla by si mi dať popis ako si robila tu časť pod chvostom ako to jej tam drži a čim je to vypchate ? Myslim toho pava dcera bude mať karneval tak by som jej spravila ďakujem
evitas
03.03.11,09:23
Sorry, už som asi prepásla Váš maškarák. Ale nebolo tam nič vypchané. Bol to len výkres oblepený krepákom stočený troch "dokriva" (dva rohy na kratšej strane spojené tak, aby tvorili akoby lievik - to bol koniec chvosta a na dva rohy širšie od seba bola gumička, ktorá sa uviazala v páse. Veľký vejár bol tiež uviazaný v páse + na plecia.
sito
03.03.11,21:39
Šak to stoji peniaze. A nebolo by ich lepšie zamaskovať za chudákov? Ušetríte a aj realitu ukážete. Aj, šak by to niečo stalo, ale, ak nemajú na chudobu? Potom nejakú bohovskú! Masku. :);)
Oliwa
06.03.11,20:46
Synovi /9 r./ som robila masku na želanie - čierno-oranžovú tarantulu. Dokonca s ňou aj spí - telo aj nohy boli vypchaté - len z čiapky som mu odpárala hryzadlá, aby tak náhodou ráno nešiel do školy :D:D... Dcéra sa obliekla za japonku - tú som len učesala a nalíčila - masku aj drevené farebné ihlice do účesu si zaobstarala sama... :) - veľké dievča...
maja10
06.02.12,20:50
Maska Páv a húsenička.
Chcela by som Vás poprosiť o bližšie foto a postup, ako ste robili masky,
Mám dve dcérky a veľmi sa im páčili tie fotky.
Ak by sa vám dalo to preposlať , vopred ďakujem.
lucifukball
10.02.12,15:44
zaujmavé že tu človek najde foto svojho dieťaťa :))) vtedy sme vyhrali prvé miesto
lucifukball
13.02.12,08:02
http://www.mimibazar.sk/rodinne_foto.php?id=849850
tento rok sme zvolili takúto masku snehuliaka a oplatilo sa, 1 miesto bolo naše :)
katalila
14.02.12,08:19
http://www.mimibazar.sk/rodinne_foto.php?id=849850
tento rok sme zvolili takúto masku snehuliaka a oplatilo sa, 1 miesto bolo naše :)

Môžem poprosiť o informáciu, čo bolo ako výplň toho snehuliaka, že to bolo také nafúknuté??
Jana_clenka
14.02.12,08:40
Ahojte, robili ste už niekto upíra ? Dostala som to ako "úlohu" :) na tohtoročný karneval. Zatiaľ som zohnala umelé upírske zuby a u babky sme vyňúrali kus nepoužitej čiernej podšívky, ale čo s ňou ... Uvítam všetky dobré nápady ... ďakujem.
ivka70
14.02.12,08:49
Ahojte, robili ste už niekto upíra ? Dostala som to ako "úlohu" :) na tohtoročný karneval. Zatiaľ som zohnala umelé upírske zuby a u babky sme vyňúrali kus nepoužitej čiernej podšívky, ale čo s ňou ... Uvítam všetky dobré nápady ... ďakujem.

http://www.youtube.com/watch?v=0W0EOQ95Trw&feature=related

http://www.ukazmiako.sk/halloween/?tx_kioshowto_pi1[video]=6686

http://www.vampirecostumesideas.com/wp-content/uploads/2011/08/mensvampirecostume.jpg

http://relache.hubpages.com/hub/DIY_Vampire_Makeup

http://www.spirithalloween.com/adults_costume-ideas_vampire-costume-ideas/
Jana_clenka
14.02.12,09:29
Ivka, ďakujem veľmi pekne.
Tinytiny
28.01.15,07:50
Už je to tu zas... malá má karneval budúci piatok. Minulý rok bola hrozno, to bola super jednoduchá maska - kúpila som 30 zelených balónov a napoly nafúknuté som ich gumičkou pripevnila na štvorcový kus starej obliečky. Na obliečke bol otvor pre hlavu. Z papiera čelenku, na tú z papiera hroznový list... pokúsim sa pridať fotku. Toho roku chce byť morská panna, tak už začínam preberať v pivnici staré handry, čo sa dá na taký kostým použiť, hlavne, keď ja vôbec neviem šiť... držte palce!
Jerry222
28.01.15,08:23
Neter ide za bosorku :D
evuš
10.02.17,08:54
Pre Nandyho tip na karneval pre dcéru :
Vraj unavená mama na materskej :D:D
Nandrolon
10.02.17,09:35
:-)))))))))))))))))))))))))
bettylou
10.02.17,10:23