Magduska1
26.01.07,12:41
Zdravim Vás poraďáci,

len pre kontrolu, chcem sa spýtať. Môžem vykonať ročné zúčtovanie dane aj zamestnancovi, ktorý bol počas roka 2006 medzi dvoma zamestnaniami nezamestnaný a evidovaný na úrade práce???

ja si myslím že áno, len sa chcem uistiť. Môžete mi to niekto odobriť??

Ďakujem
Anja111
26.01.07,11:43
Zdravim Vás poraďáci,

len pre kontrolu, chcem sa spýtať. Môžem vykonať ročné zúčtovanie dane aj zamestnancovi, ktorý bol počas roka 2006 medzi dvoma zamestnaniami nezamestnaný a evidovaný na úrade práce???

ja si myslím že áno, len sa chcem uistiť. Môžete mi to niekto odobriť??

Ďakujem

Máš pravdu, môžeš.
Hepi
26.01.07,11:46
Ak bol vašim zamestnancom k 31.12.2006 a nebude si podávať daňové priznanie,
musí vás požiadať o ročné zúčtovanie, priložiť potvrdenie z úradu práce a od toho druhého zamestnávateľa a vy mu vykonáte ročné zúčtovanie. A je to v poriadku.
katkaj
26.01.07,11:50
Ak bol vašim zamestnancom k 31.12.2006 a nebude si podávať daňové priznanie,
musí vás požiadať o ročné zúčtovanie, priložiť potvrdenie z úradu práce a od toho druhého zamestnávateľa a vy mu vykonáte ročné zúčtovanie. A je to v poriadku.

K ročnému zúčtovaniu dane nepotrebuje predložiť potvrdenie z úradu práce ;)
Hepi
26.01.07,11:57
No dobre, ale ja osobne si pýtam aj toto potvrdenie, aby som mala doložený celý rok. Tak neviem, myslím, že to nie je na škodu.
andrea123
26.01.07,12:08
Dobrý deň, rada by som sa poinformovala o jednom probléme v súvislosti s ročným zúčtovaním dane...ak mi zamestnanec v roku 2006 nastúpil v priebehu mesiaca, trebárs 25.septembra, pokialľ som skutočne nemala istotu, že neprišiel z úradu práce, alebo že mu predchádzajúci zamestnávateľ neuplatnil čiastku 7568,-, tak som mu neuplatnila v septembri túto čiastku...čiže jeho mzdu mi zdanilo zrážkovo, teda je to daňovo vyrovnané...ale malo byť preddavkovo, špeciálne, ak mi teraz nosia potvrdenia, že boli na úrade práce vlastne do dátumu nástupu, aspon teda v mesiaci september..takže za starých čias by sa táto daň za september pretransformovala zo zrážkovej na preddavkovú...na školení v stredu som s hrôzou zistila, že toto pretransformovanie už nejde cez ročné zúčtovanie, že si treba podať daňové priznanie....ja dúfam, že sa tu na PORADE dozviem opak...dakujem za všetky reakcie...
Farks
26.01.07,12:11
obábam sa, že opak sa tu nedozvieš. Treba podať daňové priznanie, tam sa zrážková daň pretransformuje na predavkovú
andrea123
26.01.07,12:13
obábam sa, že opak sa tu nedozvieš. Treba podať daňové priznanie, tam sa zrážková daň pretransformuje na predavkovú

Akože super...dakujem za odpoved...platne to je už v tomto ročnom zučtovani predpokladam...lebo troška mam miš maš, idem do toho mrknut cez vikend, ale niektore veci nam tam aj rozpravali, čo je platne v roku 2007 bez prechodných ustanovení pre RZ roka 2006..


Ale vlastne ma napadlo, možem to aj tak urobit nie? že jednoducho ten september nechame tak...zražkovo..alebo nie?
jankasm
26.01.07,12:17
Dobrý deň, rada by som sa poinformovala o jednom probléme v súvislosti s ročným zúčtovaním dane...ak mi zamestnanec v roku 2006 nastúpil v priebehu mesiaca, trebárs 25.septembra, pokialľ som skutočne nemala istotu, že neprišiel z úradu práce, alebo že mu predchádzajúci zamestnávateľ neuplatnil čiastku 7568,-, tak som mu neuplatnila v septembri túto čiastku...čiže jeho mzdu mi zdanilo zrážkovo, teda je to daňovo vyrovnané...ale malo byť preddavkovo, špeciálne, ak mi teraz nosia potvrdenia, že boli na úrade práce vlastne do dátumu nástupu, aspon teda v mesiaci september..takže za starých čias by sa táto daň za september pretransformovala zo zrážkovej na preddavkovú...na školení v stredu som s hrôzou zistila, že toto pretransformovanie už nejde cez ročné zúčtovanie, že si treba podať daňové priznanie....ja dúfam, že sa tu na PORADE dozviem opak...dakujem za všetky reakcie...

Súhlasím s predchádzajúcou odpoveďou, pretransformovať na preddavkovkú sa to dá len cez daňové priznanie.
Len pre informáciu, ak ti podpísal pri nástupe vyhlásenie, s tým, že si uplatňuje nezdaniteľnú čiastku už za ten mesiac, v ktorom u Vás síce odrobil len časť, tak si mu ju mohla uplatniť. Dokazovanie z jeho strany vôbec nie je potrebné keď máš podpísané vyhlásenie.
katkaj
26.01.07,12:18
Akože super...dakujem za odpoved...platne to je už v tomto ročnom zučtovani predpokladam...lebo troška mam miš maš, idem do toho mrknut cez vikend, ale niektore veci nam tam aj rozpravali, čo je platne v roku 2007 bez prechodných ustanovení pre RZ roka 2006..


Ale vlastne ma napadlo, možem to aj tak urobit nie? že jednoducho ten september nechame tak...zražkovo..alebo nie?

Ja myslím že pokiaľ nedáš do RZD príjem za september keď bolo zdaňované zrážkou tak môžeš vykonať zúčtovanie.
Je to síce trochu netypické lebo väčšinou sa s tým stretávame u dohodárov ale takto sa to dá ;)
jankasm
26.01.07,12:19
Akože super...dakujem za odpoved...platne to je už v tomto ročnom zučtovani predpokladam...lebo troška mam miš maš, idem do toho mrknut cez vikend, ale niektore veci nam tam aj rozpravali, čo je platne v roku 2007 bez prechodných ustanovení pre RZ roka 2006..


Ale vlastne ma napadlo, možem to aj tak urobit nie? že jednoducho ten september nechame tak...zražkovo..alebo nie?

Áno, ak ten september necháte tak, tak potom mu bez toho príjmu môžeš kľudne urobiť RZD.
Avšak keby si ten príjem dodanil, ak bol dovtedy na úrade práce, vrátila by sa mu z neho zaplatená daň.
matafe
26.01.07,12:21
Akože super...dakujem za odpoved...platne to je už v tomto ročnom zučtovani predpokladam...lebo troška mam miš maš, idem do toho mrknut cez vikend, ale niektore veci nam tam aj rozpravali, čo je platne v roku 2007 bez prechodných ustanovení pre RZ roka 2006..


Ale vlastne ma napadlo, možem to aj tak urobit nie? že jednoducho ten september nechame tak...zražkovo..alebo nie?

Ak zamestnanec požiadá o RZ, potom sa do RZ zahrnú iba príjmy zdaňované preddavkovo.
katkaj
26.01.07,12:21
Áno, ak ten september necháte tak, tak potom mu bez toho príjmu môžeš kľudne urobiť RZD.
Avšak keby si ten príjem dodanil, ak bol dovtedy na úrade práce, vrátila by sa mu z neho zaplatená daň.

je to na rozhodnutí zamestnanca. Pokiaľ tá zrážková daň nie je v nejakej vysokej sume a zamestnancovi sa nechce robiť DP tak ťa môže požiadať o RZD
domi2
26.01.07,14:13
Nemáš čo pretransformovávať.Zamestnanec takoľko si nepodpísal vyhlásenie ty si mu správne zrazila do 5000 Sk zrážkovú daň.Ty s tým už nič nemusíš robiť, ak požiada o RZD spravíš mu ju, ale ak bude chcieť vrátiť zrážkovú daň tak si on samozrejme podá daňové priznanie
andrea123
27.01.07,10:30
Nemáš čo pretransformovávať.Zamestnanec takoľko si nepodpísal vyhlásenie ty si mu správne zrazila do 5000 Sk zrážkovú daň.Ty s tým už nič nemusíš robiť, ak požiada o RZD spravíš mu ju, ale ak bude chcieť vrátiť zrážkovú daň tak si on samozrejme podá daňové priznanie

počkat :))) obavam sa že ja som teraz ale mimo...tu myslim nema čo hladat pojem, či to bolo do 5000,alebo nad 5000...raz nepodpisal vyhlasenie...
andrea123
28.01.07,11:29
to predošle je hlupost, vlastne je to tak...do 5000 zražkova, nad 5000 preddavkova...takže to nebude potom až take strašne s tymi daňovými priznaniami :))) lebo ak mi dosiahol mzdu nad 5000, som troška pozerala mzdove listy...tak mu jednoducho douplatnim po splnení dalších zákonných podmienok nezdanitelnu čast a je to...pre-transformacia sa nekona...a ten, ktory to ma do 5000, snad mu to nebude luto :)))) sa opytam, vysvetlim...a ked si porovna, kolko strati na tom, že za ten neuplny mesiac nebude mat nezdanitelnu čast a suma vypracovaneho daňového priznania, myslim že je to jedno :)))
endrju
28.01.07,12:01
... za ten neuplny mesiac nebude mat nezdanitelnu čast ...

Prečo by nemal mať nezdaniteľnú časť? :eek:

Ročná suma nedzaniteľnej časti podľa § 11 odsek 1 písmeno a) zákona od dani z prjmov nie je predsa podmienená celoročným trvaním pracovného pomeru alebo príjmom nad 5000,- Sk v každom mesiaci :cool:
andrea123
29.01.07,05:47
Prečo by nemal mať nezdaniteľnú časť? :eek:

Ročná suma nedzaniteľnej časti podľa § 11 odsek 1 písmeno a) zákona od dani z prjmov nie je predsa podmienená celoročným trvaním pracovného pomeru alebo príjmom nad 5000,- Sk v každom mesiaci :cool:


Ano, ano, už mam v tom jasno, všimla som si to na mzdovom liste, ked mal ten prijem nad 5000, dalo tam preddavkovu dan...


Ešte by som sa rada zorientovala v sume, ktorá sa stále v tejto novele opakuje - 45.408,- Sk. Niekde píšu, že ak zamestnanec presiahne tento príjem podáva daňové priznanie. znamená to, že do sumy 45.408 si nerobí ročné zúčtovanie? znamená to, že všetci zamestnanci s príjmom nad 45408 si podávajú daňové priznanie? ide tu vlastne o príjem zo závislej činnosti? myslím že nie... a ak nie, tak ako mam postupovat, ak mal zamestnanec nejake príjmy zo závislej činnosti a tie INE príjmy mal do 45.408? nebudem ich brat v úvahu? ak by bol niekto ochotný poskytnút podrobné informácie, budem rada...


Ešte iná záležitost - tí, ktorí majú príjem nad 880464, nemajú nárok na nezdanitelnú čast...nie je pre nich výhodné im vlastne od 1.1.07 túto nezdanitelnú časť zrušit?myslím mesačne...a čo ak majú daňový bonus a nezaopattrené deti? je vobec možneé uplatnovat si danový bonus a nezdanitelnu čast nie ? dakujem za odpovede.
matafe
29.01.07,06:10
Ešte by som sa rada zorientovala v sume, ktorá sa stále v tejto novele opakuje - 45.408,- Sk. Niekde píšu, že ak zamestnanec presiahne tento príjem podáva daňové priznanie. znamená to, že do sumy 45.408 si nerobí ročné zúčtovanie? znamená to, že všetci zamestnanci s príjmom nad 45408 si podávajú daňové priznanie? ide tu vlastne o príjem zo závislej činnosti? myslím že nie... a ak nie, tak ako mam postupovat, ak mal zamestnanec nejake príjmy zo závislej činnosti a tie INE príjmy mal do 45.408? nebudem ich brat v úvahu? ak by bol niekto ochotný poskytnút podrobné informácie, budem rada...


Stručne povedané - ten kto za zdaňovacie obdobie roku 2006, dosiahne zdaniteľné príjmy viac ako 45 408 je povinný podať si DP, resp. ak mal iba príjmy zo závislej činnosti, nemusí podávať DP, ale môže požiadať zamestnávateľa o ročné zúčtovanie.
Do sumy 45 408 sa nezapočítavajú príjmy zdaňované zrážkou, lebo vybratím dane zrážkou je splnená daňová povinnosť.
Ten, kto mal zdaniteľný príjem nepresahujúci 45 408 a nemal daňovú stratu DP nemusí podávať (nemusí ani žiadať o RZ), ale ak mu je to výhodné, tak môže.



Ešte iná záležitost - tí, ktorí majú príjem nad 880464, nemajú nárok na nezdanitelnú čast...nie je pre nich výhodné im vlastne od 1.1.07 túto nezdanitelnú časť zrušit?myslím mesačne...a čo ak majú daňový bonus a nezaopattrené deti? je vobec možneé uplatnovat si danový bonus a nezdanitelnu čast nie ? dakujem za odpovede.

V každom prípade, je na zamestnancovi, či podpíše vyhlásenie, alebo nie. Tu to nie je na rozhodnutí mzdárky, samozrejme, môže poradiť, ale samotný zamestnanec sa musí rozhodnúť a podpísať, či nepodpísať.

Vo vyhlásení je možná aj taká varianta, že nebudem si uplatňovať nezdaniteľnú čiastku na seba počas roka, ale DB na deti si budem uplatňovať.
raya1
29.01.07,06:31
Ak nastúpili zamestnanci od 13.7. a podpísali vyhlásenie, keďže príjem sa im rátal až od toho dátumu, nemali žiadnu daň - je to OK však ?
Počíta sa poberanie peňažného príspevku za opatrovanie do úhrnu príjmov ?
andrea123
29.01.07,06:57
Ešte dalšia záležitost...tie základy dane do 498 000,-, od 498 000 do 880464 a nad 880464, kedy vlastne nemá nárok na nezdanitelnú čast, to platí už za ročné zúčtovanie roka 2006? alebo od 1,1,2007? teraz budem nezdanitelne časti základu dane na manželku uplatnovat teda ako? dakujem
jankasm
29.01.07,06:58
Ak nastúpili zamestnanci od 13.7. a podpísali vyhlásenie, keďže príjem sa im rátal až od toho dátumu, nemali žiadnu daň - je to OK však ?
Počíta sa poberanie peňažného príspevku za opatrovanie do úhrnu príjmov ?

Áno, je to OK. Ak podpísali vyhlásenie, a ich príjem v tom mesiaci bol nižší ako nezdaniteľná časť, nevyšlo im platiť žiadnu daň.
Nie, do úhrnu príjmov sa príspevok za opatrovanie nepočíta.
jankasm
29.01.07,06:59
Ešte dalšia záležitost...tie základy dane do 498 000,-, od 498 000 do 880464 a nad 880464, kedy vlastne nemá nárok na nezdanitelnú čast, to platí už za ročné zúčtovanie roka 2006? alebo od 1,1,2007? teraz budem nezdanitelne časti základu dane na manželku uplatnovat teda ako? dakujem

Teraz platí ešte všetko po starom. ;)
Až za rok 2007, pri ročných zúčtovaniach, sa bude postupovať podľa zmien platných od 1.1.2007.
matafe
29.01.07,07:04
Ešte dalšia záležitost...tie základy dane do 498 000,-, od 498 000 do 880464 a nad 880464, kedy vlastne nemá nárok na nezdanitelnú čast, to platí už za ročné zúčtovanie roka 2006? alebo od 1,1,2007? teraz budem nezdanitelne časti základu dane na manželku uplatnovat teda ako? dakujem

Postupné znižovanie nezdaniteľnej čiastky na daňovníka, prípadne na manželku v závislosti od príjmu daňovníka sa prvý krát použije až pri DP, resp. ročnom zúčtovaní za rok 2007.

Pre DP, resp. RZ za rok 2006 je nezdaniteľná čiastka na daňovníka 90 816 (samozrejme, ak nejde o daňovníka, kt. bol k 1.1.2006 dôchodcom).

Odpočítateľná čiastaka na menželku je 90 816, ak manželka nemala vlastný príjem. Ak mala a neprevyšoval 90 816, potom nárok na odpočítateľnú čiastku je vo výške rozdielu 90 816 a vlastného príjmu manželky.
SilviaS
29.01.07,07:08
Dobrý den!:) :) :)
Chcem Vás poprosiť o radu!
Ak zamestnancovi vznikol nedoplatok 5,-Sk z ročného zúčtovania tak
mu to mám strhnúť???
Lebo niekde som sa dočítala,že do 99,- Sk ak zamestnancovi vznikne
nedoplatok na dani tak sa mu nestruhuje nič je to pravda???
PROSIM PROSIM PORADTE
Vďaka Silvia
Jozef Mihál
29.01.07,07:15
www.drak.porada.sk :

http://www.porada.sk/t41446-roene-zuetovanie-dane--navod-ako-vyplni-tlaeivo.html

(hľadajte na konci uvedeného textu)
arven
29.01.07,07:17
Dobrý deň milí poraďáci, aj ja by som sa chcela opýtať či môžem urobiť zamestnankyni ročné zúčtovanie dane, keď nastúpila k nám 4.12.2006 a predtým bola do mája študentkou vysokej školy, ktorú úspešne skončila, potom od 3.7. do 3.8.2006 pracovala v jednej firme a potom bola nezamestnaná, ale nebola evidovaná na úrade práce. Vyhlásenie mám podpísané, ale neviem či jej môžem to RZD urobiť a aké doklady mám od nej pýtať a do kedy mi ich musí predložiť? Vopred ďakujem za všetky rady.
matafe
29.01.07,07:20
RZ urobíte, ak do 15.2.2007 požiadá o ročné zúčtovania a doloží, potvrdenie o príjme aj od predchádajúceho zamestnávateľa.
vema
29.01.07,07:32
V Drakovi som našla postup,ako vyplniť žiadosť o vykonanie RZD z príjmov fizickej osoby zo závislej činnosti.Neviem či je to to tlačivo o ktoré mám ja záujem,ale spomína sa tam bod "f a bod "g,ale ja tam také body nevidím.Neviem, či je to tým vetrom,ale už som celá dopletená.Nakukne tam niekto?Dík
Jozef Mihál
29.01.07,07:45
V DRAK-ovi je Žiadosť prilepená v prílohe príspevku - a tam sú aj body f a g.

Uvedené tlačivo je iné, ako tlačivo odporučené zo strany MF SR pre rok 2005, v minuloročnom tlačive tieto body naozaj nie sú.
PODAK
29.01.07,08:03
Prosím o odpoveď týkajúcu sa daňového priznania typu A.Dôchodca pracoval na základe dohody o vykonaní práce v 2 firmách. V jednej mal príjem 14 900,- čiže sa mu v ten mesiac zrazila daň preddavkovo, v inej firme mal príjem 4000,. čiže sa mu zrazila daň zrážkovo. Akou formou sa mi to objaví v daňovom priznaní. Do úhrnu príjmov od všetkých zamestnávateľov čiže r. 32 mám dať oba príjmy,alebo len príjem 14900,-? Ako ďalej postupovať v r.43,44,45,62,63?
Vopred ďakujem milí poraďaci.
Jozef Mihál
29.01.07,08:20
V DRAK-ovi budú príklady na takéto prípady. Čakám na to, kedy bude možné príklady "vyrobiť" pomocou www.drsr.sk (http://www.drsr.sk) - pomocou vyplnenia tlačív priamo na ich stránke.

Zatiaľ v rýchlosti len to, že v r.32 doporučujem uviesť súčet príjmov z oboch potvrdení.

V r.54 bude nula.
andrea123
29.01.07,08:37
Stručne povedané - ten kto za zdaňovacie obdobie roku 2006, dosiahne zdaniteľné príjmy viac ako 45 408 je povinný podať si DP, resp. ak mal iba príjmy zo závislej činnosti, nemusí podávať DP, ale môže požiadať zamestnávateľa o ročné zúčtovanie.
Do sumy 45 408 sa nezapočítavajú príjmy zdaňované zrážkou, lebo vybratím dane zrážkou je splnená daňová povinnosť.
Ten, kto mal zdaniteľný príjem nepresahujúci 45 408 a nemal daňovú stratu DP nemusí podávať (nemusí ani žiadať o RZ), ale ak mu je to výhodné, tak môže.



V každom prípade, je na zamestnancovi, či podpíše vyhlásenie, alebo nie. Tu to nie je na rozhodnutí mzdárky, samozrejme, môže poradiť, ale samotný zamestnanec sa musí rozhodnúť a podpísať, či nepodpísať.

Vo vyhlásení je možná aj taká varianta, že nebudem si uplatňovať nezdaniteľnú čiastku na seba počas roka, ale DB na deti si budem uplatňovať.



Mám takého zamestnanca, kde je vlastne predpoklad, že bude mať prijem za rok 2007 nad tých 880464, teraz uvažujeme, ak si on uplatní vo výplate za 1/2007 tú čiastku 7968, či tým neporuší nejako zákon...je proste s tým zmierený, že to bude na konci roka musiet vrátit...ale či proste môže...?
katkaj
29.01.07,08:48
Mám takého zamestnanca, kde je vlastne predpoklad, že bude mať prijem za rok 2007 nad tých 880464, teraz uvažujeme, ak si on uplatní vo výplate za 1/2007 tú čiastku 7968, či tým neporuší nejako zákon...je proste s tým zmierený, že to bude na konci roka musiet vrátit...ale či proste môže...?

Ak podpíše vyhlásenie že si chce uplatňovať odpočítateľnú položku, ty si povinná mu ju zohľadniť.
V tomto sa rozhoduje zamestnanec
andrea123
29.01.07,08:48
Mám takého zamestnanca, kde je vlastne predpoklad, že bude mať prijem za rok 2007 nad tých 880464, teraz uvažujeme, ak si on uplatní vo výplate za 1/2007 tú čiastku 7968, či tým neporuší nejako zákon...je proste s tým zmierený, že to bude na konci roka musiet vrátit...ale či proste môže...? a ešte.......pozerám na tú Žiadosť o ročné zúčtovanie dane...v miestach pod daňovým bonusom je uvedené - ZAPLATENÉ POVINNÉ POISTNÉ A PRÍSPEVKY o zaplatení ktorých prikladám doklady...to znamená, že z Potvrdenia o zdanitelnej mzde tam načítam sumu, ktorú mi zaplatil zamestnanec ročne na povinné poistné? a kedže po novom aj preplatky z ročného zúčtovania zdravotného poistného sa berú ako príjmy zo závislej činnosti, je tento bod vlastne celý o tejto záležitosti?


Prosím poradí niekto?
SilviaS
07.03.07,08:20
Dobrý den prajem!!:) :) :)
Prosím prosím veľmi pekne o pomoc!!!
Mám dohodárku pracuje u nás na dohodu.
V ročnom zúčtovaní jej vyšiel preplatok vo výške 1.045,- Sk.
Teraz som jej to započítala do výplaty ten preplatok. Vo výplate mala zrážkovú daň 836,- Sk.A čo mám robyť s tým 209,- Sk?????
Tých 209,- Sk mám odviesť DÚ alebo čo???
A zrážková daň aká bude????

Vopred vďaka Silvia


PORADA JE SUPERRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRrr
SilviaS
07.03.07,08:44
PROSÍM PROSÍM PORADTE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
jankasm
07.03.07,09:05
Dobrý den prajem!!:) :) :)
Prosím prosím veľmi pekne o pomoc!!!
Mám dohodárku pracuje u nás na dohodu.
V ročnom zúčtovaní jej vyšiel preplatok vo výške 1.045,- Sk.
Teraz som jej to započítala do výplaty ten preplatok. Vo výplate mala zrážkovú daň 836,- Sk.A čo mám robyť s tým 209,- Sk?????
Tých 209,- Sk mám odviesť DÚ alebo čo???
A zrážková daň aká bude????

Vopred vďaka Silvia


PORADA JE SUPERRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRrr

Jej normálne vo výplate vyplatíš celých 1045,-.
Tých 209,- je tvoj preplatok voči DÚ, takže ak nemáš okrem tejto dohody iné mzdy, tak budúci mesiac ponížiš znovu zrážkovú daň o tých 209,- ale už len čo sa týka odvodu na DÚ. Zamestnankyňa to už má vyrovnané. ;)
macula
07.03.07,11:48
[quote=SilviaS;412070]Dobrý den prajem!!:) :) :)
Prosím prosím veľmi pekne o pomoc!!!
Mám dohodárku pracuje u nás na dohodu.
V ročnom zúčtovaní jej vyšiel preplatok vo výške 1.045,- Sk.
Teraz som jej to započítala do výplaty ten preplatok. Vo výplate mala zrážkovú daň 836,- Sk.A čo mám robyť s tým 209,- Sk?????
Tých 209,- Sk mám odviesť DÚ alebo čo???
A zrážková daň aká bude????

Vopred vďaka Silvia


Zdravím všetkých na porade,
chcela by som zareagovať na tento príspevok, pretože si myslím, že zrážková daň sa nedá odpočítať od preplatku z RZD.Zo zrážkovej dane sa dá odpočítať iba daňový bonus.Aspoň ja som to tak pochopila zo zákona a aj v novom prehľade nie je možnosť zrážkovú daň odpočítať od preplatku.Takže ja by som zaplatila zrážkovú daň 836,- Sk a z preplatku 1405,- Sk by som odratávala zrazené preddavky na daň, ktoré vzniknú v budúcom mesiaci.