almolonga
26.01.07,14:01
Pekný deň,

stala sa mi taká vec, že síce pravidelne dávame nejaké dary neziskovej organizácii ale pravdaže len z osobného účtu, kedže to pre podnikateľov už nemá žiadnu výhodu, no tentoraz sa mi to podarilo zaplatiť z podnikateľského účtu a neviem čo s tým, nevedel by mi niekto poradiť ako to zaúčtovať alebo čo by bolo dobré urobiť?
Už teraz ďakujem
Paula
26.01.07,13:03
výdavok neovplyvňujúci základ dane: dary, resp. ostatné
Chobot
26.01.07,13:17
Pekný deň,

stala sa mi taká vec, že síce pravidelne dávame nejaké dary neziskovej organizácii ale pravdaže len z osobného účtu, kedže to pre podnikateľov už nemá žiadnu výhodu, no tentoraz sa mi to podarilo zaplatiť z podnikateľského účtu a neviem čo s tým, nevedel by mi niekto poradiť ako to zaúčtovať alebo čo by bolo dobré urobiť?
Už teraz ďakujem

Najlepšie by bolo sa asi s nimi dohodnúť, že rovnakú čiastku dostanú z iného účtu a túto nech vrátia na podnikateľský účet. Potom by sa to mohlo zaúčtovať ako nejaký chybný prevod a jeho storno.

Možno by išlo aj vrátiť z toho osobného účtu a tiež to zaúčtovať ako storno chybného prevodu. Čo na to účtovníci?
Tweety
26.01.07,13:20
Najlepšie by bolo sa asi s nimi dohodnúť, že rovnakú čiastku dostanú z iného účtu a túto nech vrátia na podnikateľský účet. Potom by sa to mohlo zaúčtovať ako nejaký chybný prevod a jeho storno.

Možno by išlo aj vrátiť z toho osobného účtu a tiež to zaúčtovať ako storno chybného prevodu. Čo na to účtovníci?Určite by sa to dalo aj takto spraviť, ale je to podstatne náročnejšie na účt. operácie, ako ten prvý spôsob od Pauly.:) Namiesto jednej operácie, by ich tak bolo viac.:)
almolonga
26.01.07,13:28
ďakujem veľmi pekne :) a nie je to trošku čudné že prečo SZČO dáva taký dar? :confused:
Tweety
26.01.07,13:31
ďakujem veľmi pekne :) a nie je to trošku čudné že prečo SZČO dáva taký dar? :confused:Prečo by to bolo čudné, veď ten dar mu neovplyvní základ dane. Dáva to vlastne zo svojich zdanených peňazí.
Zita5
26.01.07,13:31
ďakujem veľmi pekne :) a nie je to trošku čudné že prečo SZČO dáva taký dar? :confused:


Ak si je SZČO vedomá , že jej to zaúčtujete do VNZD , tak nie je to čudné , ide to zo zisku , ktorý si zdaní .
bulnova
29.01.07,09:26
Moji klienti pravidelne dávajú peňažné dary len z podnikateľského účtu, aj keď sú si vedomí, že ide o VNZD - ale majú prehľad vždy spätne čo komu dali.