ciaaa
26.01.07,13:55
Cawes lidicky
V r. 2006 som pokracovala v uctovnictve po predchadzajucej uctovnicke. Ona kazdu vf a df dokladala bud k vypisom z BU alebo do pokladne, podla toho odkial bola uhradena.
Je to potrebne takto dokladovat, alebo mi staci 1 sanon len na vypisy, v 2 pokladnu a v dalsich sanonoch budem mat vf a df? S tym, ze na kazdu uhradenu fakturu napisem kedy a kam bola uhradena.
Vdaka. Pekny vikend :)
liba2
26.01.07,12:56
Cawes lidicky
V r. 2006 som pokracovala v uctovnictve po predchadzajucej uctovnicke. Ona kazdu vf a df dokladala bud k vypisom z BU alebo do pokladne, podla toho odkial bola uhradena.
Je to potrebne takto dokladovat, alebo mi staci 1 sanon len na vypisy, v 2 pokladnu a v dalsich sanonoch budem mat vf a df? S tym, ze na kazdu uhradenu fakturu napisem kedy a kam bola uhradena.
Vdaka. Pekny vikend :)Ja vo svojom JU faktúry tiež prikladám k výpisom alebo pokladničným dokladom.
DanielaSL
26.01.07,13:05
Cawes lidicky
V r. 2006 som pokracovala v uctovnictve po predchadzajucej uctovnicke. Ona kazdu vf a df dokladala bud k vypisom z BU alebo do pokladne, podla toho odkial bola uhradena.
Je to potrebne takto dokladovat, alebo mi staci 1 sanon len na vypisy, v 2 pokladnu a v dalsich sanonoch budem mat vf a df? S tym, ze na kazdu uhradenu fakturu napisem kedy a kam bola uhradena.
Vdaka. Pekny vikend :)

Robím to takto ako tu píšeš, jeden šanón na banku , jeden na pokladňu, ostatné na faktúry. Moja predchodkyńa to tiež tak robila a nikto nenamietal.
Janca
26.01.07,13:09
Tiež mám samostatne šanon na DF, VF, Banku a Pokladňu. Neviem si predstaviť ako by som zakladala faktúru k výpisom z BU, keby som ju uhrádzala na viackrát - to by sa musela prefocovať. Na každej fa mám doplnený dátum(y) a doklad(y), ktorými som ju uhrádzala.
Mala som aj kontrolu a bolo to O.K.
ekopo
26.01.07,15:15
Ja vo svojom JU faktúry tiež prikladám k výpisom alebo pokladničným dokladom.
Tento spôsob je sčasti vhodný ak sa kontroluje daň z príjmu, čiže PD. Takto daňový úradník má hneď pokope všetko. Ale... Pri kontrole DPH napr. za určitý mesiac, (čo je asi častejšie) je vhodnejší druhý spôsob archivácie, t.j. VF podľa čísla, DF podľa čísla, hotovosť, banka., všetko zvlášť a podľa dátumu. Ani pri kontole PD nie je problém ak je dobre urobená evidencia a popis účtovného prípadu s odvolávkou na doklad. Keď chcem napr. vyhľadať VF č. 238, nemám ju problém ihneď vyhľadať medzi založenými VF. Ale každý má spôsob , čo mu vyhovuje najlepšie.
azalka
26.01.07,15:23
Ja tiež mám rozdelené doklady podľa druhu/číslovania a na záväzkové/pohľadávkové doklady len píšem poznámku o úhrade: dátum a č. výpisu (ak máte viac účtov tak aj poznámku, napr. TB SKK1, CSOB EUR, atd.). Podľa mňa je to prehľadnejšie aj logickejšie.
liba2
27.01.07,00:28
Tento spôsob je sčasti vhodný ak sa kontroluje daň z príjmu, čiže PD. Takto daňový úradník má hneď pokope všetko. Ale... Pri kontrole DPH napr. za určitý mesiac, (čo je asi častejšie) je vhodnejší druhý spôsob archivácie, t.j. VF podľa čísla, DF podľa čísla, hotovosť, banka., všetko zvlášť a podľa dátumu. Ani pri kontole PD nie je problém ak je dobre urobená evidencia a popis účtovného prípadu s odvolávkou na doklad. Keď chcem napr. vyhľadať VF č. 238, nemám ju problém ihneď vyhľadať medzi založenými VF. Ale každý má spôsob , čo mu vyhovuje najlepšie.... áno , súhlasím. Doplním len, že nie som platiteľom DPH a moje JU je tak malé, že celý rok dokladov vrátane DP sa vmestí do úzkeho šanona , takže to je asi dôvod pre ktorý mi môj spôsob archivácie vyhovuje.
Beata
27.01.07,02:34
... áno , súhlasím. Doplním len, že nie som platiteľom DPH a moje JU je tak malé, že celý rok dokladov vrátane DP sa vmestí do úzkeho šanona , takže to je asi dôvod pre ktorý mi môj spôsob archivácie vyhovuje.

Tiež mám jedného klienta, ktorý má za štyri rýchloviazače dokladov za celý rok. Takže uňho vyhovuje tento spôsob ukladania dokladov.
TOKY
27.01.07,08:41
Ja som prevzala účtovnícto jednej FO,kde predchádzajúca účtovníčka zakladala doklady podľa zaúčtovania v peňažnom denníku. Mala založené výpisy z BU, VDP a PPD a k nim priložené daňové doklady podľa dátumu zaúčtovania v jednom šanone.
lipe
27.01.07,14:28
Ja ukladám do šanonu v takom poradí ako zapisujem do pen,denníka.Došlé faktúry podľa poradia ako prichádzajú.Mal som rôzne kontroly napr.dotácie
5 rokov do zadu.DPH určité Q-tály.Odvody do fondov.Nikto nič nenamietal.
Ja som sa v tom vedel orientovať keď voľačo nenašli.Podľa pen.den. a podľa knihy záväzkov sa dá vyhľadať podľa dátumov.To je môj názor.