vysky
26.01.07,10:17
Ak podnikateľka má manžela, ktorý je dobrovoľne nezamestnaný a nemá žiadny príjem, teda ani dávky a vyhrá v stávkovej kancelárii nejakú výhru, musí ju uviesť ako príjem pri dokladovaní príjmu na možný odpočet jeho nezdaniteľnej časti ? Jednoduchšie, môže si podnikateľka uplatniť odpočitateľnú položku na manžela ak on vyhrá niečo v stáv. kancelárii?
Ďakujem za radu
Jozef Mihál
26.01.07,14:12
Výhra je tiež príjem a treba ju započítať do "vlastného príjmu".
jurka
26.01.07,15:44
Dovolím si nesúhlasiť.Výhra v stávkovej kancelárii nie je vyplácaná na základe predloženia preukazu totožnosti.Neviem si predstaviť ako sa to dá skontrolovať.Možno pri inom tipe výhry.... takže podľa mňa si môže uplatniť odpočítatelnú položku na manžela.
Jozef Mihál
26.01.07,15:52
Jedna vec je, či sa to dá skontrolovať, druhá vec je, že príjem to nepochybne je a nie je to príjem, ktorý by bol vymenovaný v § 11 ods.1 písm.b) medzi príjmami, ktoré sa do vlastného príjmu "manželky" nezapočítavajú. Moja odpoveď vyššie je v intenciách zákona. To, že sa to v praxi do vlastného príjmu nezapočítava, je už o inom.
jurka
26.01.07,18:21
Som o čosi múdrejšia,zostanem ja radšej čitateľkou porady.Ešte že nestávkujem .:)
Johanka
26.01.07,18:28
mimotemy Keď budeš čítať, pozri aj sem http://www.porada.sk/t2886-etiketa-porady.html, najmä bod 14 ;) .