martina
04.01.05,14:49
Viete mi niekto v skratke vysvetliť základné rozdiely medzi účtovníctvom neziskových organizácii a klasickým účtovníctvom? Ďakujem
Nike
04.01.05,16:14
Iná účtovná osnova, rozdeľovanie výnosov a nákladov na daňové a nedaňové. Ale rozpočtové organizácie a neziskové organizácie je rozdiel.
koalko
04.01.05,17:25
Je toho hodne hlavne iná účtovná osnova. Máme rôzne druhu neziskových organizácií - rozpočtovky, príspevkové, občianske združenia, nadácie, správa bytov a pritom každá jedna má nejaký rozdiel v účtovaní treba zistiť presne o akú spoločnosť ide podľa toho vybrať postupy účtovania buď v JU alebo PU. Takže tak jednoducho sa to nedá povedať. A potom čo sa týka daní, DPH tam je to trochu zložitejšie ale to už je o inom.
eterna
29.03.05,17:38
VIETE MI PROSIM POVEDAT POSTUPY UCTOVANIA V NEZISKOVEJ ORGANIZACII IDE O ZDRUZENIE .DAKUJEM
horan
07.04.06,20:09
Iná účtovná osnova, rozdeľovanie výnosov a nákladov na daňové a nedaňové. Ale rozpočtové organizácie a neziskové organizácie je rozdiel.

Ja by som potrebovala poradiť nejakú odb. literatúru pre rozpočtové organizácie, kto ich vydáva a tiež účtovné súvsťažnosti. Nejaké som našla v Poradcovi, ale ešte z roku Páne.:confused:

PORADA PROSÍM PORAĎ! :o :)
Simi233
24.04.06,09:43
Nevie niekto poradiť, kde by som našla účtovnú osnovu pre neziskové organizácie. Alebo aspoň v skratke, aké sú rozdiely.
horan
30.04.06,18:13
Vidím, že rozpočtovkám sa tu venuje pomerne málo ľudí. Aj ja v tejto oblasti iba začínam. Po svojej predchodkyni som zdedila "Účtovné súvsťažnosti - verená správa" od Miriam Majorovej vydané v r.2004
v Poradcovi. Ak niekto vie o niečom aktuálnejšom, nech nám poradí.:o :confused: