martina_j
26.01.07,15:06
poradte prosim, do ktoreho mesiaca mam dat dph z mnou vystavenej fa na ktorej je vyfakturovana sluzba za december a v dalsom riadku za januar. datum vyst a dodania je januar (moze byt??? ak sa pise o sluzbe aj dec aj januar?), je to spravne ak to dam do januarovej dph? a este jednu podotazku tykajucu sa dani z prijmov, ma ist ta cast tykajuca sa dec este do vynosov roku 2006?

dakujem moooooooooooc
Vianocka
26.01.07,16:57
Môj názor je, že je potrebné vedieť ohľadom poskytnutia služby viac informácií. Mohla byť poskytnutá na základe nejakej zmluvy, môže ísť o opakované plnenie, môže ísť o jednorazovú službu.
Čo sa týka výnosov, treba ich časovo rozlíšiť.
ekopo
26.01.07,17:41
Tak ako písala Vianocka, viac info. Ale z toho čo som prečítal by som postupoval takto. Vystavil by som 2 FA, jedna by bola dodanie služby 12/06 a výnos 2006, druhá by bolo dodanie služby 1/07 a výnos 2007. Načo si komplikovať veci.
martina_j
30.01.07,08:51
jasne chapem, ale ked uz mam hotovu dph za december a tuto fa so sluzbami za dec a jan tam neni, dam ju az do januarovej dph je to dobre???
alebo radsej vystavim dve nove fa a urobim dodatocne dp za december?

dakujem
pongo
31.01.07,08:48
Neurčíš obdobie DPH bez toho, aby si určila, o akú službu ide. Pokiaľ nejde o čiastkové alebo opakované plnenie alebo zmluvne dohodnutú fakturáciu služieb za dva mesiace v jednom, najpravdepodobnejšie je, že ide o bežné dodanie služby, pri ktorom daňová povinnosť vzniká dňom dodania služby. V tom prípade by som naozaj vystavila 2 faktúry, jednu za december a jednu za január. Keďže je jasné, že do decembra si to nedala, mala by si podať dodatočné daňové priznanie k DPH, lebo v opačnom prípade budeš mať zlé obe daňové priznania (aj ja dec, aj za jan.). Ale najskôr musíš skutočne vedieť, o akú službu ide. A čo sa týka výnosov, treba ich časovo rozlíšiť.
martina_j
01.02.07,13:45
ok, chapem, dik moc
Ivenka
25.02.07,17:41
Som mesačný platca DPH a dodávam firme B tovar. Na konci mesiaca som vystavila faktúru firma B bola tiež mesačný platca DPH. Tento rok som ja mesačný platca ale firma B štrťročný. Možem dodanie tovaru v tomto prípade zvoliť ako opakované dodanie ?
Milan Benka
25.02.07,17:52
Som mesačný platca DPH a dodávam firme B tovar. Na konci mesiaca som vystavila faktúru firma B bola tiež mesačný platca DPH. Tento rok som ja mesačný platca ale firma B štrťročný. Možem dodanie tovaru v tomto prípade zvoliť ako opakované dodanie ?

V čom je tu problém? Čo za výrobky dodávaš?
ekopo
25.02.07,17:52
Som mesačný platca DPH a dodávam firme B tovar. Na konci mesiaca som vystavila faktúru firma B bola tiež mesačný platca DPH. Tento rok som ja mesačný platca ale firma B štrťročný. Možem dodanie tovaru v tomto prípade zvoliť ako opakované dodanie ?
FA by si mala vystaviť minimálane do 15 nasl. mesiaca s dátumom dodania 31. daného mesiaca , čiže každý mesiac odviesť DPH.
Ivenka
25.02.07,18:04
Diky,nebola som si ista lebo musim odviesť vysoku DPH